LPG'de Gelen Ses...

Aracınız
Arkadaşlar bu konuyla ilgili bütün yazılanları okudum.konuyla ilgili olarak brc ile görüştüm Ahmet bey ilgileniyormuş çalışma yapılıyor dediler mart ayında ne bitmez çalışmaymış anlayamadım. Ben Kırıkkale biçerler otomotivde geçen yıl 2014 manuel aracıma kit mtm taktırdım bu regülatör sesi yoktu aracı satıp otomatik aldım 2014 buna da aynı yerde brc taktırdım regülatör sesi gelmeye başladı gittim sordum normal deyip geçiştirdiler.sonuca ulaşılınca bilgilendirirseniz sevinirim.
Birde iki araçtada beni rahatsız eden bi durumla karşılaştım. Araç ilerlerken gaza hafif hafif dokunmalara irkilme oluyo servise sordum vitec açıyo o yüz den yapı yo dediler sizdede oluyormu hem benzinde hemde lpd yapıyo ama lpg de daha fazla

eğer fc5 den bahsediyosan. irkilme oluyo ama öyle çok fark edilir bi durum değil. çok hafif bi öksürme gibi oluyo sonra aracın çekişindeki değişimden vtec açıldığını anlıyorum

tbedir

0
Aracınız
Bende de var bu durum. Sadece 88-90 ve 118-120 arasında sabit hızla giderken meydana geliyor. Bunun için servise gittim şanzımanda mı bir problem var diye. Test sürüsüne çıktık VTEC itmesi dediler. Benzinde denedik o an için hiç yapmadi ama sonrasinda bende LPG deki kadar kuvvetli olmasada hafiften arada yaptı. Can sikilacak bir durum değilmiş yani ?

'17 Fc5 CVC Elegance Eco AT

Aracınız
herkese merhabalar.
bu gün 10000 bakımı için servise gittiğimde ses için tekrar sordum. ''Sesle ilgili bir bilgi bize verilmedi mevcut çalışmalar hakkında da bir bilgimiz yok'' cevabını aldım. BRC bayilerinin bu işlemi yaptığını söylediğimde, sisteminde sonuçta BRC olduğunu işlemin normal şartlar altında garantiyi etkliemeyeceğini ama yapılan işlemden ötürü bir sıkıntı olduğu taktirde aracın garanti dışı kalacağını yinelediler(bana kalırsa yaptır ama her hangi bir sorunda garantini bozarız demeye getirdiler). Konuyla ilgili yeni gelişmeleri paylaşırsak sevinirim

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar bu konu ile ilgili net bilgi aldım.
Brc nin enjektörleri çelik olduğu için bu sesi duyuyoruz ve bunu hepimiz biliyoruz. Yaptığım görüşme neticesinde de bu sesin sıfıra inmesi olayının imkansız olduğunu öğrendim. Bence sizler de kabullenin bu sesi öylece binin araçlarınızı

2013 Cıvıc Elegance Otomatik
iPhone cihazından

kralok

0
Bu ses enjektör sesi değil kaputu açınca dediğiniz enjektör sesi şıkır şıkır şeklinde duyuluyor bu ondan farklı gurultu gibi çok rahatsız edici regülatör

Aracınız
Benzinli alın aracı bu kadar ses sıkıntı olmaz

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

vss

0
Aracınız
Bu ses enjektör sesi değil kaputu açınca dediğiniz enjektör sesi şıkır şıkır şeklinde duyuluyor bu ondan farklı gurultu gibi çok rahatsız edici regülatör
regülatörü gövdeden ayırıp,arasına lastik takoz koyulduğunda ses bitiyor.benimki o şekilde çözüldü.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
mert atakan
Aracınız
Civic FC5 2021
brc nin enjektörleri maalesef sesli çalışıyor ben aracımla garaja girdiğimde sanırsın dizel araç çalışıyor

Geri