Fd6 fren sorunu hk.

Arkadaslar frenler le ilgili bir kac sorunum var..
Arac park halinde araci calistirip mesela evin önünden cikiyorum geri geri... Frene basiyorum fren sert. Yani durmak icin ayagi iyi diremem gerek. Ve fren bi an da yumuşuyor ve eski halini aliyor. 10 saniye hepsi.O an fren tutmuyor. Boşa cikimiyor aksine sertlesiyor basilmaz hal aliyor...

Ve birde araci durdurdum vitesi D den P ye aliyorum(( ama ayagim halen daha frende)) fren bi anda ayagimun altinda dibe dogru yumuşuyor. Frenin elektriksel bi hatasi mi var yoksa baska mi ne dersiniz..

Hidrolik komple dedisti havasi falan alindi balatalar yeni...

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence yeni balata ve ya şu balata değil bendeki problem mekanik gibime geliyor ve bugun yine bi deneme yaptim Allah sonumi hayr etsin. Araba rolantide P konumimda calisirken art arda fren pedalini dipledim bas_cek yani bi anda rölanti stop edecek seviyeye indi sonra normala döndü.
Zaten konuyu acarken bahsedecektim ancak Ne alaka dersiniz diye yazmadim ama sabah ki o biranlik sertlesme, aracın rolantide ki bir miktar düşüşü ile son buluyor. Mesela 1.2 devirde iken 1 e iniyor ve son buluyor. Arkadaslarinda soyledigi bilmemne house merkezi arızalarında rölanti dalgalanması teshis olarak kabul ediloyormus diye okudum. Bakalim ustalar ne diyecek..

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hocam bizim araçlar için o ilk çalıştığındaki fren tutmaması kronik bir sorun sanırım. Benim araç da otomatik bende de oluyor yani biraz basıp frene bekleyip hareket edince sorun yok ama hemen çalıştırıp gidince durmuyor bazen. Başka forumlarda birçok kişide okudum bu sorunu.
Ayrıca frene basınca güç çekiyor rolanti düşüyor farları açınca , otomatik camlara basınca olması gibi rolantiyi oynatıyor bir miktar düşüp geri normal haline çıkıyor. [MENTION=5039]nurullahboyraz78[/MENTION]

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Araç ısınınca sıkıntı yok zaten hemen çalıştırıp gitmeyeceksin yoksa sıkıntılı. Olmaması gerekiyor maalesef böyle işte

Aracınız
Daha oncede yazdigim gibi balatalari degistirmeden once bende de ayni sorun vardi, balatalari degistirdikten sonra yaklasik 6 ay oldu hic yapmadi.

FB7 2012 Elegance Otomatik

Çetin

0
Aracınız
Arkadaslar frenler le ilgili bir kac sorunum var..
Arac park halinde araci calistirip mesela evin önünden cikiyorum geri geri... Frene basiyorum fren sert. Yani durmak icin ayagi iyi diremem gerek. Ve fren bi an da yumuşuyor ve eski halini aliyor. 10 saniye hepsi.O an fren tutmuyor. Boşa cikimiyor aksine sertlesiyor basilmaz hal aliyor...

Ve birde araci durdurdum vitesi D den P ye aliyorum(( ama ayagim halen daha frende)) fren bi anda ayagimun altinda dibe dogru yumuşuyor. Frenin elektriksel bi hatasi mi var yoksa baska mi ne dersiniz..

Hidrolik komple dedisti havasi falan alindi balatalar yeni...

Bendede aynı sorun var alıştım artık bu kronik sorunlar yumagı araca

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Merhaba bu dediginiz soruna cozum yok ben bu gune dek 3 kez fd 6 arac kullandim 2007 bir aracimda dediginiz sorun vardi cok canimi sikiyordu cunku dikat etmezsen kaza bile yapabilirsin aklimda diye bineceksin cogunlukla kisin yapiyor bu sorunu nedense bu konu hakkinda serviste ve sanayide yaptigim arastirmada serviste bu sikintiyla karsilasilmis ve iki tane aracin butun firen sistemleri degistirilmis merkez felan sikintiyi veren aracta duzelme olmamis ayni konuyu sanayideki ustama sordugumda hava basan ve dolan aksami ilk calistirmada yetersiz kaldigini ve havayi dolduramadigini soylemisti

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri