Fd6 fren sorunu hk.

Arkadaslar frenler le ilgili bir kac sorunum var..
Arac park halinde araci calistirip mesela evin önünden cikiyorum geri geri... Frene basiyorum fren sert. Yani durmak icin ayagi iyi diremem gerek. Ve fren bi an da yumuşuyor ve eski halini aliyor. 10 saniye hepsi.O an fren tutmuyor. Boşa cikimiyor aksine sertlesiyor basilmaz hal aliyor...

Ve birde araci durdurdum vitesi D den P ye aliyorum(( ama ayagim halen daha frende)) fren bi anda ayagimun altinda dibe dogru yumuşuyor. Frenin elektriksel bi hatasi mi var yoksa baska mi ne dersiniz..

Hidrolik komple dedisti havasi falan alindi balatalar yeni...

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Balatalari degistirmeden önce ayni sorun bendede vardi, ama ön arka balatalari değiştirdikren sonra Trw taktirdim ki hiç yapmadi.

FB7 2012 Elegance Otomatik
Ankara’da bu balataları aldığınız ve değişimi yaptığınız yer neresidir acaba ve kaç tlye mal oldu?

Ozzi

0
Aracınız
Civic FD6 2009
Arkadaşlar amcam FD6 aracım için MGA marka balata verdi. Kendisinde de FD6 var. Zamanında unutup fazladan almış, benimde balataları değiştireceğimi söyleyince, fazladan elinde olan balataları bana verdi saolsun. Mga marka balata kullanan varmı daha önce bilgi paylaşırmısınız?

Aracınız
Civic FD6 2008
Kronik ama boyle kroniklik olmaz fren bu ya. Çözümü vardir elbet

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KRONIK ARIZA DIYE BIRSEY YOKTUR HER ARIZANIN VARDIR BIR ÇÖZÜMÜ
SORUN BENDEDE VAR HAVALAR SOGUDUKTAN SONRA BASLADI
FREN ŞİŞMESİ OLUYOR KISA BIR SURE ARASTIRIP BULACAM SEBEBINI INSALLAH :)

Aracınız
Civic FD6 2008
Arastırmalarıma ve tespitlerime göre Sadece sabahları calıstır calıstırmaz. haraket eder etmez frene bastınız fren şişmis tutmuyor ise hatta geri gittiniz fren hala şişik tutmuyor arkadaslar bu durum olabildigince normalmiş.

Tespitime göre arabayı calıstırdınız 30 sn rolantide çalıssın 2 defa 3 bın 3.5 bın devire gaza basın fren şişmeşi düzeliyor. Nasıl oluyor bilmiyorum ama düzeliyor.

Boşu boşuna sanailerde servislerde gezmeyin hiç biri motor sogukken neden böyle yaptıgını bilmiyor.

Gereksız yere balata hortum vs vs masraf ve zaman kaybetmeyin.

Bu durum stabil

Aracınız
Civic FB7 2015
Arastırmalarıma ve tespitlerime göre Sadece sabahları calıstır calıstırmaz. haraket eder etmez frene bastınız fren şişmis tutmuyor ise hatta geri gittiniz fren hala şişik tutmuyor arkadaslar bu durum olabildigince normalmiş.

Tespitime göre arabayı calıstırdınız 30 sn rolantide çalıssın 2 defa 3 bın 3.5 bın devire gaza basın fren şişmeşi düzeliyor. Nasıl oluyor bilmiyorum ama düzeliyor.

Boşu boşuna sanailerde servislerde gezmeyin hiç biri motor sogukken neden böyle yaptıgını bilmiyor.

Gereksız yere balata hortum vs vs masraf ve zaman kaybetmeyin.

Bu durum stabil
Fren servosu (westinghouse) siz gaz verdiğininizde emme manifoldundaki vakum artışıyla birlikte frenleme için gereken kuvveti azaltır. Muhtemelen pedaldaki yumuşama bundan kaynaklıdır.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Fren hidrolik sıvıları en geç 3 yılda bir degistirmeli. Araba konusunda titiz biri olarak yazıyorum. vites kutusu yağı, 2.5 yıl sonra fren hidrolik yağı ve antifriz değiştirdim motorda. Hepsini kendim yaptım inanmayacaksiniz ama vites yagi ve hidrolik yağı beğenmedim. Araba 2016 FB7 sadece mide bulantim geçti. Şu an 31.873 km de bu dediğim işlemleri 30 k da filan yapmistim yaz ayinda.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri