32 lt lpg deposu olanlar kac km yapiyor

Mousto

0
Aracınız
Arkadaslar aracimi alali 1 ay oldu ve deli gibi lpg yakiyor 2014 otomatik. Almadan once arastirdim ve sehir ici cok az yaktigini dusunuyordum ama gel gor ki oyle olmadi 32 lt depo ile 200 km bile zor yapiyor arac hem de o kadar dikkatli kullanmama ragmen. Ayrica birde bir ayda nerdeyse 6-7 dis benzin kullandi yarinin iki dis ustundeydi suan 3 dis var hic te benzinde kullanmadim 3 gun once bakimdan cikti arac 900 tl 40 bin bakimi yaptirdim subap ayarindan sonra duzelir dedim ama iyice bozuldu ayari yarin servise tekrar randevu aldim simdi ben bu honda cem de ne yapayim siz de kac kurus yaktigini degilde bir depo lpg ile kac km gittiginizi yazarmisiniz karsilastirmamiz daha iyi olur bu sekilde

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhaba arkadaşlar bende 1 depo lpg ile 33.6 lt aldı 350 km yi gördüm ama ayağımın altında yumurta var misali çok yavaş sürerek eco açık birşekilde gittim.İsteyince oluyor ama sıkışık trafik ve hava koşullarını göz önüne aldığımızda ortalama 300-320 km gidiyorum ortalama bu da benim için iyi bir değer.Tabi birde sabahları ilk çalıştığında benzini de işin içine katarsak baya yakıyor gibi düşünülebilir ama otomatiğin verdiği rahatlık ve konfora değer diye düşünüyorum.
Aracı ilk aldığımda da rodaj süresü hala bu yüzyılda dahi gerçekliğini koruyor her ne kadar lazer kesimler yapılsada var yani bir depo lpg ile 33-34 lt 220 km zor yapmıştım.Bu değeri görünce çok korktum ama rodaj süresi olabilir düşüncesiyle bekledim ve gerçektende düştü zamanla yakıt tüketimim.

Arkadaslar aracimi alali 1 ay oldu ve deli gibi lpg yakiyor 2014 otomatik. Almadan once arastirdim ve sehir ici cok az yaktigini dusunuyordum ama gel gor ki oyle olmadi 32 lt depo ile 200 km bile zor yapiyor arac hem de o kadar dikkatli kullanmama ragmen. Ayrica birde bir ayda nerdeyse 6-7 dis benzin kullandi yarinin iki dis ustundeydi suan 3 dis var hic te benzinde kullanmadim 3 gun once bakimdan cikti arac 900 tl 40 bin bakimi yaptirdim subap ayarindan sonra duzelir dedim ama iyice bozuldu ayari yarin servise tekrar randevu aldim simdi ben bu honda cem de ne yapayim siz de kac kurus yaktigini degilde bir depo lpg ile kac km gittiginizi yazarmisiniz karsilastirmamiz daha iyi olur bu sekilde

Benim arac 2014 exe.
Tam dolum 28 ile 30 arasinda degisiyor.
sehir icinde 250 ile 260 km arasinda gidiyorum.
Mersin trafiği 100 meterede bi ışık var.
Bende aracim az km gidiyo diye üzülüyordum

33CZD33 Executive
...Tengri Biz Menen...

dnzkrt

0
[MENTION=6044]zombi08[/MENTION] benzin olayı eğer ibrenin düşmemesi için parça takılı değilse normal çünkü bende yarımın üstünde tutuyorum 2-3 diş kalınca tekrar yarım depoya çıkıyor. Benim araç 32lt ile 360 km yapıyor ama nasıl şehir içi şehir dışı karışık diyelim çevre yolunu da çok kullanıyorum. Bir de geçenlerde bir konuda bahsetmiştik opetin gazı eksoz sistemini tıkıyor falan diye neyse ben ondan sonra TP Türkiye petrollerinden almaya başladım ilk başta iyiydi sonra 300km gitti :) 280km gitti kafayı yicem dedim heralde bobinler gitti benim falan heralde gazın kalitesini düşürdüler
80aee07bd5a1f438b2b241206a9a36fe.jpg

Sadece en sondaki Opet digerleri TP ve ayni istasyon yorumsuz ;)

Hamit

0
2015 model 15bin km elegance aracımı Bende anlamış değilim 30lt LPG ile şehir içi 250km uzun yolda ise 350km yolu zar zor yapıyor. Bundan onceki aracım 2007model dream fd6 idi 30lt LPG ile onunla şehir içi 360km uzun yol 500km yol yapıyordum. Aynı motorlara sahip iki araçta ama fb7 somuruyor yakıtı.

Discovery Elite cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhaba geçen hafta depoyu fulledim uzun yolda sakın kullanımda 197 km yol yaptım bi daha fulledim 47 tl lpg aldı (lpg fiat 2.85) yani 47/197:23 kuruş yakmış ım

SM-G900FQ cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

32 lt gaz ile 250 km şehiriçi bazen hava soguk ve trafik durumuna göre 200 km olabiliyor. Gaz olarak tercihiniz var mi? Milangaz class istasyonlarında kampanyali

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaslar 2010 fd6 kullaniyorum.40 lt'lik brc takili,1 depo ile 380- 400 km arasi yapıyorum.Uzun yolda 415 km gordum.Lpg'nin bakim ve ayarlari cok onemli.Iyi bir ayar yaptirirsaniz duzelir.

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

breyz

0
Benim aracimda 2013 model 32 lt ile sehir ici kullanimima gore 290 320 arasi sehirler arasi 120 140 km arasi hizla 430 km gidiyor

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri