32 lt lpg deposu olanlar kac km yapiyor

senin ayar baya kötü yapmışlar 200 km nedir ya bide cok sakin kullanımda diosun bnm araç manuel baya sert kullanımda anca rahat rahat 200 görüom ayarlarlasınlar arabadan sogutur 200 km

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Aracın mükemmel kalibrasyonu yok herhalde.

Aracımın montajını Ankara Mocan yapmış ve "LPG filtre değişiminde filtre değişimi dışında işlem yaptırma, hatta bilgisayar bile bağlattırma" demişti. Yıllarca öyle yaptım. Sonra buradaki BRC servisine filtre değişimine gittim. 2013-2016 arası zaman geçmiş, "bir kontrol edip güncel yazılımı yükleyelim" dediler. Uzun zaman geçtiği için kabul ettim. Sarfiyatının yüksek çıkacağını ve LPG geçişinin geç kaldığını söylediler. Orijinal yazılım olduğu için kabul ettim ama 39°C olan LPG geçiş motor sıcaklığını 35°C'ye çekme önerilerini reddettim. Bir de depo şamandıra ayarını değiştirip daha fazla gaz alma ayarı yaptırdım. Şimdi bir iki litre daha fazla alabiliyor.

Ondan sonra arabamda titreme ve zaman zaman güç kaybı, yüksek devirlerde sollamalarda dip gaz yapınca depo tam bile olsa benzine geçme gibi durumlar peydah oldu. Kendilerine göstersem de ya deponun boş-dolu olması gibi tahminlerde bulundular. Ben de daha fazla müdahale ettirmedim. Yolum Mocan'a düşerse yeniden ilk yazılıma döndürmelerini isteyeceğim.

Sonuç:
Sadece yetkili olması yetmiyor, işini iyi bilen ve kalitesi bilinen yerlerde yapılan ayar ile keyif almak ve macera aramamak lazım.

Aracınız
Civic FD6 2012
Arkadaslar 2010 fd6 kullaniyorum.40 lt'lik brc takili,1 depo ile 380- 400 km arasi yapıyorum.Uzun yolda 415 km gordum.Lpg'nin bakim ve ayarlari cok onemli.Iyi bir ayar yaptirirsaniz duzelir.

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
merhaba benimde 2012 model fd6 honda civic brc marka lpg taktırdım simit depo 40 lt'lik. ama dolum yaptırdığımda 25 lt falan aldı acaba depoyu küçük mü taktırdım diye sorayım dedim 45 lt likleri varmış sanırım sizc e hangisi daha iyi ve siz 40 lt.depoya kaç litre gaz alabiliyorsunuz???

Aracınız
Civic FD6 2012
peki fd6 kasa 2012 model simit depo 40 litrelik mi 45 litrelik mi önerirsiniz? LPG dönüşümü tamamlandı 40 lt lik takıldı fakat proje daha hazırlanmadı acaba 45 lik ile değiştirmelimiyim

Aracınız
peki fd6 kasa 2012 model simit depo 40 litrelik mi 45 litrelik mi önerirsiniz? LPG dönüşümü tamamlandı 40 lt lik takıldı fakat proje daha hazırlanmadı acaba 45 lik ile değiştirmelimiyim
Fd6 ya 43 litrelik oluyor diye biliyorum. 40lt alçak kalır bagaj halısı aşağı doğru yamulur. İmkaniniz varsa değiştirin.

Redmi Note 5 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

40 litre depo 33.5 litre aliyor. 1 depo ile istanbul sehir ici 340km sehirler arasi 420km yapiyorum.

2015 eco modeli aracımla shell in gazı ile eco mod açık halde uzun yolda 340 ı yol-hava durumuna göre ancak görebiliyorum. Şehir içi ise max. 280 km görebiliyorum. Değerleriniz harika. Araç bilgileri nedir acaba?

Aracınız
2015 eco modeli aracımla shell in gazı ile eco mod açık halde uzun yolda 340 ı yol-hava durumuna göre ancak görebiliyorum. Şehir içi ise max. 280 km görebiliyorum. Değerleriniz harika. Araç bilgileri nedir acaba?
Arac 2012 fb7 otomatik vites. Bu yazdığım km degerlerinden cok eminim bircok defa denedim, hep ayni. Uzun yolda hizim 120-130 daha hizli giderseniz daha az yol yapabilir.

Geri