Yardım: Aracı teslim almadan önce ve alırken yapılması gerekenler

Aracınız
[MENTION=2691]EsenDestan[/MENTION]

- seramik koruma yaptırmaya gerek var mı? fiyat araç dışının tamamı için 1100 TL
Fiyat çok yüksek, elinizden geliyor ise sık bir şekilde wax cila atarak koruma sağlayabilirsiniz.

- cam güvenliği yani camın kırılınca dağılmaması için yapılan şey ile cam filmi 400 TL
Cam filmi yaptırmanız yeterli.

Cam filmi konusunda tavsiyeniz nedir? Her yere 1 derece uygulatsam yine de ceza yer miyim?
3M CS 35 cam filmi yaptırmıştım, 3 yıl hiç ceza yemedim, çok koyu olmadığı sürece ve ön cama yapılmadığı sürece problem çıkmıyor.

- civiclerin kendinden kapı koruma çıtaları yok. yaptırılmalı mı? 1000 TL ye yakın fiyatı var serviste. Park halindeyken kapıları korumanın daha ucuz bir yolu var mı?
Aracınızı çapraz park edin vurmaları aza indirebilir :) Koruma çıtası size kalmış bir aksesuar.

- ön ve arka tekere çamurluk yaptırılmalı mı yoksa gereksiz mi?
İleride body kit taktırır iseniz paçalıklar çöp olur bilginiz olsun.

- gövde altı ses yalıtım ve pas sistemine 900 TL diyorlar? Ne dersiniz?
Size kalmış, araç sahipleri tarafından bu şekilde yapılan uygulamalar forumda mevcut, bu şekilde ucuza getirilebilir.

Çok teşekkür ederim. Gerçekten çok yardımcı oldunuz. Bir sorum daha olacak. Detay ama belki önemli bir detay. Aracımda kolçak içindeki girişler yok. Girişler torpidoda ve böyle olan araçlarda i mid e müdahale edilemiyormuş galiba. Bu konuda da bir bilginiz var mı acaba?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Çok teşekkür ederim. Gerçekten çok yardımcı oldunuz. Bir sorum daha olacak. Detay ama belki önemli bir detay. Aracımda kolçak içindeki girişler yok. Girişler torpidoda ve böyle olan araçlarda i mid e müdahale edilemiyormuş galiba. Bu konuda da bir bilginiz var mı acaba?

Net bilmiyorum hocam, aracı teslim alırken bir sorun bazı navilerde usb girişlerini yönlendirme özelliği oluyor diye biliyorum.

Aracınız
Hocam ben bu isin aslini honda merkexden ogrendim. Bazi araclar turkiyeye teyp kismi bos geliyormus (sizinkide bu arac) Bu navi kampanyasi da burdan cikmis. Bende orda teyp old. Icin navi icin 1800 lira istediler. Ucreti verirsem teyp i de teslim ediyolar ki orjinal teyp 5500 lira dediler. Navi den de cok sikayet geliyo umarim siz memnun kalirsiniz.
Ayrica hayirli olsun hocam.

Ahmet Hocam sizin aracınız da hayırlı olsun çok teşekkür ederim.

Aracınız
hocam aracınız hayırlı olsun, hediye konusuna çok takılmayın bayiden bayiye değişir aslında parayı vermeden önce hediye pazarlığı yapsanız daha etkili olurdu, aracınızı güle güle kullanın ses yalıtımı konusunda fb7 lerin en çok şikayet edilen tarafıdır yol sesi alması ama ben memnunum açıkcası çok rahatsız etmiyor müziğin sesini birzcık açıyosun işlem tamam yapılabilinirde size kalmış bişey.

Aracınız
Ahmet Hocam merhaba. İyi diyorsun da araç kendinden navigasyonlu geliyor. Orijinal teyp yok yani. Aslı nedir bu işin? Çamurluk konusunu ise zorlayacağım.

aracınız hayırlı olsun bende bu teyp konusuna çok takılmıştım sordum ve bana aracın bu paket kapsamında orjinal navigasyonla geldiğini ve teybin olmadığını söylediler.
Demekki doğruymuş.

Aracınız
aracınız hayırlı olsun bende bu teyp konusuna çok takılmıştım sordum ve bana aracın bu paket kapsamında orjinal navigasyonla geldiğini ve teybin olmadığını söylediler.
Demekki doğruymuş.

Sizinki de hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. Sizde de kolçakta usb yer almıyor aux yok değil mi?

Aracınız
evet bendede yok torpido gözünde 2 adet usb çıkışı var bana yeterli gibi geldi bilmiyorum aux falan ne işe yarayacak

Aracınız
Demekki doğruymuş.
Hocam yanlış bilgi vermişler
sen navigasyonu sonra taktirsaydin aynı parayi aynı cihaza ödemiş olurdun orjinal teyp te sende kalırdı. ...ben öyle yaptım teybi evimde kullanicam marangoz a kasa yaptırıp iki de hoparlör tamam işte. ..

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri