2013 honda civic eco yakıt sorunu

Merhaba arkadaşlar. 2013 honda civic aldım yeni aracım 100 kmde 10.7 yakıt tüketimi gösteriyor bana bu oldukça fazla geldi araçta lpg yok galiba bu gidişle taktırmak zorunda kalcam. Ankarada yaşıyorum tavsiyeleriniz nelerdir? Teşekkür ederim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
10.7 iyi bana göre. Benım ki sakin kullanımda şehir içi 10,5-12 arası gidip geliyor. Uzun yolda 7 ye düşüyor.
Hem oraya değilde ne yaktıgını ölçmek daha mantıklı.
Araç çalısıkken iki dakka bekle 10.5 ise 10.8 oluyor. Geride inmiyor :)

Aracınız
Ayda 600km yaptıgını varsayar isek benzin ile lpg arasındaki farkı hesaplayıp bir yılda ortalama 1440-1500₺ fark acıga cıkıyor ve lpg kendisini amorti etmiş oluyor. Hesap sizin :)

Merhaba arkadaşlar. 2013 honda civic aldım yeni aracım 100 kmde 10.7 yakıt tüketimi gösteriyor bana bu oldukça fazla geldi araçta lpg yok galiba bu gidişle taktırmak zorunda kalcam. Ankarada yaşıyorum tavsiyeleriniz nelerdir? Teşekkür ederim

Benzin tuketimi ozellikle sehir ici fazladir civiclerin. Bende 2011 aldim. İki ay benzinle denedikten sonra beklemeden taktirdim. Hondanin keyfine diyecek yok ama yakit caninizi sikmasin. Lpg ve sakin kullanimda inanilmaz dusuk rakamlar gorursun.

PE-UL00 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benzin tuketimi ozellikle sehir ici fazladir civiclerin. Bende 2011 aldim. İki ay benzinle denedikten sonra beklemeden taktirdim. Hondanin keyfine diyecek yok ama yakit caninizi sikmasin. Lpg ve sakin kullanimda inanilmaz dusuk rakamlar gorursun.

PE-UL00 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim. Lpg ne önerirsiniz biraz araştırma yaptım brc yada prince diyorlar fakat prince brcye göre fiyatı yüksek değer mi sizce?

Aracınız
2013 model sıfır alırken brc takılmış araç kullanıyorum. Derdini tasasını görmedim. 90000 km deyim. İstanbul şehir içinde 12 lt/ 100km lpg yakıyor, o dediğin markayı duymadım ama iki katı filan pahalıysa brc taktır 3 sene sonra at bir daha taktır, ya da daha daha az lpg yakıyor demeleri lazım. Bu arada lpg yi de class diye bir yerden alıyorum, öyle marka bir istasyon da değil...

Elephone P8000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri