Yeni Kasa Honda Civic Şikayetleri

FB7 kasa sahibi arkadaşlar aracınızla ilgili şikayetleriniz nelerdir? Kendi aracımdan bahsetmek gerekirse

1. Direksiyonu düşük ve yüksek hızda gerekli yumuşaklığı ve sertliği sağlamıyor. Bu nedenle güven vermiyor.
2. Alt devri ölü bir araç. Bu sorunun başında eski nesil tork konvertörlü şanzıman gelmekte, aracın performansını çok ama çok törpülüyor. Honda keşke Cvt ile yoluna devam etse veya çift kavrama şanzımana geçse..

Sonuç: Genel olarak aracımdan çok memnunum. Göstergeleri ve donanımı herşeyin üstünü örtüyor(En azından benim için öyle). Umarım uzun yolda yormaz. 1 ay sonra bunu da öğreneceğim :driver:

Mümkündür. Ama 30binden sonra bütün lastiklerin tutuşu düşer. Zaten lastiğin ömrü kullanım durumuna göre 40binle 60 bin arasında değiştiğini düşünürsek 30bin km zaten lastiğin ömrünün sonbaharı demek oluyor. Ki lastiğin ince kanallarının silinmesi demektir. Bu şartlarda lastikten mucize beklememek gerekir.

Son düzenleme:

yau

0
Premium contract 2 ve premium conract 5 arasinda daglar kadar fark olduğunu lastikcimden ogrenmistim daha once,enteresan olan bence neden bu lastigi seciyor olmalari... Arastirirsaniz 2 ve 5 arasi degerlerde cok fark gorursunuz...

Yaşadığınız durum lastiklerin yeni olması kaynaklı 30 bin km sonrası yaz lastikleri ile bunlar mümkün olmuyor bizzat tecrübe ettim.

2 hafta önce izmirden manisaya dönerken sabuncu beli kapandı son geçen biz dik 3 araç biz geçerken polis dubalarla yolu kapatıyordu :D arkalı önlü birbirimizi takip ede ede yavaş yavaş gittik gaza hafif dokununca gidiyo biraz daha dokununca iptal .muha.
orjinal yazlk lastikler 32 binde araba
12651086_10208201420823169_6567595384569911347_n.jpg

Trust

0
Aracınız
2 hafta önce izmirden manisaya dönerken sabuncu beli kapandı son geçen biz dik 3 araç biz geçerken polis dubalarla yolu kapatıyordu :D arkalı önlü birbirimizi takip ede ede yavaş yavaş gittik gaza hafif dokununca gidiyo biraz daha dokununca iptal .muha.
orjinal yazlk lastikler 32 binde araba
Ekli dosyayı görüntüle 2687
Yol yine iyi durumda imiş eğer kar üstünde patinaj yapmış bi kütle olsa idi inanın işiniz zor idi.

Yol yine iyi durumda imiş eğer kar üstünde patinaj yapmış bi kütle olsa idi inanın işiniz zor idi.

tam karsıdaki ilk virajı döner dönmez durduk zaten yol kitlenmiş 40 dk bekledik bırak yanıma küreme aracı yanaştı biraz ilerledik önüme geçti arkasındaki tuz atan aparat tam yanımdaydı trafik biraz ilerlemeye baslaynca bi açtı sağ tarafa nası vurdu tuzlar içim yandı orda açti biraz gitti kapattı bide [:-]

devamı cok kötü oldu yan yan giden amarok jiplermi ararsın yolu ortalayıp bi türlü ilerliyemeyen mersedes lermi ararsın yeni hepsi bide :driver:

İlk kez kış lastiği taktım araca. Gerçekten çok farkediyor. Daha önce rampa yukarı yağmurda bile pati çekerek kalkan araç, aynı rampada hiç patinaja düşmeden kalkıyor.

Aracınız
Herkese merhaba. Baştan sona bütün mesajları okudum acaba benim şikayetimin aynısını yaşayan birileri var mı diye fakat bulamadım. Aracımda arka taraftan gelen bir ses var. 1000 bakımında bunu servise ilettim. plaka çok gevsek duruyordu o olabilir dedim. Servisteki görevli stepnenin bagaja sabitlendiği kancayı oynatınca aha dedim bu ses. Sıkıladı falan ama ses tamamen gitmedi. Yani sesin kaynağı bulundu fakat ses her çukurda geliyor maalesef. Bunu bir tek ben mi yaşıyorum diye merak ediyorum. Her durumda çözüm önerilerinizi bekliyorum. Ayrıca aracın sağ ön tarafından tıkırtı desem tıkırtı değil titreşim demek daha doğru olur. Evet derinden tok bir titreşim sesi oluyor bozuk yollarda. Hayalet bir ses resmen. Araca binen herkese soruyorum bir ses duyuyor musun diye yok abi diyorlar. En son hondacı bir arkadaşımı buldum bindirdim. Arabayı dinle dedim. Bir şey yok dedi. Peki özellikle sağa odaklan bak iyice dinle dedim. Yok abi bir şey dedi. Kendimden şüphe etmeye başladım. Ya ben halisyünasyonlar üretiyorum ya da geriye tek ihtimal o ses ön koltuk boş olunca çıkıyor.

Geri