Civic FC5 vs FB7

Aracınız
Merhabalar, yakıt ve performans konusunda ikisinde aynı mı arkadaşlar?
FC5 kullanmadım ama Fb7 spor modunda daha seri gibi geldi. Sonra ağırlıkları, hangisi daha hafif hangisi daha az yakar ? Arabamı değiştirmek için sormuyorum aslında merakından...

Discovery cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=4985]M.Akif Ozturk[/MENTION] Konuyu ilgili bölüme kaydırıyorum, [MENTION=2423]erdoganbatu[/MENTION] senin ilgi alanın olan bir konu :)

Aracınız
FB7 kağıt üzerinde daha hafif, daha çevik ama bir tık fazla yakıyor.

Aracınız
FB7 kağıt üzerinde daha hafif, daha çevik ama bir tık fazla yakıyor.
Bana da öyle geldi Fc5 biraz daha oturaklı ama FB7 daha sert daha sportif duruyor modifiye ile.. ilk aldiğimda arkası çok kotu gelmişti simdi çift egsoz ba gibi görünüyor gemi gibi olmuş diyorlar :) hatta geçenlerde yikamaci araban çok sağlam duruyor dedi hoşuma gitti tabi benimde, tüketim olayı neden fazla bu Fb7 kasalarda ? Ayni motor kullanıyorlar.

K013 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
İnceleme yakındır insallah paylaşcaz forumda [MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Bana da öyle geldi Fc5 biraz daha oturaklı ama FB7 daha sert daha sportif duruyor modifiye ile.. ilk aldiğimda arkası çok kotu gelmişti simdi çift egsoz ba gibi görünüyor gemi gibi olmuş diyorlar :) hatta geçenlerde yikamaci araban çok sağlam duruyor dedi hoşuma gitti tabi benimde, tüketim olayı neden fazla bu Fb7 kasalarda ? Ayni motor kullanıyorlar.

K013 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Herşey motorla bitmiyor. Şanzıman farkı var. CVT şanzıman yüksek süratlerde bile motoru düşük devirlerde tutabiliyor. Daha ekonomik bir şanzıman. Fark burada.

Aracınız
Arkadaşlar dışardan duyanda iki kasa farkı olarak 2-3 lt az yakıyor sanar.

Şehiriçi FB7 9.5 lt ve FC5 9.2 lt yakıyor ki büyük şehirlerde 10lt' den aşağı inmiyor. Fakat CVT şanzumanlı 1.6 corolla hem 136 HP hemde 7.3 lt yakıt tüketimi var. Civiclerimizdeki motor sanırım 15 yıllık aynı teknoloji ve bundan kaynaklanıyor bence.

Bu arada uzun yolda benim gibi corollaya felan dadanmayın :)

Son düzenleme:
Aracınız
Arkadaşlar dışardan duyanda iki kasa farkı olarak 2-3 lt az yakıyor sanar.

Şehiriçi FB7 9.5 lt ve FC5 9.2 lt yakıyor ki büyük şehirlerde 10lt' den aşağı inmiyor. Fakat CVT şanzumanlı 1.6 corolla hem 136 HP hemde 7.3 lt yakıt tüketimi var. Civiclerimizdeki motor sanırım 15 yıllık aynı teknoloji ve bundan kaynaklanıyor bence.

Bu arada uzun yolda benim gibi corollaya felan dadanmayın :)

Hocam öyle sakin bir sürücü değilimdir ankarada sakin olmak olanaksız zaten fc5 cvt şanzımanlı aracım şehir içi 9.2 geçmedi benim daha genellikle 8.7 tl yakıyor cvt deyip geçmeyin tam bir ekonomi şanzımani incelemesini yapcaz zaten haftaya gelcek orda detaylı okursunuz

Aracınız
Hocam öyle sakin bir sürücü değilimdir ankarada sakin olmak olanaksız zaten fc5 cvt şanzımanlı aracım şehir içi 9.2 geçmedi benim daha genellikle 8.7 tl yakıyor cvt deyip geçmeyin tam bir ekonomi şanzımani incelemesini yapcaz zaten haftaya gelcek orda detaylı okursunuz

Yok benim demek istediğim cvt değilde motorla alakalı. Şuan son teknoloji ve sorunsuz cvt görünüyor zaten. Tam otomatiğin evet sorunsuzluğu var ama performans ve yakıt törpüsü cabası zaten. Cvt' yi şuan Corolla harici Hyundai i20, accent blue serisi ve bir ara fluance da kullanmış.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri