Aracımda 18 jant var. En uygun lastik ebatları nasıl olmalı?

eypblt

0
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar merhaba. Foruma yeni katıldım. sizlere birkaç sorum olacak. Yardımlarınız için için şimdiden teşekkür ediyorum.
2015 civic aracımda 215/40/18 lastik var.
1. Aracın görüntüsü mükemmel ancak hafif yükseltmek istiyorum. Görüntüyü bozmadan ve 18 jantı değiştirmeden nasıl yapabilirim?
2. Süspansiyonlardan mıdır yoksa lastikten midir bilmiyorum ama en ufak bir cukurcukta çok sert tepki alıyorum. Sizce sebep ne olabilir?(süspansiyonlar sağlam)
3. En ideal lasitik ölçüsü ve markası sizce nasıl olmalı?

Sevgiler

eypblt

0
Aracınız
Civic FB7 2015
ilginize teşekkür ederim. ;Ancak biraz gezinmeme rağmen bölümü bulamadım. Forumlara çok yabancıyım. rica etsem link atabilir misiniz?

eypblt

0
Aracınız
Civic FB7 2015
Sürtme yok ama bulunduğum şehirde sokaklar arası geçiş çok derin. Çapraz geçmek zorunda kalıyorum. 225/40/18 ya da 215/45/18 bu görüntüyü bozar mı sizce?

Aracınız
[MENTION=6475]eypblt[/MENTION] aracınızın jant çamurluk arası mesafesi görüntüsü gayet güzel,sanırım spor yay var yada kendi yayları preslenmiş olabilirmi acaba? vuruntu yapma olayı genellikle kalitesiz spor yaylar zamanla özelliğini kaybedip vuruntu yapabiliyor,o yüzden vogtland eibach gibi alman malı spor yaylar tercih etmekte fayda var.bendede 18 jant lastik var,orjinal konforu yakalamak zor.bence aracı yükseltmek yerine kaliteli yay ile çözümü arayın.eğer üzerinde 5cmlik yay varsa 3,5cm ebatına geçiş yaparsanız araç 1,5cm yükselir.

eypblt

0
Aracınız
Civic FB7 2015
Serkan bey teşekkür ediyorum. Araçta spor yay var. Orijinaller bende. Aracı ikinci el aldım. İlk sahibi spor yay olduğunu söylemişti ama markasını unuttum:) öğrenip araştıracağım. Anladığım kadarıyla yükseltmek bu görüntüyü bozar. Peki sizce lastik ölçüleri önerilen 2 tercihten hangisi olmalı?

Geri