160 km de kesiciye girer mi

Arkadaslar aracim 2014 otomatik lpg otobana girince gazi sona kadar kokledim ve 160 km ye gelince kesici miydi yoksa baska bi problem mi vardi gaz kesti kacinci vitesteydi gormedim econ kapali ve s moddaydi ayagimi gazdan cekip tekrar bastigimda normale dondu ilk defa karsilastim bilen var mi acaba problem neydi ya da normal bir durum mu

2014 elegance otomatik orjinal lpg

maselz

0
Aracınız
Hocam kesicinin hızla alakası yok devirle alakalı son 6-7 bin devirlere ulaşınca otomatik keser ve art ardına keser. Eğer spor moda almışsanız vitesi kendiniz atacağınız için atmayınca yüksek devirde yine keser.

SM-N910H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam kesicinin hızla alakası yok devirle alakalı son 6-7 bin devirlere ulaşınca otomatik keser ve art ardına keser. Eğer spor moda almışsanız vitesi kendiniz atacağınız için atmayınca yüksek devirde yine keser.

SM-N910H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam spor modda bile olsa kulakciga dokunmadiginizda otomatik olarak devam ediyor bir defa kulakciga dokunmaniz halinde manuel moda aliyor cok enteresan iki defa denedim ve 170 e yaklastiginda gazi kesiyor anlayamadim bir turlu

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam spor modda bile olsa kulakciga dokunmadiginizda otomatik olarak devam ediyor bir defa kulakciga dokunmaniz halinde manuel moda aliyor cok enteresan iki defa denedim ve 170 e yaklastiginda gazi kesiyor anlayamadim bir turlu

Spor modda araç yalnızca 1den 2ye ve 2den 3e vites değişimi yapar. 3ten 4e ve 4ten 5e değişimleri sizin yapmanız gerekir. Bu sebeple siz S modunda 3.vitesin son hızı olan 170km/s hıza ulaştığınızda araç devir kesiciye girmiştir. Kulakçıkla vitesi 4e alsaydınız araç hızlanmaya devam edecekti.

Spor modda araç yalnızca 1den 2ye ve 2den 3e vites değişimi yapar. 3ten 4e ve 4ten 5e değişimleri sizin yapmanız gerekir. Bu sebeple siz S modunda 3.vitesin son hızı olan 170km/s hıza ulaştığınızda araç devir kesiciye girmiştir. Kulakçıkla vitesi 4e alsaydınız araç hızlanmaya devam edecekti.

Iste aradigim cevap buydu hocam bunu bilmemin imkani yok tabi kullanim klavuzu okuma aliskanliginiz yok cok sukur arabanin bosuna gunahini almisiz cevap icin cok tesekkurler hocam hayirli geceler eminim bunu bircok uye bilmiyirdur

Ben hiç 3. vitesten 4. vitese manuel atmak zorunda kaldığımı hatırlamıyorum. İlginç geldi doğrusu. Böyle bir durum var mı [MENTION=214]Sercan[/MENTION] [MENTION=964]maksu[/MENTION] [MENTION=291]sirua35[/MENTION] [MENTION=3692]StarGT[/MENTION] [MENTION=3]NoFeaR[/MENTION]

Aracınız
Civic FC5 2018
Bilgi verirken küçük bir hata yapmışım. Sizi yanılttığım için özür dilerim. Araçlar S modunda ilk 4 vites arasında otomatik geçiş yapıyor. 5. vitese kulaklıklar geçiş yapmanız gerekiyor. Kullanım klavuzundan ilgili sayfayı gönderiyorum. Başka bir hatam varsa düzeltiniz lütfen. İyi forumlar.
fc3deea3466c53e096c5626b68bd5c3f.jpg

Son düzenleme:

Sercan

0
Aracınız
Ben hiç 3. vitesten 4. vitese manuel atmak zorunda kaldığımı hatırlamıyorum. İlginç geldi doğrusu. Böyle bir durum var mı [MENTION=214]Sercan[/MENTION] [MENTION=964]maksu[/MENTION] [MENTION=291]sirua35[/MENTION] [MENTION=3692]StarGT[/MENTION] [MENTION=3]NoFeaR[/MENTION]
Bende hiç böyle bir durum hatırlamıyorum. Benim aracım da bir zamanlar 165km/h hızda kalıyor üstüne çıkmıyordu LPG kalibrasyonu ile ilgili bir arızaydı vites ile değil. 3. Viteste manuel modda 172km/h hızda kesiciye girer siz vites değiştirmeseniz dahi 5 saniye kesicide kalırsa otomatik olarak 4. Vitese atar. Aynı sorunla karşılaşırsanız aracı benzine alıp denemenizi öneririm [MENTION=6044]zombi08[/MENTION]

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

StarGT

0
Aracınız

Farketmedim, Denemedim , Bilmiyorum. :driver:

Geri