Seramik Kaplama

Aracınız
Amacı korumak olan birşeyi ben mi koruyacağım o mu beni koruyacak. Uygulayan benim arkadaşım iyi seramik zımpara ile anca çıkar diyor. gelin süslemiyoruz ki süsü bozulsunbu olay herşeyden koruduğu için bu yapılıyor diye düşünüyorum. Naçizane fikrim. Her fikrede saygı duyarım. Saygılar. Çok güzel araştırmışsınız. Elinize sağlık.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Hocam işte boya koruma işini amatörce yapanlar yüzünden kullanıcılar hep böyle kandırılıyor diyelim size. Bizim aracın boyası ve birçok aracın boyası 120-140 mikron kalınlığında. Uygulanan "seramik kaplama" nano kaplama ürünler en fazla 2 mikron kalınlığında bir kalınlık yaratır. Sizin yanlış yıkamanız o korumayı bir süre içinde rahatlıkla alacaktır yüzeyden. Lütfen araştırınız. Bunun için inceleyebileceğiniz bir çok detail sitesi mevcut.

Uygun olmayan şampuan bile korumayı yüzeyden alabilir. Ki yıkamacılarda kullanılan kostik(köpüklü şampuan) aracınıza çok ciddi zarar verebilir.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Konuda resim paylaşmıştım DBY DETAİLİNG ile anlaştık 1200 liraya gelecek ay seramik kaplama yaptırmayı düşünüyorum aracıma.Bahsettigim yerde birkaç arkadaş yaptırdı ve oldukça memnun olduklarını söylediler her anlamda.Ve bizim araçların boyası gercekten cok kalitesiz en hafif tas çarpmasında boya yerinden kalkıyor.Aracimi alalı 3 ay oldu 7 bin km'de kaputta şimdiden 3 tane tas izi var insanın moralı bozuluyor :) 1200 lira veririm en azından kafam rahat binerim diye düşünüyorum.

Aracınız
Aynen hocam bende ondan bahsettim
Resim attım aracın parlaklığı durusu değişiyor.Fakat beyaz renkte hic görmedim beyaz renkte pek etki yapacagını zannetmiyorum hic şahit oldunuz mu beyaz renk araca

Konuya bakmadan ben beyaz civic ime yaptırdım ve resimli konu actim seramik daha 1 hafta oldu 2. Yıkamam arabada ahım şahım parlama yok ama eskiye nazaran gece karanlıkta ve gündüz eskiye nazaran parlaması var arabadan anlayan birşey olduğunu anlıyor. Şimdilik memnunum ama 2 yıl ömür bicildi bakalım ozaman ne olacak.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Konuya bakmadan ben beyaz civic ime yaptırdım ve resimli konu actim seramik daha 1 hafta oldu 2. Yıkamam arabada ahım şahım parlama yok ama eskiye nazaran gece karanlıkta ve gündüz eskiye nazaran parlaması var arabadan anlayan birşey olduğunu anlıyor. Şimdilik memnunum ama 2 yıl ömür bicildi bakalım ozaman ne olacak.

Sunu da belirtmek gerek tampon vs plastik yerlere surmediler catlatiyormus diye. Bu arada 1000 tl ye yaptırdım ben kuş pisliği çamurlu yağmur suları ve kılcar çiziklerde çok etkili ki tum izler kayboldu park yaparken yandaki arabanın kapısının aptalca arabama vurmalarina da etkili ancak kaputa gelecek taş izine yüzde 100 garanti vermediler.

festar

0
Aracınız
Arkadaşlar seramik kaplama yapan veya yaptıran var mı? Bugün sıfır km bir quashqai için seramik kaplama yaptırdılar. Uygulama öncesi bi gidip ürüne baktım. Nasiol ZR53 diye bir ürün. Boya korumadan tam olarak farkı nedir? Benim gördüğüm kadarıyla vernikten biraz daha ince yapışkanımsı bir malzemeye benziyor. Çizilme vs için koruma da sağlar dediler ama emin olamadım. Sonuçta mikron boyutunda bi malzeme. Kuş pisliği vs için olabilir? bilgisi olan veya tecrübesi olan bu başlıkta yazarsak sevinirim.

Çözüm bulabildiniz mi ?

Aracınız
bu seram,k kaplama çok güzel bir uygulama ancak benim şüphem var ; aracn üzerinde çok sert bir tabaka oluşturuyor. zaman içinde bu tabakanın herhangi bir yerinden yıpranma olacak , bu kaçınılmaz bir durum. o zaman nasıl duracak araç , yıpranmış bir veya birkaç bölge olacak diğer sağlam olan bölgeler nasıl görünecek! youtube da videosunu zledim adam resmen metalle çizmeye çalışıyor ama kaplama direnç gösteriyor. en nihayetinde boyaya zarar gelmiyor ancak yapılan kaplamada beyaz çizikler oluşuyor. bu hale geldiğinde çözümü ne olacak bu işin? ucuz bi yöntem değil sonuçta?

Wordls

0
Seramik kaplama ulkemizde 3 yada 5 senelik gibi bir koruma malesef gerceklestiremiyor. Koruma yapildiktan sonra bunu yapan tecrubeli usta araci heryerde yikatma diyor. Hatta fircasiz kopuklu yikamacilarininda cogunun bu korumaya uygun olmadigini soyluyor. Bu yuzden seramikten sonra aracin yikamasini korumasini yine bu ustanin tavsiye edecegi yada direk size satacagi sampuan parlatici koruyucu vs urunleri kullanmak gerekiyor.
Bu sayede uzun yillar koruma ilk gun yapildigi parlaklikta kalabiliyor. Yani seramik yaptim 5 sene kafam rahat gibi bir durum soz konusu degildir.
Sadece garaj araclari uzun sure uygulamayi taze tutabilirler.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Videolar daki çizme senaryoları tamamen yüzeyin kayganligi ile alakalı, tornavida türevi metal bir aksamı yüzeyde kaydirmadan dik bir şekilde cizmesinden koruyabilecek bir koruma henüz icat edilmedi

SM-T113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri