Yeni Kasa Honda Civic Şikayetleri

FB7 kasa sahibi arkadaşlar aracınızla ilgili şikayetleriniz nelerdir? Kendi aracımdan bahsetmek gerekirse

1. Direksiyonu düşük ve yüksek hızda gerekli yumuşaklığı ve sertliği sağlamıyor. Bu nedenle güven vermiyor.
2. Alt devri ölü bir araç. Bu sorunun başında eski nesil tork konvertörlü şanzıman gelmekte, aracın performansını çok ama çok törpülüyor. Honda keşke Cvt ile yoluna devam etse veya çift kavrama şanzımana geçse..

Sonuç: Genel olarak aracımdan çok memnunum. Göstergeleri ve donanımı herşeyin üstünü örtüyor(En azından benim için öyle). Umarım uzun yolda yormaz. 1 ay sonra bunu da öğreneceğim :driver:

Aracınız
Normalde bu sistem VSA ile birlikte calisiyor. VSAnin isiginin yanip yanmadigini gozlemleyebildiniz mi? Calismasini daha once hisseden arkadaslar varsa onlarin yorumlarini ogrenmek lazim. Sistem direksiyona sadece hafif yonlendirme yapiyor gibi duruyor. Bi de kayma aninda direksiyon hissi nasildi sertlesme yada titreme varmiydi hic?

http://paultan.org/2008/09/05/new-honda-motion-adaptive-electric-power-steering/

valla o şok halinde vsa yanıyo mu yanmıyo mu hiç bakmadım :) kayma anında direksiyon yumuşaktı ben sola kontra verirken..titreme hissetmedim..sadece abs sesi oldu o da frene bastım biraz bıraktım sonra abs devreye girdi yani.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
valla o şok halinde vsa yanıyo mu yanmıyo mu hiç bakmadım :) kayma anında direksiyon yumuşaktı ben sola kontra verirken..titreme hissetmedim..sadece abs sesi oldu o da frene bastım biraz bıraktım sonra abs devreye girdi yani.

Galiba bazi yorumlarda yazan hissiz direksiyon olayini sizde deneyimlemissiniz. Yani yoldaki tehlikeli durumu direksiyondan pek anlayamiyorsunuz. Tamamen surucunun dikkatine bagli. Fd6 larda direksiyon hissinin gayet iyi oldugundan ancak sorun potasniyeli nedeni ile simdiki sisteme gecildini okumustum. Bu sistemin tehlikeli durumlarda yumusak kalmasi pek iyi degil acikca.

Aracınız
Galiba bazi yorumlarda yazan hissiz direksiyon olayini sizde deneyimlemissiniz. Yani yoldaki tehlikeli durumu direksiyondan pek anlayamiyorsunuz. Tamamen surucunun dikkatine bagli. Fd6 larda direksiyon hissinin gayet iyi oldugundan ancak sorun potasniyeli nedeni ile simdiki sisteme gecildini okumustum. Bu sistemin tehlikeli durumlarda yumusak kalmasi pek iyi degil acikca.

bu araç 200 de bastım bu direksiyon hep yumuşak zaten :)

Aracınız
vsa çalışıyor..çünkü rampada bi kaç hız denemem oldu hafif kasisden geçerken vsa ışığı yanıp sönüyodu..ama dediğim olayda ben tek başıma kalmış gibi hissettim araba bi şeyleri devreye sokmadı sanki...eps sistemi benim bildiğim (esp değil) direksiyonla alakalı..direksiyonun kontrolünü sağlamak için.. anladığım kadarıyla vsa kaymayı önlüyor ama araç kaydımı herhangi bişey yapamıyor.yani kaydıktan sonra bir etkisi kalmıyor sistemin..50-60 vardı hızım..aracın arkası sola doğru savruldu resmen / bu şekilde...aracın sağ önü kaldırıma doğru gidiyor arkası sola doğru..ilk 2 sn zaten bişey yapamadım sonra ulen biz kaldırımdan uçuruma doğru uçacaz heralde dedim bi anda bi kontrayla sola çevirdim biraz da fren yaptım arabayı düze çevirdik..belki sola doğru çevirirken arabanın toparlanmasında vsa nın etkisi olmuş olabilir..tabi dediğim olaylar saniyelik işler..
Bu konuda başımdan geçen bir olayı anlatayım;

İzmir üçyol dan Gaziemir yolu tarafına giderken sert bir viraj vardır izmirliler bilir. Yazın asfaltı yumuşak ve kaygan olur. Filtre den sonra bide kaptırıp oraya 120 ile girmişim viraja girerken anlık baktım. Solumda adam vardı. Sağından geçtim ve viraja girdim. Frene tam bastım o refleks ile. Hafif sağa kırdım direksiyonu. Baya sertleşti. Ve resmen bir anda toparladığını hissettim. Neyse... araba diğer şerite geçerek toparladı. Yola girdim yine.

Eminim ki başka araç olsa orada ben aşağıya uçmuştum Allah korusun... O anda yol tutuşunun önemini bir kere daha anladım.

Teşekkürler Honda.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu konuda başımdan geçen bir olayı anlatayım;

İzmir üçyol dan Gaziemir yolu tarafına giderken sert bir viraj vardır izmirliler bilir. Yazın asfaltı yumuşak ve kaygan olur. Filtre den sonra bide kaptırıp oraya 120 ile girmişim viraja girerken anlık baktım. Solumda adam vardı. Sağından geçtim ve viraja girdim. Frene tam bastım o refleks ile. Hafif sağa kırdım direksiyonu. Baya sertleşti. Ve resmen bir anda toparladığını hissettim. Neyse... araba diğer şerite geçerek toparladı. Yola girdim yine.

Eminim ki başka araç olsa orada ben aşağıya uçmuştum Allah korusun... O anda yol tutuşunun önemini bir kere daha anladım.

Teşekkürler Honda.

Bu olayi fb7 civicte mi yasadiniz? Oyleyse gayet mutlu olurum

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Sizde cok pozitif bir olaydan bahsettiniz aracin direksiyon tepkisi ve yol tutusu ile ilgili detayli surus dinamikleri test videosu lazim bizim fb7ye. Tecrubeli yoneticilerimizden surus dinamikleri videosu bekliyorum ozellikle motion adapted eps sistemi ve vsa ile ilgili

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Geçen haftaki İzmir buluşmasında yazmıştım tekrar yazıyım. Buluşma sonrası gece eve dönüyorduk 3 araba, yolda kaza vardı ben yavaşladım arkamda Cihan vardı, sağ şeritteki araç birden Cihan'ın önüne kırdı. Cihan da sol sağ yaptı bariyerlere girecek heralde dedim ama o kadar iyi topladı ki araba hayran kaldım. Tabii Cihan'ın usta şoförlüğünün de etkisi büyük :D [MENTION=509]cihan35[/MENTION]

[MENTION=194]Can[/MENTION] iltifatların için teşekkür ederim arkadaşlar sağlam araba kullanıosunuz Allah kimseye böyle bişi yaşatmaz yaşarsanız anlarsınız heleki 100 ün üstündeki hızlarda dha alt hızlarda zaten vsa sız arabada da toparlarsınız

Geri