Fc5-cvt bezinli kullananlar

FC5 benzinli aracım bugün 2000 km oldu ve tüm km istanbul içi hatta aldığım gün dışında anadolu yakasına dahi geçmedim iş ve ev muhabbeti ve ortalama yakıtım 8.5 gösteriyor.
buda 8.5x5.13=43.6 kurus a denk geliyor şuan için ciddi anlamda memnunum dün akşam 10 gibi fatihten beylikdüzüne geçtim e-5 kullanarak yol boştu anlık sürüş ortalaması 6.0 litre gösterdi ancak işten dolayı sürekli trafikteyim ve 8.5 ortalama benim beklentimin çok üstünde iyi bi rakam umarım böyle devam eder.alacak arkadaşlara tavsiyem trafik dahi olsa sürüş gerçekten ciddi bir etken yakma olayında şuana kadar lpg li almadığıma pişman olmadım açıkcası

Bu değerleri ECO Mod da kullanarak mı elde ettiniz acaba?

Aracınız
Civic FD6 2010
ECO mod sakin kullanimda arac 8.5-8.3 arasi yakiyor ben maltepe de oturuyorm tuzlada calisiyorum 2 ay oldu alali yakit acisindan gayet memnunum uzun yolda 4.5-4.0 gibi sasirtici bicimde az yakiyor tabi hiz sabitleyicide 100 km hizla zaten ECO mod da araba gaz tepkilerini seri vermiyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Arkadaşlar bilgileri alacak arkadaşlara faydalı olması açısından çok detaylı ve dikkat ederek söylüyorum yanlış etkılememek adına ,öncelikle yeri geliyor Mahmutbey Beylikdüzü arası 25 km yol 70 80 dk sürüyor ve o sürüş sonucu aracı parkederken 9.5 lt falan olduğu oluyor ancak daha az bir trafikte 6.9 6,8 lerle sürüsü bitirdiğim de oluyor önemli olan bu yüzden ortalama aracı aldığımdan beri hiç ortalama sıfırlamadım çünkü yaka bile değiştirmedim uzun yolum yok , ve aracım 2400 km de benzin otomatik şanzıman, ortalamam 8.5 litre nerdeyse hiç normal mod da kullanmadım hep eko mod acık çünkü sabah akşam gişe trafiği haftada 6 günüm var ve ne yaparsam yapayım erken de çıksam ki sabah 7.10 da evden çıkıyorum avcılar gişe başlangıcından ıspartakuleye kadar her gün adım Adım gıden bır trafık ve her aksam saat 7 Mahmutbey gişe trafiği sonrası akıcı derken tekrar avcılar gişelerinde Yen'i trafik karşılaması eko mod mecburen hep açık kapamıyorum bile günde 50 km iş için zaruri ancak ekstralar çıkıyor bu şartlar altında 8.5 ortalamam var memnunum düşünenlere tavsiye ederim aynı yolu bi süre e200 Mercedes'le yapıyordum o araçta benzinliydi 13 litre ortalaması vardı diye hatırlıyorum onun fazla olması çok çok doğal ancak Honda aracımın Dsg ww grubu otomatik benzinli araçlara göre daha az yaktığını söyleyebılırım aynı 1,6 lara kıyasla

Aracınız
Aracim 5000 km olmak uzere butun km istanbul avrupa yakasinda yapildi ortalamayi hic sifirlamadim ort. Yakit tuketimim 8.4 litre 5.06 dan benzin aliyorum su siralar 42.5 kurus yakiyor yani
Saygilar.

k86

0
Aracınız
İlk 60 km İstanbul içi eco mod açık, klima sürekli açık, karma trafikte genellikle sakin kullanımla 8.4lt ortalama

Geri