Civic FB7 FB7 için Motor Yağı Ana Konu

Aracınız
[MENTION=785]Martenzit61[/MENTION] Hocam fb7 yeni kasa ya 0w20 haricinde koyan servis ilk defa duydum. Ucuz olduğu için koydukları belli. Kitapta 0w20 yoksa alternatif 0w30 ve 5w30 yazıyor onlarda bunu bahane ederek ucuz yağı koyuyorlar. Hangi servismis merak ettim.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Elazığ-Çelik Plaza. Ucuza kaçtıkları için yapıldığı çok belli. İşin ilginç kısmı da galonların üzerinde Honda yazısı yada amblemi göremedim. Göremediğim için de olmadığı anlamına da gelmeyebilir, şimdi insanlara yanlış ithamda bulunmak da istemiyorum. Sonuç olarak garanti bitince servise girmeyi düşünmüyorum. Zaten aracımı yazın satıp, daha geniş iç ve bagaj hacimli bir araç alma niyetim var.

Aslında serviste bakım yaptırmak içime sinmiyor. Kendim istediğim kalitede yağı koymak istiyorum. Ama aracı satarken alıcı da haliyle servis geçmişine önem gösteriyor ki bende tanımadığım aracı alırken servis bakımlı olmasını isterim. Şimdilik içime sinmeye sinmeye gitmeye devam ediyorum. Hayırlısı

sayin [MENTION=785]Martenzit61[/MENTION],
kitapcikta yazan degerleri karsiladiktan sonra araciniza istediginiz yagi koyarsiniz.
kendi yaginizi alip servise gidin, oynaya oynaya o yagi koymak zorundalar. sadece servis fisine, musteri kendi yagini getirdi ibaresi yaziliyor hepsi o kadar.

Aracınız
sayin [MENTION=785]Martenzit61[/MENTION],
kitapcikta yazan degerleri karsiladiktan sonra araciniza istediginiz yagi koyarsiniz.
kendi yaginizi alip servise gidin, oynaya oynaya o yagi koymak zorundalar. sadece servis fisine, musteri kendi yagini getirdi ibaresi yaziliyor hepsi o kadar.

30 bin bakımına kadar araç bende kalırsa eğer öyle yaptırayım. Zaten sanmıyorum bende kalacağını. Teşekkür ederim iletiniz için.

ANGANS

0
Aracınız
[MENTION=955]yetkin45[/MENTION] , [MENTION=785]Martenzit61[/MENTION] , [MENTION=3021]erss[/MENTION], [MENTION=245]tombilibu[/MENTION] , [MENTION=964]maksu[/MENTION] , beyler ben istanbulda oturuyorum.
2 gün önce Honda cem'i aradım shell marka 5-30 klullandıklarını söyledi.
honda park'ı aradım petrol ofisi marka 5-30 kullandıklarını söylediler.
Konuştuğumda heryerde 0-20 neden sizde böyle dediğim zaman fabrikalar sonradan 5-30 önerdi diye 5-30 a geçtik dediler.
Markası önemli değil de ikisinin de5-30 kullanıyor olması garibime gitti açıkçacı. Yani isteseler 0-20 de kullanırlar sonuçta fiyat farkı falan yok ki öyle çok.

Aracınız
[MENTION=2589]ANGANS[/MENTION] hocam Izmir servisleri ve Balıkesir 0w20 diyor Hocam demek ki illa 0w20 konacak diye şart yok . Ben bu yağ işinde bölgelerde farklılık olması gerektiğini düşünüyorum. Mesela soğuk iklimde olan araba ile sicakta olan farklı yağ kullanmalı. Servisler tamamen işin ticari kısmında. Fabrika 0w20-0w30-5w30 yağ öneriyor bazıları en ucuz olanı alıyor.

aracı servisten çıkardığım için ben eneos 0w20 kullandım bir önceki bakımda, hatta hava yağ polen filtresini de n11'den almıştım. problem yaşamadım. yeni bakım geliyor, tekrar aldım aynı yağ ve filtrelerden.

HONDA servislerinde orijinal 0-20 yağ gordum satıyorlar ama fiyatından haberim yok,bide castrol üretiyor diye biliyorum HONDA için.

Aracınız
yarın sentetikten tam sentetiğe geçiş yapan arkadaşlar sakın motor temizleyici kullanmasın geçiş yapar yapmaz civic amerika forumda bu konuda bir çok konu var tam sentetiğe geçildiği zaman zaten motorda iç yüzeylerde hafif bir zımpara etkisi yapıyor motor temizleyici katkı kullanıldığı takdirde yağ kaçak problemi boy gösteriyor. Aslında işin özü motor bakım ürünlerini çok sık kullanmamak belirli aralıklarla kullanılabilir.

Aracınız
[MENTION=2589]ANGANS[/MENTION] hocam Izmir servisleri ve Balıkesir 0w20 diyor Hocam demek ki illa 0w20 konacak diye şart yok . Ben bu yağ işinde bölgelerde farklılık olması gerektiğini düşünüyorum. Mesela soğuk iklimde olan araba ile sicakta olan farklı yağ kullanmalı. Servisler tamamen işin ticari kısmında. Fabrika 0w20-0w30-5w30 yağ öneriyor bazıları en ucuz olanı alıyor.

Aynen öyle 5w30 Adana gibi sıcak bir yerde ince kalır. Aşınma hat safaya çıkar bence 5W40 Adana Yaz 0W30 Kış en ideal. Mevsimde etkilidir. Ben şahsen 5W40 a geçiş yaptım kıştan çıktık Ekim Kasım gibi de 0W30 a dönerim.

Aracınız
[MENTION=955]yetkin45[/MENTION] , [MENTION=785]Martenzit61[/MENTION] , [MENTION=3021]erss[/MENTION], [MENTION=245]tombilibu[/MENTION] , [MENTION=964]maksu[/MENTION] , beyler ben istanbulda oturuyorum.
2 gün önce Honda cem'i aradım shell marka 5-30 klullandıklarını söyledi.
honda park'ı aradım petrol ofisi marka 5-30 kullandıklarını söylediler.
Konuştuğumda heryerde 0-20 neden sizde böyle dediğim zaman fabrikalar sonradan 5-30 önerdi diye 5-30 a geçtik dediler.
Markası önemli değil de ikisinin de5-30 kullanıyor olması garibime gitti açıkçacı. Yani isteseler 0-20 de kullanırlar sonuçta fiyat farkı falan yok ki öyle çok.

yağ olayı uzmanlık isteyen bir konu aslında mantık olarak ince yağlar yakıt ekonomisi sağlarken yağ kalınlaştıkça aşınmalar azalıyor. Japonlara göre her yol angara adamların motor yıpranma diye bir derdi yok ki. Yılda bir araba yenileyebiliyorlar bizim gibi bankadan kredi çek ikinci el piyasasını bekle yazın alma kışın al daha ucuz olur . Km si düşük olsun yok efendim değişeni boyası olmasın... uğraştığımız şeylere bak

Geri