1.5 Turbo Civic Hk.

mRocK

0
Aracınız
Arkadaşlar bugün turbo motor Civic RS test sürüşü yaptım. Kısa bir sürüştü ancak benim çok hoşuma gitti.

2016 Elegance Eco AT

mRocK

0
Aracınız
Arkadaşlar bugün turbo motor Civic RS test sürüşü yaptım. Kısa bir sürüştü ancak benim çok hoşuma gitti.

Öncelikle aracın gaza ani basmanıza verdiği cevap mükemmel direk sizi arkanıza yapıştırıyor ve turbonun da desteğiyle bizim CVT şanzımanın o yüksek devir sesi yerine sizi daha fazla gaza basmanız için tahrik eden bir homurtu çıkıyor ki en çok hoşuma giden de bu sesti hızlanma süresi çok iyi gazladığınızda km 20şer 20şer artıyor göstergede

Görünüm olarak arkadaşların yukarda bahsettiği gibi pianoblack ön, 17 jant, ve minik bir spoiler. İçinde de exe aynısı kırmızı gösterge.

Hepinize turbonun tadını almak için test sürüşünü tavsiye ederim sesi çok iyi TSI gibi tiz değil bildiğin homurdanma.

Test aracından pek anlaşılmaz ama göstergede ortalama tüketim 15.4lt onu da belirteyim.

2016 Elegance Eco AT

2016 Elegance Eco AT

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
180 bg gibi güçlü motora sahip araçta farklı incelemelerden okuduğum kadarı ile süspansiyona yönelik herhangi bir düzenleme yok, bu yönden cidden hayal kırıklığı [:-] Ayrıca yurtdışındaki en üst donanımlarda bulunana Honda Sense, Adaptif Hız Sabitleyici ve 10 hoparlörlü premium ses sistemi yine yok .duv. 180bglik bir araçta herhalikarda standart modellere göre daha yüksek yol tutuşa yönelik süspansiyon ve daha yüksek donanım bulunması gerekli :eek:k: ve opsiyon olarak bile premium bir ses sistemini Türkiye'ye getirmiyorlar. O Honda Go sistemini 20 liralık hoparlörlerle harcıyorlar bence.

Kısacası motor dışında mevcut FD6 ve FB7 sahiplerini çok cezbedecek bir araç gibi gelmiyor bana hala:driver:Özellikle şu yakıt fiyatlarını gözönüne alırsak...

Aracınız
bende rs modelini dün inceleme fırsatım oldu karabeyin dediği farklılıklar var
ön krom olan bölge piano black ve kapı ortaları piano black 17 jant var birde bagaj üstü spoiler yurt dışındaki gibi yüksek değil ince spoiler mevcut
içeride exe den farkı ne diyecek olursanız gösterge ekranı mavi değil kırmızı.

Ayrıyeten içeride F1 kulakçıklar var, birde gaz fren alaşımlı

Aracınız
Arkadaşlar, konudaki bütün yorumları okudum. Sizlerin söylediklerinde bile tutarsızlık var. Araca fazladan 1 civata taktığınız zaman bile maliyeti artıyor. Ülkemizin o kadar kötü bir vergi sistemi var ki buna ayak uydurmaya çalışırken markalar zorlanıyordur. Sinyal lambaları bile halojen. Yıl 2017 ve senin bu aracın en donanımlı Civic! Pro ses sistemi demişsiniz, ACC vs demişsiniz. Ondan önce de 110 'a Suv bile var demişsiniz. Bunları da koyarsanız aracınız 120-130 'a yaklaşır. Kim alır? Kimse. Biraz da eğri oturup doğru konuşalım. LPG takılmıyor motora evet. Yıllarca Turbo Turbo dedik, alın size turbo dediler resmen. Şimdi de "e bu çok yakıyor, benzin çok pahalı" diyorsunuz. Ne yapsınlar?

Test ettiğimde şunu fark ettim. Aracı sıkışık trafikte kullanmadım. Açık, güzel bir güzergahta kullandım. Sıkıştırılmadığı zaman 5lt gibi anlık tüketimlerde seyir mümkün. 18.2 lt ortalama ile aldığım aracı 14.4 lt ile teslim ettim. Sıkıştırdım, rampada suyunu çıkardım. Işıklarda Scirocco ile kalktım (elemana rica ettim, sağolsun kırmadı kalkalım dedi). Yakıtının korkutucu değerler olduğunu düşünmüyorum. Son sözüm, benzin pahalı.

Aracınız
Civic RS 'nin farklı bir kitlesi var, az yaksın çok kaçsın kitlesine hitap etmiyor. İyi ki de, şahsi fikrim, hitap etmiyor. Eski VTi dengi bir araç yapmışlar. İsteyen iES alsın, benzinde binecek olan da VTi alsın denmiş. Sıfır fiyatı bence gayet makul. Dengi araçlara bakın, öyle değerlendirin. 100 bin bandında olsaydı, hiç 320d aramaz gider sıfır aracımı alırdım. Ama olsun, LPG takılmaması ikinci elde değer kaybettirir, belki 100 bandına düşer de rahat rahat alırım. Keyifle kullanırım.

Aracınız
1.5 Turbo hb aracını test ettim dun.. Turbo farkını ve sesini cok beğendim. 10900 TL fiyatı olabilir dedirtti bana. Sadece Kasa değişimi için aracı değiştirmem diyordum ama buna değer gercekten..

F3111 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
1.5 Turbo Civic Hk.

Arkadaşlar aracı bende test ettim.Kimse kusura bakmasın honda nın eleştirilecek çok yönü var ama bence fiyat konusunda bir daha düşünün derim.Araç çok dengeli ve sizin isteklerinizi karşılıyor fb 7. Deki teneke hissinden kurtuluyorsunuz atmosferik motorun verdiği baskı bi anda Yok oluyor yerine daha zevkli ve güçlü bir motor alıyor. Çukurlara girişi amortisörlerin hali çok daha iyi.yine fb 7 de viraja girdiğiniz zamanki tedirginlik asla olmuyor .sadece yakıt konusunda fazla diyebiliriz hatta onu bile demek istemiyorum bu motordaki her araç 10 lt az yakmaz iyi forumlar ..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Eee arkadaşlar daha önce söylemiştim daha Rs gelmeden turbolu binecek olduktan sonra 1.6 180 bg 1.6 156 bg araçlar var alınabilir 110.000 ne ama sıfır olmaz belki 1-2-3 yaşında olur. Benzine acımayan insanın zaten parası vardır 110 yerine 130 verir başka lüx araç alır benzini düşünen insanda lpg der normal atmosferik motor alır. Dediğim gibi bugün insanlar MERCEDES alıyor eğer normal araçtan merso ya geçiyorsa parasını zor denkleştiriyorsa 7cgı almıyor neden bluse almıyor neden lpg takılmıyor kompresör motor arıyor şuan Honda'da aynı oldu defalarca dedim opel 140 bg çıkardı turbalı aracı çekmedi 160 bg çıkardı da ne oldu araç ikinci elde ne oldu bunlara bakmak gerek dediğim Gİbi parası olan 110 ne 130 der gider başka alır bu bi gerçek illa Honda'da diyen nadir çıkar lpg takacam diyen bizim turbosuzları alır

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Eee arkadaşlar daha önce söylemiştim daha Rs gelmeden turbolu binecek olduktan sonra 1.6 180 bg 1.6 156 bg araçlar var alınabilir 110.000 ne ama sıfır olmaz belki 1-2-3 yaşında olur. Benzine acımayan insanın zaten parası vardır 110 yerine 130 verir başka lüx araç alır benzini düşünen insanda lpg der normal atmosferik motor alır. Dediğim gibi bugün insanlar MERCEDES alıyor eğer normal araçtan merso ya geçiyorsa parasını zor denkleştiriyorsa 7cgı almıyor neden bluse almıyor neden lpg takılmıyor kompresör motor arıyor şuan Honda'da aynı oldu defalarca dedim opel 140 bg çıkardı turbalı aracı çekmedi 160 bg çıkardı da ne oldu araç ikinci elde ne oldu bunlara bakmak gerek dediğim Gİbi parası olan 110 ne 130 der gider başka alır bu bi gerçek illa Honda'da diyen nadir çıkar lpg takacam diyen bizim turbosuzları alır

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ne demek istedigini ozetlersen

Geri