Brake hold ve el freni

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Efsane bir özellik..
Kemer takınca bas gaza git, sökünce otomatik devreye girsin. El frenini tamamen unuttum zaten, şirket aracında da el freni tuşu arıyordum geçen gün dalga geçtiler :D
100 binlik araba insanı anca bu kadar burjuva hissettirebilir :D

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Manuel devreye sokmak isterseniz el frenini.. Frene basıp el freni tuşunu yukarı çekin el freni devreye girer. Frene basıp el freni tuşunu aşağıya bastırırsanız el freni devreden çıkar ;)

Manuel devreye sokmak isterseniz el frenini.. Frene basıp el freni tuşunu yukarı çekin el freni devreye girer. Frene basıp el freni tuşunu aşağıya bastırırsanız el freni devreden çıkar ;)

Hocam El freni zaten hep manuel olarak devreye alınıp devreden çıkarılmıyor mu ? Otomatik Yolu da mı var acaba ? Ben ayağım frende iken vitesi d ye alıp el frenini indiriyorum aksi durumda zaten yani frene basmadan el freni inmiyor ve durduğumda yine frende iken el frenini devreye alıyorum. Brake hold da sadece emniyet kemeri takılı olursa devreye giriyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam El freni zaten hep manuel olarak devreye alınıp devreden çıkarılmıyor mu ? Otomatik Yolu da mı var acaba ? Ben ayağım frende iken vitesi d ye alıp el frenini indiriyorum aksi durumda zaten yani frene basmadan el freni inmiyor ve durduğumda yine frende iken el frenini devreye alıyorum. Brake hold da sadece emniyet kemeri takılı olursa devreye giriyor

Yanlış hatırlamıyorsam ;

Kemerim takılı araç Vites: P'de. Normal Frene basıp D'ye alıyorum (frene basmadan vitese geçmiyor diye hatırlıyorum) el freni kendini bırakıyor ve ilerliyorum. onun haricinde aracımla geldim park ettim (emniyet kemerim takılı iken) vitesi P'ye taktım. kemeri çıkarınca el freni otomatik devreye giriyor diye hatırlıyorum. Ben genelde manuel kullandığım için :) emin olamadım. Yanlışım varsa affola deneyeceğim ama..

nemlee

0
Aracınız
Civic FC5 2020
El frenini otomatik olarak indirdiğinde eğer akşam ise farları da yakıyor arkadaşlar. İlk gördüğümde şaşırmıştım. Çok mu çok havalıyız :D
Siz diyeceksiniz ki zaten farlar açık oluyor. Ben çalıştırmadan önce mutlaka farları kapatıyorum da. Akımdan zarar gelmesin muhabbetine..

TAYGUN

0
Aracınız
Merhaba Arkadaşlar
Aracım exe eco 2017 el freni otamatik iniyor fakat hiç otomatik devreye girmedi. Emniyet kemeri takılı park edip p ye alıyorum emniyet kemerini çıkarıyorum ama hiç devreye girmedi acaba böyle bir özellik yok mu?

Arkadaşlar şimdi denedim. Brake hold aktif iken emniyet kemerini çıkarırsanız otomatik olarak el freni devreye giriyor.

El freni otomatik iniyor ancak otomatik devreye girmesini kesfedemedim. Pye alip kemer cikardm yapmadi. D de kemer cikardim yapmdi. Nasil yapiyor otomatik devreye almayi kilavuzdada yok

nemlee

0
Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadas brake hold aktifken oluyor demis. Sizin aktif miydi? Ben de yarin deneme yapmayi dusunuyorum

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri