Yeni Kasa Honda Civic Şikayetleri

FB7 kasa sahibi arkadaşlar aracınızla ilgili şikayetleriniz nelerdir? Kendi aracımdan bahsetmek gerekirse

1. Direksiyonu düşük ve yüksek hızda gerekli yumuşaklığı ve sertliği sağlamıyor. Bu nedenle güven vermiyor.
2. Alt devri ölü bir araç. Bu sorunun başında eski nesil tork konvertörlü şanzıman gelmekte, aracın performansını çok ama çok törpülüyor. Honda keşke Cvt ile yoluna devam etse veya çift kavrama şanzımana geçse..

Sonuç: Genel olarak aracımdan çok memnunum. Göstergeleri ve donanımı herşeyin üstünü örtüyor(En azından benim için öyle). Umarım uzun yolda yormaz. 1 ay sonra bunu da öğreneceğim :driver:

Aracınız
Inanilmaz yoğunum ve arabayi dinlemeyi radyo dinlemeye tercih edecek kadar seviyorum maalesef. Sesi kesmek için oraya ince ve yumuşak bir şey sıkıştırmayi deneyeceğim. Olmadı stepne askisini çıkarıp bir de öyle dinleyecegim. Yine ses gelirse kötü. Çok kötü takılıyorum hocam seslere. Satma sebebim olabilir Allah korusun. Bir aylık arabada ses mi olurmuş?

Aracınız
Inanilmaz yoğunum ve arabayi dinlemeyi radyo dinlemeye tercih edecek kadar seviyorum maalesef. Sesi kesmek için oraya ince ve yumuşak bir şey sıkıştırmayi deneyeceğim. Olmadı stepne askisini çıkarıp bir de öyle dinleyecegim. Yine ses gelirse kötü. Çok kötü takılıyorum hocam seslere. Satma sebebim olabilir Allah korusun. Bir aylık arabada ses mi olurmuş?

Bence çok takılmayın bu motor ve yürüyen aksam dışında gelen alışılmadık seslere her araçta olabilir

Asetin

0
Aracınız

Bahsettiğiniz ses stepnenin bir yere sürtmesinden kaynaklı lastik sesi tarzında bir ses mi acaba? Benim araçta da bu bahsettiğim sesi duyuyordum stepneyi iyice sıkıştırdım ses kesildi.

Aracınız
Bahsettiğiniz ses stepnenin bir yere sürtmesinden kaynaklı lastik sesi tarzında bir s
es mi acaba? Benim araçta da bu bahsettiğim sesi duyuyordum stepneyi iyice sıkıştırdım ses kesildi.
Aynen bende aracımı ilk teslim aldığımda gıcık bir ses geliyodu.stepneyi sıkıştırdım hicbirsey kalmadı 1 yıldır sessiz maşallah

Aracınız
Aynen bende aracımı ilk teslim aldığımda gıcık bir ses geliyodu.stepneyi sıkıştırdım hicbirsey kalmadı 1 yıldır sessiz maşallah

Hocam bin bakımında şikayetimi belirttim. Görevli ile birlikte sesin geldiği noktayı da tespit ettik sıkıladım dedi. Amma velakin gene geliyor gene geliyor. Acil işim vardı çıktım gittim sonra.

Aracınız
Hocam bin bakımında şikayetimi belirttim. Görevli ile birlikte sesin
geldiği noktayı da tespit ettik sıkıladım dedi. Amma velakin gene geliyor gene geliyor. Acil işim vardı çıktım gittim sonra.
Lastiğin temas ettiği yere (lastikle asılan metal bolum arasına) bez sıkıstırın hocam..iyice de sıkarsanız tabi bendeki ses ise tamamen kaybolacak tır.

Aracınız
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, forumda daha önceden üyeyim ama aktif değildim. Bahsettiğiniz ses benim aracımda da oldu. İlk başta yoktu ama o stepne kılıfını takmak için bağları çözüp tekrar takınca çok gıcık ses yapmaya başladı.
Sebebi, stepne içindeki köpük malzemenin bagajın metal kısmına sürtmesi. Malum köpükleri bir yere sürtünce rahatsız edici ses çıkarır. Ben de bu yüzden stepneyi sökecektim ama gerek kalmadı. Arkadaşların dediği gibi sıkılamak gerek fakat lastiği doğru yönde yerleştirmelisiniz. Yani lastiğin ortasında köpüğü tam ortalı ayarlamasınız. Lastiği çıkarıp bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız. Lastiği doğru şekilde yerleştirip sıkılayınca ses kalmayacaktır. Olmadı bez ya da karton koymak da iş görür.
Servisteki arkadaşlar doğru yapabilmeli.

Geri