FC5 Kasa Sonradan Takılan Lpg performans,sorunlar ve garanti konusu

_can_

0
Arkadaşlar Herkese merhaba.
Benim gibi çeşitli sebeplerle orjinal lpg li almamış fakat daha sonra lpg taktirmak isteyen arkadaşlarla fikir alişverişi yapabilmek için bu konuyu açtım.Öncelikle sorun yasanmaması açısından belirtmek isterim ki en doğru ve hukuksal anlamda bizleri koruyabilecek bilgi bu konu ile ilgili yetkililerden alınan onaylı ve yazılı şekilde alinanlardır,bu forumda paylaşilan bilgiler sadece fikir alişverişi mahiyetindedir.
Genel olarak söylenen Araca Brc marka lpg nin honda icin üretmiş olduğu kit uygulandığı zaman Hondanın uzatılmış garantisinin biteceği(3 yila düşeceği) motor garantisinin ise biteceği ama brc nin lpg den kaynaklı arızalara karşı 2 yıl garanti verdiğidir;fakat dün brc 2A mühendislik ile görüştüğümde yanlış anlamadıysam eğer garantinin 2 değil 3 yıl olduğunu ifade ettiler.Aracın garanti belgesinde ise ekte gönderdiğim ibare yazılı.
Kafam bu konu ile ilgili fazlasıyla karıştı malesef birde şöyle bir durum var brc nin hangi arizalara karşı araca garanti verdiği net bir şekilde yazılı ama hondanın motor garantisinin bitmesinden tam olarak kastının ne olduğu açik değil örneğin arabada şanzuman hatası oluştu veya direksiyon kutusu arızalandı vb lpg den kaynaklanması muhtemel olmayan arızalarda Honda sorunu lpg den kaynaklı diyip garanti kapsamına almazsa brc de benim sana verdiğim garanti ortada diyip ortada bırakılırmıyız bu konuların acilen açıklığa kavuşturulması gerektiğini düşünüyorum Teşekkürler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

_can_

0
a3bd302800133efbeabba0be7088987e.jpg

Aracınız
Benim bildiğim servislerin olası arızaları lpg ye bağlayarak garantiden çıkarmaya olan eğilimleri. Fakat kullanıcıların bilmediği şöyle bir yöntem var. Araba arıza verdiğinde servis lpg yi bahane ederse, kullanıcının makine mühendisleri odasından bilirkişi talep ederek arızanın kaynağını tespit ettirmeye kanuni olarak hakkı vardır. Bilirkişi raporunda lpg ye bağlı olmadığı belirtilirse servis garantiden tamir etmekle yükümlüdür. Kafalarına göre lpg yi öne sürerek garanti dışı diyemezler.

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

_can_

0
Benim bildiğim servislerin olası arızaları lpg ye bağlayarak garantiden çıkarmaya olan eğilimleri. Fakat kullanıcıların bilmediği şöyle bir yöntem var. Araba arıza verdiğinde servis lpg yi bahane ederse, kullanıcının makine mühendisleri odasından bilirkişi talep ederek arızanın kaynağını tespit ettirmeye kanuni olarak hakkı vardır. Bilirkişi raporunda lpg ye bağlı olmadığı belirtilirse servis garantiden tamir etmekle yükümlüdür. Kafalarına göre lpg yi öne sürerek garanti dışı diyemezler.

Bu bilgiyi paylaştığınız iyi oldu hocam teşekkürederim.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Hocam çok doğrusun :eek:k:
[MENTION=6613]_can_[/MENTION] Direksiyon kutusu arızasını motora bağlayan servis karşısında hakkını arayan birisini görünce şartları değiştirir :)
Brc garanti verdiği sürece Lpg taktırma niyetiniz var ise taktırın ;)

_can_

0
Hocam çok doğrusun :eek:k:
[MENTION=6613]_can_[/MENTION] Direksiyon kutusu arızasını motora bağlayan servis karşısında hakkını arayan birisini görünce şartları değiştirir :)
Brc garanti verdiği sürece Lpg taktırma niyetiniz var ise taktırın ;)

Taktırmayı düşünüyorum hocam kesinlikle başta sorun olmayacağını düşündüm ama sonradan 30 kuruşla gezmek varken 55 60 verince litresine insan bir çıkar yol düşünüyor ister istemez yorumunuz için teşekkürler.

Geri