civic fb7 izlenim ve soru(n)larım (?)

Aracınız
aracım 2014 elegance fabrikasyon lpg ve otomatik şanzuman.
ilk yasadıgım sıkıntı ise bir depo lpg 35lt ile şehir içi 220 km gitmesi oldu
ikinci sıkıntım F1 şanzumanı ben değilde o benı yönetiyor olması. 55 km/h ile giderken 5 e atamıyorum. manuallerde 40 ile 5.viteste seyir edebiliyordum.
üçücüsü ise otobanda 110-115 km/h ile giderken 4. viteste kullanıyor f1 ile 5 e geçiyorum hemen 4e geri çekiyor. S moda alıp F1 ile 5e çekince 5 ile devam ediyor. normal mı yoksa servislik durum var mı ?
+ olarak forumda pandizot sesini duyuyordum ama bulamadım. tümsekten yada hafif bozuk yoldan gecerken at arabası gibi ses cıkıyor arka taraftan.
sizin yorumlarınız öneriniz deneyiminiz ve bilginiz varsa bekliyorum.

onancc

0
Aracınız
Hocam ilk olarak lpg tüketimi ile ilgili olarak kullandığınız yol çok önemli bende ev ile iş arası 10 km mesafede sürekli dik rampa çıkıp iniyorum bende bir depo ile 250 km yapıyorum ama ankara antalya arası gidiyorum aynı depoyla 130-150 km klima açık 400 km den fazla yapıyorum. kullandığınız yol normal düzlük ve dur kalkı pek olmayan akıcı bir yol ise lpg ayarlarınızı rölnatide ve yükte kontrol ettirebilirsiniz. ama otomatik bir aracın yakmasını manuel ile kıyaslamayın otomatiğin fazla yaktığı zaten bilinen birşey aradaki farkı konfor ve rahatlığa veriyoruz.
2. olarak f1 şanzımanı s moda alırsanız benim bildiğim vites 4 kademe oluyor 5 değil. 40 ile giderken 5. vitese atarsanız yokuş aşağı inmiyorsanız eğer araç yığılıp kalacağı için ve araç çekmediği için yakıt tüketimi artacağı için izin vermeyip vites numarası yanıp sönüp aynı viteste kalıyordur. şehirler arası yolda devri kaybetmemek için 130 la giderken 3. vitese çektiğini gördüm ben, 110 - 115 le giderken 4 e alması bence o sırada seyrettiğiniz yolun durumu ile alakalı bence hafifte olsa bir rampa çıkıyorsunuzdur ve araç 5. viteste bayılmak üzereymiştir.
aracınızın stepnesi bagajın içine koltuk arkasına sabitlenmişse ses muhtemelen ordan geliyordur, lastiğin ortasında köpük var onun içinde kriko, anahtar vs. var onlar yerinden oynamış olabilirler birbirlerine çarptıkça ses çıkarıyo olabilirler. varsa stepneyi oraya sabitleyen halatı sıkılayın köpüğü iyice yerleştirin büyük ihtimal ses kesilecek daha önce forumda başına gelen arkadaşlar olmuştu çoğunun stepneden kaynaklıydı diye hatırladım.

Aracınız
[MENTION=1496]onancc[/MENTION] hocam yol durumundan dolayı bende öyle düşündüm ama 4te takılı kalması aynı yolda 4-5 kere oldu dönerkende 2-3 kere denk geldim. şehir içinde 60 la giderken 5 e atıyor mesela. otobanda nıyeyse atamadı 5e :)
o sitepne benımde aklıma gelıyordu bugun akşamüstü sökeyim bir bakayım ona o halde.
yakıt bana şehir içi çok geldi.
uzun yolda mükemmel. bende 120 km sabit klima acık 370 km yol yaptım git gel. 80 km de şehir içi. toplamda 450 km ve 85liralık yakıt aldım.
ama sadece sehir içi üzücü biraz :)
sağolasın bu arada.

Sehirici katiliyorum biraz uzuyor ama sehirlerarasi yakit gayet guzel benim depo 29 lt aliyor sehirici 230 km sehirlerarasi da 340 km yol yapiyor.. Ama ne demis atalarimiz Beygirin buyuk olsunda birak arpayi fazla yesin.. :):)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onancc

0
Aracınız
yardımcı olabildiysem ne ala, sen genede 10.000 km de bir lpg filtre değişimi, kontrolüne gittiğinde lpg ayarına baktır içine sinsin.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=1440]gocebes7[/MENTION] Bir kaç yorumda benden olsun :)

Yakıt konusunda arabanın ilk heyecanı ile çok yaktırmış olabilirsin bence alıştıkça sarfiyat düşecektir.
Ses konusuna gelince kronik arkadan gelen ses neredeyse yok [MENTION=1496]onancc[/MENTION] hocamın dediği gibi büyük ihtimal stepnedir.

Aracınız
Civic FB7 2015
Merhabalar,

Ses sorunu bende de var. Araçla dur kalk yaptıkça arka taraftan güp güp ses geliyor. Ve anladığım kadarıyla bu ses benzin deposundan kaynklanıyor. Çünkü benzin yarım depodan az olduğu zaman bu ses yok, fazla olunca ses oluyor sürekli. Her yeri dinledim baktım başka ihtimal görünmüyor. Bunun da bir çözümü var mı bilemiyorum. Benzin deposundan gelen bu ses biraz sinir bozucu doğrusu.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Merhabalar,

Ses sorunu bende de var. Araçla dur kalk yaptıkça arka taraftan güp güp ses geliyor. Ve anladığım kadarıyla bu ses benzin deposundan kaynklanıyor. Çünkü benzin yarım depodan az olduğu zaman bu ses yok, fazla olunca ses oluyor sürekli. Her yeri dinledim baktım başka ihtimal görünmüyor. Bunun da bir çözümü var mı bilemiyorum. Benzin deposundan gelen bu ses biraz sinir bozucu doğrusu.
Stepnenizden geliyor olabilir ses. Stepneyi çıkarıp veya iyice sabitledikten sonra bir tur atıp durumu gözlemlemekte fayda var.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2015
Tavsiye için teşekkür ederim ancak daha önceki mesajımda başka her türlü ihtimali test ettiğimi yazmıştım. Ses kesinlikle benzin deposundan geliyor.

Aracınız
Stepneyi söktüm ses daha da arttı nıyeyse. Arkada kamp sandalyesi setim var. Onuda çıkarttm eve bugün denicem ama aynıları eski aracımda vardı onda ses yoktu sandalyeden falan.
Bakalım nasıl olacak

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri