Civic FD6 16 İnç Jant vs 18 İnç Jant

Aracınız
Arkadaşlar kolay gelsin iyi forumlar. Babam 16 İnç orjinal jant takımı almak istiyor. Ben de 18 inç takarsa vossen veya evo 18 gibi daha güzel duracağını söylüyorum. Yakıtın artacağını söylüyor sürekli. 50 Kuruş koy ne olacak diyorum. Yakıt daha fazla artar diyor işi yokuşa sürüyor. 16-18 inç arasında bu kadar yakıt farkı var mıdır? Bildiğiniz güzel 16 inç jant takımları varmı varsa marka model yazarsanız sevinirim teşekkür ederim.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=6903]InJustice[/MENTION] Baban ile ranızdaki konuşmada km de ne kadar artacağını ön görüyorsunuz anlamadım?

Aracınız
Bence 18 takmayın yakıt bi yana hem arabayı yorarsınız daha da önemlisi arabanın konforu iyice azalır sürüş zevki azalır

Civic Fd6 1.8

Aracınız
Yani bence de yakıt olayı çok önemli değil. Bulunduğunuz yerin yol durumu önemli asfalt yol ise 18 de takılır ama bozuktur fazlasıyla bence o zaman takmayın derin

Civic Fd6 1.8

Aracınız
IMG_1538.jpg

Aracımda 17 inç vossen var. Üstünde yazlıklar takılı şuanda kullanıyorum. Kışın 15 inç vardı çukurlara falan rahat rahat girebiliyordum ama bunlarda öyle değil tabii. İnce yanak lastikler de biraz konforu azaltıyor. Ben çok memnun değilim açıkçası ancak görüntü olarak hoşuma gidiyor o yüzden çıkarmıyorum. Yakıt konusunda da fark var. 17 inç 15'e göre fazla yakıyor haliyle. Ama şöyle de bir şey var ki bu çok önemli. 17 inç bana göre 15 inç jantlara göre yola daha iyi yapışıyor bu da güven veriyor. Karar sizin :)

Geri