Lastik önerisi

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
[MENTION=3249]hexus01[/MENTION] , nokian aldığınızda deneyimlerinizi paylaşırsanız bizim için de fikir olur.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Yaklaşık 1,5 yıldır kormoran impulser marka lastik kullanıyorum. Michelin'in yan ürünü.Faturasında ve garanti belgesinde Michelin logosu var.Bende alırken şüphe ile almıştım. Fakat kullandığım süre zarfında hiç problem yaşamadım. Almak isteyenlere kesinlikle öneririm.Fiyatına göre gayet kaliteli bir lastik...

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bizim araçlarda lastik almadaki önemli unsur bence ses. Sessiz bir lastik almak lazım yoksa içeri çok ses alıyor konforu etkiliyor bu da. Michelin ve lassa baya sessiz michelin satan bir yere gittim hankook önerdi birçok arabada fabrika çıkışı takıyorlar.

Aracınız
Brigdestone Turanza almak zorunda kaldım ( ayrıntı sormayın aklıma geldikçe sinirleniyorum ) memnunum 1 aydır kullanıyorum , şimdi E200 ve A4 e alacağız aynı lastiklerden...

Tavsiye ederim , özellikle ıslak zeminde (su boşaltma kanalları sayesinde ) 70 80 km hızla herhangi bi sorun yaşamadım yalpalama yada savrulma. Kuru zeminde de ani frenler de 40 50 km lerde , asfalta tutunan bi lastik.

Lastik yumuşak bilginiz olsun....

kara82

0
Aracınız
Ben kisin Michelin crossclimate aldim. Normalde dört mevsim lastikler ne deve ne kuş oluyorlardi. Bu hem deve hem kuş. :) daha dogrusu super bir yaz lastiği, artı kış lastigi (3pmsf logosu) özelliği var, hafif karda denedim mükemmeldi. Yıpranma acisindan ömrü fazla. Ayrica yanaklari güçlendirilmiş. (Ekstra yuk isareti var). Bir de 71 desibellik conti2'den sonra 68 desibelle ses yarıya indi (seslerde 3 db fark cok fazla) tavsiye ederim.

Aracınız
Ses olarak bizim yollarında suçu var... geçenlerde bir yol iki farklı asfalt materyaliyle yapılmış iri taşlı ve ince taşlı olan ince taşlıdan iri taşlı yola 100 km/h ile girince aracın içinde resmen ani bir ugultu başladı. Araçlara aslında ses izolasyonu yapılabilir. Düşünmüyor değilim çamurluklar , taban bagaj kaplanarak önüne geçebilir.

Trust

0
Aracınız
Bende geçen hafta goodyear aldım aracım 38500 de idi lastikci 10 bin daha gider dedi ama hem yazın hem kaşın kullandığım için değişme kararı aldım. %20 oranında ses düşüşü oldu gibi ne yaparsak yapalım biz arabaların izalosyonu çöp lastik bir yere kadar idare eder. Yollarda sıkıntı li olduğundan ancak bu kadar olur kanısındayım.

Aracınız
Arkadaşlar bu arada aklıma gelmişken YOKOHOMA lastiklerde oldukça yumuşak 3 ay önce toyota corolla araca uzun araştırmalar sonucunda 4 adet yazlık yokohoma blue versiyonundan taktırdım. Yol sesi konusunda bişey diyemeyeceğim önceki lassa ile aynı oranda fakat yumuşalık ve konforu aynı zamanda direksiyonu rahatlatması ve ani frende duruş performansı müthiş.
Lastik uzmanı birinden duyduğumu aktarıyorum. YOKOHOMA çok eski bir marka reklama yatırım yapmaz bir Japon firmasıdır lastiklerinden çoğu kişide memnun olduğunu söylüyor. Ben lastikleri değiştirirken baktım ki çok kişi tercih ediyor. Ama yinede tercih sizin LAstik konusu çok önemli ün yapmış bir kaç marka var onların dışında kullanmam diyenlerde var. Bir arkadaşım kaza yapmıştı durma mesafesinden dolayı tutanak aleyhine yazılmıştı bu arkadaş bir daha hayatta farklı marka lastikeri araca takmam diyordu. önler arkalar farklı markalar idi.

Geri