Arka Tampon Çarpa

Tarık

0
Aracınız
Selamun Aleyküm Arkadaşlar.Bugün malesef üzülerek söylüyorumki dalginlikla aracımın arka tamponunu direğe çarptım. Çaat diye bir ses geldi tampon gitti dedim ama indim baktım hiç birşey yoktu.Sonrasında inceledim boya da çatlaklar oluşmuş ve alt tamponun devamı çekici demirinin üstüne çıkmış tamamiyle değil ama. Tamponun aerodinamisinde yandaki tırnaklarında hiç birşey yoktu minimetrik açılma olmuş olabilir. Kaskoya mini onarım dahilinde yaptırsammı yoksa bu şekilde kullansam birşey olmazmı.? Teşekkürler iyi forumlar.

Tampon.jpg

Aracınız
[MENTION=923]BOMBOM41[/MENTION] [MENTION=1440]gocebes7[/MENTION] Sağolun arkadaşlar. Haklısınız ama şimdi 250 TL yakın fiyat çıkarsada cebimden vermek yerine kaskoyu bozmadan mini onarımdan neden faydalanmayım diye düşünüyorum. O kadar para veriyorum kaskoya diyede düşünmeden edemiyorum. varsın çıksın tramerde işlem görmeden önceki fotoğrafı delil olarak olucak sonuçta ama ?

hasar görünmesinden yana sıkıntı yoksa autokingde de yaptırabilirsin..autoking de yapılan işlemler 1 yıl garantili diye biliyorum..yarın öbür gün bişe olursa boyadan dolayı gider yakasına yapışırsın...renk tutturma konusu ayrı bir muamma..bu honda servisleri aracın kendi servisi olmasına ragmen rengi tutturamıyolar... autoking belki komple boya atarım başka türlü olmaz der bi başka usta lokal boya ile hallederim der..bunu araştır sor ona göre yaptır bence.autoking gibi kasko anlaşmalı yerler genelde lokal uygulama yapılacak yeri komple boya olmadan olmaz deyip kaskodan fazla para almak için keyfi şeyler yapabilir..

Aracınız
tarık hocam geçmiş olsun..piyasada 15-20 liralık araçla çıkıp milletin arabasının sağını solunu çizen insanlar var..bunu bilerek yapanlar da var..dalgınlıkla yapana bişe diyemem ama araçları eski olan insanlar genelde park durumlarında yeteri kadar dikkat etmeye özen göstermiyolar..park ederken veya çıkarken düşünce şu : kendi aracı eski oldugu için burdan çıkarım kurtarır, kurtarmazsa aracım zaten eski bana bişe olmaz!...
bir de milletçe halen şu kapı açma olayını bi beceremedik ya ona yanıyorum..geçen benim aracı temizlerken dikkatımi çekti, ufak kırmızı nokta boya geçmiş benim kapıya..o kırmızı araçlı kimse baya sövdüm..son olarak eski araçların yanına park etmemeye çalış..

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=2026]Tarık[/MENTION] Geçmiş olsun, mini onarım ile kaskoyu bozmadan lokal boyatabilirsiniz.

Tarık

0
Aracınız
Sağolun arkadaşlar ilginize teşekkür ederim. Şuan boya dökülene kadar böyle kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum daha önce araç 3 bin km deyken arkadan bi araba çarpmış durarken tampon baya çökmüştü. Fakat tamponun boyasında en ufak bi çatlama dökülme kırılma olmamıştı. Neyse Tampon yapıldı serviste degişti felan şuan ben ufak direğe çarpmamla bu hal aldı alt taraflardanda kastıgı için baglantı yerlerinden çatlama var boyanın benim anlamadıgım nasıl bi boya kullandıkları şuan bu takıldı kafama duvar boyası gibi birşey kullanıldı heralde fabrikada yapılanla sonra yapılan arasında bu kadarmı fark olur anlamış değilim.

Aracınız
Aynı şey benimde başıma gelmişti arka tam ortadan direğe vurdum dedim tampon düştü heralde bi baktım küçücük bi çatlak oluşmuş kaportacı tanıdığa gittim sulu boya fırçasıyla üstünden geçti belli olmuyor şimdi :)

Geri