torpido tarafından gelen tıkırtı

B4281

0
arkadaslar herkese merhaba aracım 2013 model FB7 daha 6 aylık arac, sizde de varmı bilmiyorum benim aracta ısındıktan sonra rolantide çalışırken torpido tarafından ama iç taraflarda sanki sağ ön çamurlugun içinden gibi bi tıkırtı titreşim sesi geliyo ve bu cok sinirimi bozuyor. sorun nerden olabilir?

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Benim sag on gogus bolgesinden zirilti sesi geliyordu.Lpg gaz kesicinin plastigi boruya motor titresimiyle değdiği icin zirildadigini fark ettiller.Plastik mavi kafayi sabitlediler gecti.Belki yardimci olur bu bilgi.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benzer sorun bende de oldu lpg filtresinin takıldığı dikdörtgen silindir şeklindeki şey ordaki bir sert bir yere değerek sallandığı zaman tıkır tıkır ses yapıyordu. Bende onu ordaki bir borunun oraya sabitledim ses kesildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Ahh o sesler yokmuuuuu ?? Bende de vardı gevşek sac gibi sanki bi tane pul cıvata üzerinde geziyor gibi bir zırıltı vardı. Aylarca baktım bulamadım.Klima açıkken daha çok yapıyordu.Devir dalgalanması daha çok olduğu için.Bu da aracın biraz titremesine sebep oluyordu. Sonra aracı lifte kaldırdık.Eksoz koruma sacının içine bir tane taş girmiş o sacın içinde gezip durdukça ses yaparmış.Çok şükür kurtuldum ben.??

Bide arkadaşlar bizim ön taraftan gelen meşhur direksiyon veya ön düzen seslerimiz var.Bende de her çukura veya her kasise girdiğimde lakur lukur bir boşluk sesi gelirdi. Geçen hafta rot başları ile tabla burçlarını değiştirdim sesten eser kalmadı.
Böyle bir sıkıntınız varsa bi baktırmanızı tavsiye ederim...

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bende ağır bakımda amortisör körüklerini değiştirdim normalde kasislerde gıcıyyk diye bir ses gelirdi kesilde ayrıca amortisör kule bilyaları yağlandı direksiyondaki çevirirken tıkır tıkır sesler kesildi.

Bazen direksiyonu ilk çevirmede hafif bir gıcıyk sesi geliyor ne olabilir acaba?

Aracınız
Vardı derken işlem yaptırmadan nasıl geçti alışma yoluyla mı :) buarada yolcu koltuğunu en arkaya itince resmen coşuyor oyüzden bakıma kadar öne çektim az

Aracınız
Ahh o sesler yokmuuuuu Bende de vardı gevşek sac gibi sanki bi tane pul cıvata üzerinde geziyor gibi bir zırıltı vardı. Aylarca baktım bulamadım.Klima açıkken daha çok yapıyordu.Devir dalgalanması daha çok olduğu için.Bu da aracın biraz titremesine sebep oluyordu. Sonra aracı lifte kaldırdık.Eksoz koruma sacının içine bir tane taş girmiş o sacın içinde gezip durdukça ses yaparmış.Çok şükür kurtuldum ben.

Bide arkadaşlar bizim ön taraftan gelen meşhur direksiyon veya ön düzen seslerimiz var.Bende de her çukura veya her kasise girdiğimde lakur lukur bir boşluk sesi gelirdi. Geçen hafta rot başları ile tabla burçlarını değiştirdim sesten eser kalmadı.
Böyle bir sıkıntınız varsa bi baktırmanızı tavsiye ederim...

O egsoz korumasının içindeki taşı bulana her kimse HELAL OLSUN yahu! Tarifi bile zor ya baksana "egsoz koruma saçının içindeki taş" :) hocam hangi serviste o kişi sınırda olsun yine giderim :))

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
O egsoz korumasının içindeki taşı bulana her kimse HELAL OLSUN yahu! Tarifi bile zor ya baksana "egsoz koruma saçının içindeki taş" :) hocam hangi serviste o kişi sınırda olsun yine giderim :))
???
Adana da Honda Hakan. Özel servis kendisi. Sesi tarif edince direk aracı lifte kaldırdılar koruma sacına vurunca aynı ses geldi. Sacı sökünce taş düştü ses bitti ??

Aracınız
Teşekkür ederiz hocam arkadaşların dedikleri gibi seste sorunda bitmiyor gerçekten. Benim emniyet kemerinden ses geliyor diye yakınıyordum şimdi kavşağa yol ayrımına gelince sağa sola bakım diye ileriye eğilmeye yelteniyorum hop arkadaş kendini kitliyor kalıyorum yerimde. Bu emniyet kemerinin emniyetle sorunu var bazen arkadaki araba hızlı oluyor tam göremeden atlıyorum yola. Sıkıntı...

cmksc

0
Aracınız
Benim aracım 2015 civic elegance.Özellikle yaz aylarında veya arabaya doğrudan güneş ışığı vurup arabanın içi ısınınca ön camdaki sensörün olduğu yerden kasislerde ve bozuk yollarda çıt çıt ses geliyor.Aynı sorunu yaşayan var mı acaba ? 2 defa servise gösterdim sesi duyuyor usta o anlık çözüyor ama birkaç gün sonra ses devam ediyor.

Geri