Servis bakımı yapılmamış aracın garanti durumu?

Meraba arkadaşlar 2015 model fb7 aracım 64 bin km'de ve en son 40 bin km'de servis bakımına girmişti. Şu sıralar sağ arka camı açarken takılarak açılıyor. Bu durum için servise gideceğim fakat garantiden yaparlar mı bilmiyorum. Yanlış hatırlamıyorsam kitapçıkta garanti için servis bakımı zorunluluğu yoktur yazıyordu. Ayrıca bir honda çalışanı da 6 yılın ilk3 yılı servis bakımı şartı aranmaksızın garanti geçerlidir, sonraki 3 yılda ise servis bakımı şartı vardır demişti. Bu konudaki görüşleriniz ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=453]bilal333[/MENTION] Hocam, garanti için problem çıkartabilirler ama yine de şansınızı deneyebilirsiniz.
Problemin çözümü için, cam fitilleri sertleşmiş olabilir, cam plastiğini ve fitilini yumuşatmak için plastik bakım spreyi kullanabilirsiniz.

[MENTION=453]bilal333[/MENTION] Hocam, garanti için problem çıkartabilirler ama yine de şansınızı deneyebilirsiniz.
Problemin çözümü için, cam fitilleri sertleşmiş olabilir, cam plastiğini ve fitilini yumuşatmak için plastik bakım spreyi kullanabilirsiniz.

Vürth marka silikon sprey duymuştum.bakım spreyinden kadtınız o tarz bişey mi hocam. Bu arada kapıların iç taraflarını söküp fitilleri güzelce temizlemeyi düşünüyorum. Çünkü fitiller de pürüzlü yollarda cızırtı yapıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınızı servise götürmeniz yada goturmememiz garanti durumunu normalde etkilemez.Ancak aracın herhangi bir sorunu varsa servis bakımlı ise daha çok yardımcı oluyorlar.Bence bi götürün .yardımcı olmazlarsa honda türkiye ile görüşebilirsiniz

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri