Yeni Civic Elegance Cvt Lpg Mi Jetta Comfortline 1.4tsi Dsg Mi

aerhuy

0
Aracınız
Herkese Merhabalar,

Foruma yeni üye oldum. Sizin değerli görüşlerinizi öğrenmek istedim. İstanbul da yaşıyorum ve şu ara araba değiştirmeyi düşünüyorum. İki araba arasında kaldım. Gönlüm civic diyor ama mantığım jetta diyor. Şuan 2008 model pejo 308 dizel kullanıyorum. Ev ile iş yerim arası 40km. Jetta nın motorunu hali hazırda babamın passatında kullanma imkanım oldu ve istanbul şehir içinde 6,5 ile 7,5lt arasında yakıyorum. Fakat Civic atmosferik olduğundan dolayı korkum oluşuyor. lpg ile bunu dengeleyebilir miyim bilmiyorum. O yüzden siz kullananların fikirlerini öğrenmek istedim. Civic donanım ve görüntü olarak Jetta nın çok çok önünde tek dezavantajı yakıt sorunu benm gözümde. Sizce ne yapmalıyım? Gönlümü mü dinliyim mantığımı mı? Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Passat mı cıvıc mı desen tereddüt etmeden passat derdim ama jetta mı cıvıc mı dersen bence cıvıc

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

aerhuy

0
Aracınız
Passat mı cıvıc mı desen tereddüt etmeden passat derdim ama jetta mı cıvıc mı dersen bence cıvıc

Şuan B8 kasa Passatı babam kullanıyor. O bile Passatı verip rs i alsam mı diye düşünüyor ama ben o fiyatlara çıkamadığım için rs düşünemiyorum. Yok tereddütsüz rs alırdım.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Ya rs tabiki tartışılmaz ama sen atmosferik motor olanını soruyorsun. Ben de atmosferik motorlu olanla kıyasladım.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Ha baban da D segmentinden inip C segment bir arabaya binecekse o da onun bileceği iş

aerhuy

0
Aracınız
Ya rs tabiki tartışılmaz ama sen atmosferik motor olanını soruyorsun. Ben de atmosferik motorlu olanla kıyasladım.

Babam hondanın sorunsuzluğunu sevdiği için değer mi diye düşündü ama sonra vazgeçti şimdi bana al diyor ve benim de tek çekindiğim tarafı yakıtı. Günlük 80km ev iş arasında yolum var ve lpg bu korkumu giderir mi bilemiyorum

Valla hocam ben de civic aldım bu hafta teslim alacağım inşallah.Jetta,octavia ve civic arasında seçim yaptım.Bence jetta civic muadili değil.kalite düşmüş iyice.zevkler renkler tartışılır tabii ki ama eski jetta havası yok artık arabada.ben daha çok octavia ile civic arasında kalmıştım.octavia 1.6 dizel otomatik olduğundan epey kafa karışıklığı yaşamıştım.ama seçimim civic oldu.Asıl sorunuzun cevabına gelecek olursak günümüz yakıt fiyatları baz alındığında lpg ve dizel en uygun tercihlerdir.Fazla km yapacağınızdan ötürü lpg tercihi ikinci el arac satarken size avantaj sağlar kanısındayım.Yani Civic lpg ile yakıt konusunda korkunuz olmadan rahatça arabaya binebilirsiniz.Emin olun dengeleyecektir, forumda da yeni civicin yakıt degerleri mevcut bi bakın derim.Şuanki yaptığınız km ve yakıtınız ile civic değerlerini bi karşılaştırın sonra karar verin.

LG-D802 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

aerhuy

0
Aracınız
Valla hocam ben de civic aldım bu hafta teslim alacağım inşallah.Jetta,octavia ve civic arasında seçim yaptım.Bence jetta civic muadili değil.kalite düşmüş iyice.zevkler renkler tartışılır tabii ki ama eski jetta havası yok artık arabada.ben daha çok octavia ile civic arasında kalmıştım.octavia 1.6 dizel otomatik olduğundan epey kafa karışıklığı yaşamıştım.ama seçimim civic oldu.Asıl sorunuzun cevabına gelecek olursak günümüz yakıt fiyatları baz alındığında lpg ve dizel en uygun tercihlerdir.Fazla km yapacağınızdan ötürü lpg tercihi ikinci el arac satarken size avantaj sağlar kanısındayım.Yani Civic lpg ile yakıt konusunda korkunuz olmadan rahatça arabaya binebilirsiniz.Emin olun dengeleyecektir, forumda da yeni civicin yakıt degerleri mevcut bi bakın derim.Şuanki yaptığınız km ve yakıtınız ile civic değerlerini bi karşılaştırın sonra karar verin.

Şuan kullandığım 2008 model dizel manuel Pejo 308. Kullandığım aracın yakıtı çok çok iyi ama artık km çok yükseldi. Kuruş hesabında km de 18-20krş yakıyor. Lpg ile 25 krş a kadar okey derim.

Henüz arabayı almadığım için net konuşamıyorum hocam ama forumdaki kullanıcı yorumlarından okudugun kadarıyla ben de km de maksimum 25 kuruş yakar diye tahmin ediyorum yazın bu değerler sakin kullanımla 20 kuruşa kadar düşebilir de.Yakıt olarak sizi üzmez diye düşünüyorum hocam.Accordun piyasan cekilmesi ile civic hondanin göz bebeği olucak yeni kasa ve sorunsuzluk da artısı.Bence mantıklı bir tercih olur sizin için.

aerhuy

0
Aracınız
Henüz arabayı almadığım için net konuşamıyorum hocam ama forumdaki kullanıcı yorumlarından okudugun kadarıyla ben de km de maksimum 25 kuruş yakar diye tahmin ediyorum yazın bu değerler sakin kullanımla 20 kuruşa kadar düşebilir de.Yakıt olarak sizi üzmez diye düşünüyorum hocam.Accordun piyasan cekilmesi ile civic hondanin göz bebeği olucak yeni kasa ve sorunsuzluk da artısı.Bence mantıklı bir tercih olur sizin için.

İşte istediğim de sorunsuzluk olayı. Alman grubu forumlarını okuduğunuzda hep bir arıza şikayet ama burada tartışılan konu ne kadar yakıt yaktın konusu. Honda tecrübem ben 10-16 yaşları arasında olmuştu. O zaman babam son üretim serisi olan Euro Civic i 0km almıştı 2000 yılında ve 6 sene kullanmıştık neredeyse bakım yapılmamıştı arabaya ve hiç sorun çıkarmadı. Sonrasında civic ufak geldiği ve Accord da 2.90 benzinli olduğu için Passat a geçiş yaptı. Ama Honda onun için hep ilk sırada kalmıştı

Geri