Hız ve kırmızı ışık ihlali hk.

Aracınız
hız %30 aşmakdan 394 tl yazdılar aynı gun akşam %20 den 290 tl yazılılmış 1 hafta sonra geldi ıtraz ettim ikinciyi resim gönderdiler ve bızım 294 oldu 500 kusur itirazdan dolayı toplam gecıkme ıle 1000 tl ye yakın odedım şuan tovbelıyım 90 gecmıyorum asla

Aracınız
vergi dairesinde çalıştığımdan dolayı az bilgi vereyim. ceza tutanağı MA ile başlıyorsa otomatik cezadır foto vardır yani. çevirmede yazıp sana imzalattılarsa zaten kabul ettin cezayı demektir. tebliğ edilmesine müteakip 15 gün içinde ödeyip %25 indirimden faydalanabilirsin. çok fazla gecikme zammı veya yüksek ceza varsa (ehliyetsiz a.k.) taksitlendirme yaptırırsın. diğerleri için şu ana kadar sadece ogs-hgs geçişleri iptal edilebiliyor. başkasına rastlamadım. itiraz edersen ve haksız çıkarsan %10 ceza artar, ayrıca ek masraflar damga pulu vs.. bence hiç uğraşmayın daha dikkatli kullanmaya çalışın.

vergi dairesinde çalıştığımdan dolayı az bilgi vereyim. ceza tutanağı MA ile başlıyorsa otomatik cezadır foto vardır yani. çevirmede yazıp sana imzalattılarsa zaten kabul ettin cezayı demektir. tebliğ edilmesine müteakip 15 gün içinde ödeyip %25 indirimden faydalanabilirsin. çok fazla gecikme zammı veya yüksek ceza varsa (ehliyetsiz a.k.) taksitlendirme yaptırırsın. diğerleri için şu ana kadar sadece ogs-hgs geçişleri iptal edilebiliyor. başkasına rastlamadım. itiraz edersen ve haksız çıkarsan %10 ceza artar, ayrıca ek masraflar damga pulu vs.. bence hiç uğraşmayın daha dikkatli kullanmaya çalışın.
Emniyetteki cezai islemlere bakan memurla gorustugumde 'cezani odedikten sonra itirazda bulun, kaybedecegin bir sey yok' demişti. Yani yuzde onluk ilave cezadan bahsetmemisti.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Emniyetteki cezai islemlere bakan memurla gorustugumde 'cezani odedikten sonra itirazda bulun, kaybedecegin bir sey yok' demişti. Yani yuzde onluk ilave cezadan bahsetmemisti.

emniyetteki itirazda sıkıntı yok, fakat ceza vergi dairesine ödenecek şekilde sistemde tahakkuk ettirilirse artık alacaklı vergi dairesi oluyor. taze bir ceza ise sisteme yüksek ihtimal girişi yapılmamıştır, itiraz edebilirsiniz. e-devletten veya internet vergi dairesinden bir bakın adınıza ceza görünüyor mu sistemde.

emniyetteki itirazda sıkıntı yok, fakat ceza vergi dairesine ödenecek şekilde sistemde tahakkuk ettirilirse artık alacaklı vergi dairesi oluyor. taze bir ceza ise sisteme yüksek ihtimal girişi yapılmamıştır, itiraz edebilirsiniz. e-devletten veya internet vergi dairesinden bir bakın adınıza ceza görünüyor mu sistemde.
Maalesef su anda bakamiyorum telefonum forumdan baska siteye girmiyor. Ama emniyetteki sistemde iki cezamda görünüyor

Ingiltere'de kalmış bir arkadaşım onlarin da benzer safhalardan geçtiğini, çözümü şöyle bulduklarini söylemişti: kırmızı isiklarda uyari var, ihlal yapan sürücünün fotoğrafı ev adresine postalaniyor, sehirler arasinda da iki nokta arası hiz tespiti var. Bu kurallar herkese her zaman uygulanıyor diyordu. Ayrica sinyalsiz dönüş yapan, cok yakin takip eden, şerit ihlali gibi bize göre "sıradan" ihlallere de cok ciddi tepki gosterdiklerini söylemişti...
Aynen katılmakla birlikte bende ekleme yapayım. 3 ay önce küçük bir iş için İspanya'nın orta düzey bir şehrine gitmiştim. Yurt dışında adımını yola atman ve araçların durması efsanesinin gerçek olduğunu orada gördüm. Hala inanamadığım ise gittiğim şehirde trafik ışığı yoktu. Trafik ahlakı konusunda çok yolumuz var.

Geri