Spor yay tavsiyeleriniz?

Aracınız
iyi günler..bende honda civic kullanıcısıyım..aracımı bir yıl önce aldım fakat bazı sıkıntılarım var yardımcı olursanız çok sevinirim...aracımda 225/40/18 jant lastik var..ve üzerinde markasını bilmediğim sarı renkli yaylar var..konfor olarak çok rahatsızım..sürekli sekiyor ve küçük bi çukura düşsem bile araba ortadan kırılacak gibi oluyor..hele ki yollarda o asfalt birleşimleri bazen yüksek oluyor ya; o birleşimlere hızlı girdiğim zaman öyle bir ses oluyo ki inanın durup lastikleri jantları kontrol ediyorum..ve ayrıca sol ön helezon yayından da demir gıcırtısı gelmeye başladı..onun sebebi de boyasının kalkmış olduğunu düşünüyorum..yani anlayacağınız yayları değiştirsem bu durum düzelir mi..antalya da gösterdiğim bi arkadaş eibach marka yay taktırmamı söyledi..eibach taktırdığımda konforum yerine gelir mi..tavsiyeleriniz nelerdir ? yardımcı olursanız sevinirim...teşekkürler...

12122542_10153646687737440_8832798716775934025_n.jpg

Aracınız
[MENTION=3145]burakabay[/MENTION] / seni çok iyi anlıyorum. Bende 2 hafta önce önlete coilover yaptırdım ön dip basık hafif dalgalı yollarda sek sek oynuyorum resmen , ufak geçişler yamalarda sanki amortisor başları şaseyi delip geçiyormuş gibi sesler.
Yay önerisi ise voglant çok iyi diye duydum ve biliyorum.
5cm lik voglant yaylar hem konfor hemde duruş olarak baya iyiymiş.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
vogtland sert karakterli eibach yumuşak karakterli yay olarak biliyorum ES7 ler için vogtland mı eibach mı 3.5 cm ideal benim için kullananlardan yorum bekliyorum.

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
vogtland sert karakterli eibach yumuşak karakterli yay olarak biliyorum ES7 ler için vogtland mı eibach mı 3.5 cm ideal benim için kullananlardan yorum bekliyorum.
Vogtland ve eibach kullananların yorumundan bildiğim kadarıyla vogtland konforu daha iyi. Ben KW kullanıyorum önlerde 3cm, memnunum. Yalnız ön arka 3cm takınca kafa havada kalıyor görüntü eşit olmuyor bilginiz olsun. Ön arka eşit olsun derseniz öne 5cm arkaya 3cm ya da ön 3cm arka orijinal olmalı.

Aracınız
Benim araçta orjinal yay amortisör var hiç memnun değilim bir araç ancak bu kadar zıplayabilir. En ufak bir yol dalgalanmasında kafam tavana vuracak gibi zıplatıyor içeride bir ikinci husus vogtland 35mm + koni adjustable sarı amortisör 50 mm birlikte takılabilir mi. İkinci el bulamazsam gelecek ay yurtdışına gittiğimde getirecem umarım bavulda sorun yaratmazlar. Aslında arabayla gitsem daha mantıklı ama bu zıplatması yüzünden süremem gibi geliyor avrupaya kadar :)

Arkadaş vogtland ı 5 cm i yok 4cm yayi var sınır oda

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri