Fc5 civic geri vites led ampul

Aracınız
Arkadaşlar fc5 için geri vites led ampul aldım ama arka stopları sökemedim, bagajı açınca görünen iki adet siyah vidayı çıkardım ama stopların iki adet daha dişi var. Bagaz döşemesini de söktüm, altta gri renkli iki adet dişi bir türlü onlardan kurtaramadım. Püf noktasını bilen varmı ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Yoğun uğraşlarım sonucu hallettim arkadaşlar, stopları sökmek baya zor, kırmadan çatlatmadan baya bi sıkı tutup iki adet dişten çıkarmayı başardım.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=6755]sametkartal[/MENTION] Hocam keşke fotoğraflasaydınız yapmak isteyenler için yol gösterici olurdu :)

Aracınız
8d65a2adf827080bf34cd9cc4fbbefd6.jpg
39c6d804b787971ba5323dc0e0884639.jpg

Bagaj acınca stoplar üzerinde iki adet yıldız tornavida ile açılabilen vidalar var, öncelikle onlar sökülüyor.
Daha sona aracın kaportasına geçirilmiş şekilde iki adet sivri diş var ( iç döşeme kaldırılınca görülebilir)
Stopları çok sıkı tutarak yani iki elle sıkarak ( sıkmassanız çatlama olabilir) sağa sola zorlaya zorlaya çıkartıyoruz . Çıkarırken çaat diye 2 ses gelecek, korkmayın , bunlar o dişlerden kurtulduğunun işaretidir.
Neyse daha sonra stoplar yuvasından çıkarıp, geri vites ampülün olduğu kısmı hafif çevirerek çıkarıyoruZ, halojen ampülü söküp, tıpkı usb flash bellek takar gibi led ampulu takıyoruz ve yanıp yanmadığını görmek için denene yapmadan stopları yerine takmıyoruz.;))

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=6755]sametkartal[/MENTION] Elinize sağlık güle güle kullanın :eek:k:

Geri