fren yapınca gelen ses

Aracınız
merhabalar arkadaşlar,aracım 2015 fb7 premium oto lpg

bu aralar eger sert ani fren yaparsam ön alt tarafdan ses geliyor, sanki böyle yere veya herhangi bir yere bişey sürtünüyor gibi, normal frende herhangi bir sorun yok, ama mesela önümdeki araç ani fren yaptı ben de frene aniden basınca geliyor bu ses ,ayağım frende oldugu sürece dvm ediyor,ayağımı çekince kesiliyor, aracında durmasında sorun yok sadece ses geliyor, neyden kaynaklı olabilir ?

Aracınız
Bu konuda tecrubem yok,onceki arabamda abs yoktu, sorum sacma gelirse kusura bakmayin ,freni koklemiyorum sonuna kadar gitmiyor pedal,bole durumlardada abs devreye girermi? Eger abs ise,abs devreye girdiginde boyle sanki arabanin altinda biseyler surtunuyor gibi sesmi cikar ?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=2335]Serpico[/MENTION] Hocam belirli bir seviyeden sonra abs devreye girer, sert fren yaptığınızda tıkır tıkır sesler duyarsınız ve pedal da ayağınız ile tepkimeyi hissedersiniz, eğer duyduğunuz bu ise problem yok demektir.

Aracınız
Bu konuda tecrubem yok,onceki arabamda abs yoktu, sorum sacma gelirse kusura bakmayin ,freni koklemiyorum sonuna kadar gitmiyor pedal,bole durumlardada abs devreye girermi? Eger abs ise,abs devreye girdiginde boyle sanki arabanin altinda biseyler surtunuyor gibi sesmi cikar ?

Hocam; Fren diskiniz yağmur veya yıkanmayla ıslak kaldı ise pas tutar.. Sizde ilk kez frenleme yaptığınzda o ses gelir.. Sonraki frenlemelerde bir daha ses duymassınız. Disklerden pas tamamen
silindikten sonra ses kesilir.. Bu ses disk ve balataların yapıldığı malzemeye bağlı olarak hemen hemen bütün araçlarda gelir.. Endişenmeye gerek yok yani:eek:k:

Aracınız
[MENTION=2335]Serpico[/MENTION] hocam sizin olayınız abs devreye girmesi.
Hidroliğin bas-bırak mekanizması o sesi çıkartıyor kızaklama olmasın diye.
Hatta fb7 lerde var mı bilmiyorum ama benım aracta o birden frene basınca ya da normalden biraz daha basınca o ses gelmeden hemen önce emniyet kemerini kitliyor.
Sıkıntı yok merak etmeyin.
Frenlerden kamyon gibi ses gelirse sürtünme çizilme gibi o zaman balata veya diskte sorun var demektir.
İçiniz rahat olsun :) o ses sizin güvenliğiniz için var

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri