Lastik önerisi

Aracınız
Bende geçen hafta goodyear aldım aracım 38500 de idi lastikci 10 bin daha gider dedi ama hem yazın hem kaşın kullandığım için değişme kararı aldım. %20 oranında ses düşüşü oldu gibi ne yaparsak yapalım biz arabaların izalosyonu çöp lastik bir yere kadar idare eder. Yollarda sıkıntı li olduğundan ancak bu kadar olur kanısındayım.

zaten türkiyede en fazla bahsi geçen konu yakıt ekonomisi ve yol ... geçenlerde yola yama yapmışlar arabanın bir tekeri yamaya geldi düz duvara vursam o ses ancak gelirdi durdum amortisöre baktım indim yamaya yama değil resmen mısır piramiti dökmüşler yola. Mantık şu galiba ... Zamanla bu tepelik düzleşir yol ile aynı yüksekliğe gelir.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Yollar malesef berbat. Düz gitmiyoruz kasisten kaçıyoruz resmen. Adamlar hız kesici kasis yapmış betonu dökmüş resmen piramit misali. Araba bir girdi sanki kaldırıma çarpıyorsun belediyeler süper çalışıyor.

onancc

0
Aracınız
Bende 2 hafta önce goodyear efficientgrip performance aldım. lastik etiketi yakıt ( yuvarlanma ) indeksi : B , Islak zeminde tutunma indeksi : A, Ses : 68db. tanesi 170 TL 6 taksit. lastik çok yumusak aracın gidişi ve yoldaki ufak tefek çukurların sesi azaldı. sadece lastiğin yanakları da çok yumuşak biraz dikkatli kullanmak gerekiyor. kaldırıma sertçe dokunuverseniz balon yapar gibi duruyor. ben yoldaki tüm çukur tümseklerden sakınarak sürdüğüm için bende sorun olacağını düşünmüyorum ama özensiz kullanımda kesin balonu var. conti5 195 TL 6 taksitti ikisi arasında kaldım hem ucuz hem daha yumuşak olanı tercih ettim memnunum.

Trust

0
Aracınız
Bende 2 hafta önce goodyear efficientgrip performance aldım. lastik etiketi yakıt ( yuvarlanma ) indeksi : B , Islak zeminde tutunma indeksi : A, Ses : 68db. tanesi 170 TL 6 taksit. lastik çok yumusak aracın gidişi ve yoldaki ufak tefek çukurların sesi azaldı. sadece lastiğin yanakları da çok yumuşak biraz dikkatli kullanmak gerekiyor. kaldırıma sertçe dokunuverseniz balon yapar gibi duruyor. ben yoldaki tüm çukur tümseklerden sakınarak sürdüğüm için bende sorun olacağını düşünmüyorum ama özensiz kullanımda kesin balonu var. conti5 195 TL 6 taksitti ikisi arasında kaldım hem ucuz hem daha yumuşak olanı tercih ettim memnunum.
Hava durumunu da arada kontrol etmek gerek yanakları olayı beni de korkutuyor.
Hava eksik yığılma olursa çatlama yapar gibi geliyor bana.

Aracınız
Yollar malesef berbat. Düz gitmiyoruz kasisten kaçıyoruz resmen. Adamlar hız kesici kasis yapmış betonu dökmüş resmen piramit misali. Araba bir girdi sanki kaldırıma çarpıyorsun belediyeler süper çalışıyor.

Bu gerçekten çok ciddi bir mesele. Her belediye kafasına göre hız tümseği yapıyor, yaşadığım ilçeyi görseniz her biri nevi şahsına münhasır. :)

Şaka bir yana üşenmesek de iki dakika bimer'e bu tümsek işinin tüm yurtta makul bir standarda kavuşturulmasını talep eden bir dilekçe yazsak. Ben başlıyorum hemen, haydi bakalım birlikten kuvvet doğar.

Gecen lassa ninIMPETUS REVO 2+ bu lastigini gordum ses seviyesi 66 db ama sanki kimse ilgi duymuyor

Aracınız
Selamlar, 2 ay once michelin crossclimate aldim tavsiye uzerine. Cok memnunum. Tavsiye ederim

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Goodyear 205/55R16 91V Efficientgrip Performance mı yoksa Nokian Line 205/55 R16 91V mi? Fikirleriniz nedir arkadaşlar?

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Yumuşaklık konusunda gayet iyiymiş sessizmiş ayrıca. Sadece dikkat etmek lazım deniliyor kaldırımlarda falan.

Geri