LPG Önerisi

Aracınız
Merhaba,

Ben 5 yıldır Honda Jazz kullanımı sonrası 2013 Honda Civic Elegance aldım. Fakat gördüğüm kadarıyla arabanın maşallahı var benzin tüketiminde. LPG taktırıp taktırmamak arasında kaldım. Çünkü kapalı garajlarda çok sıkıntı oluyor demekteler. Benzindeki perormansı alamazsın diyenlerde Açıkçası Yılda 6-7 bin KM anca yapıyorum. Sizce taktırmalıyımıyım . Taktır derseniz öneriniz ne olur.

Hocam ben sizin yerinize hesapladım yılda 7 000 km yaparsanız brc markada takarsanız 1 buçuk yılda amorti ediyosunuz. Yılda 1600 tl kazancınız oluyor. Performans kaybı da %5 oluyor onu da hissetmezsiniz bile.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
çok sağolasın ustadım. Peki bu kapalı garaj olayı sıkıntımıdır. Gidilen yerlerde yada apartmanda kapalı garajımız var. Binada genel anlamada sordum herkes ya dizel kullanıyor yada benzin.

Hocam ben sizin yerinize hesapladım yılda 7 000 km yaparsanız brc markada takarsanız 1 buçuk yılda amorti ediyosunuz. Yılda 1600 tl kazancınız oluyor. Performans kaybı da %5 oluyor onu da hissetmezsiniz bile.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kapalı garajlarda eskisi gibi sıkıntı olmuyor gibi. Avm lerin kapalı otoparklarına bi bakın pek çok civic var fb7.
Ya lpg kitleri daha güvenli diye yada otoparkların havalandırma sistemleri değişti bilmiyorum ben giriyorum çok farklı yerlere kimse birşey demedi henüz. Ki bagaj kontrolünde lastik kabak gibi orada görüyorlar soran yok.

Bu arada lpg taktıracaksanız şayet brc taktırın. Fabrikasyon fb7 ler brc li. Aracın değerini düşürmez.

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Aracınız
teşekkürler. İstanbulda önerebileceğiniz BRC servisi varmıdır memnun olan. ben anadolu yakasındayım. Bildiğim kadarıyla honda yetkili servisler yani fabrikada yapıyomus ama pahalı oluyormus.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=7128]whitehacker[/MENTION] Atmosferik motorların halen piyasada olmasının nedeni lpg uyumu, lpg de sorun yaşamazsınız bana göre performans kaybı da olmuyor, otopark konusunda piyasadaki atmosferik arabaların %80 ni lpgli hepside otoparka giriyor :)

Aracınız
Civic FB7 2013
[MENTION=7128]whitehacker[/MENTION] kit tercihin kesinlikle BRC olsun 3 5 fazla vermeye değer. Kapalı otopark konusunda aklında şüphe kalmasın problem olmuyor.

Geri