FB7 İçin Kule Gergisi

nokiac

0
Selam Arkadaşlar.. Hayırlı CumalarForumda konuyu aradım ama bir türlü bulamadım.

Geçen gün aracımı Denizli'de özel Volvo servisine bakım için götürmüştüm.(06/04/2017)
Haliyle s40,s60,s80 ler vs.görüyorum bakıma götürdüğüm zaman. Düşük modelli araçlarda bile motorunun üst kısmında birbirine bağlanan bir parça görüyordum.(sonra öğrendim kule gergisiymiş)
parçayı benim gibi bilmeyen arkadaşlara örnek resim ekliyorum.

8b5bda896546e071f712eaed7ee0d0a7.jpg

Yoğunluktan ustaya soramadım lâkin internette araştırma yaptım. Faydasının olduğu yönünde bilgiler öğrendim. Maddiyatımı biraz düzelttiğimde taktırmayı düşünüyorum.

Forumdaki arkadaşlarımızdan da aracı hangi kasa olursa olsun kule gergisi kullanan, faydası ya da zararını gören varsa değerli yorumlarınızı bekliyoruz

İnternetten örnek bir resim;
e06f732fb6d4702e9ec4a246fec98c55.jpg

7f250ef752f0701d119fff201cabc593.jpg

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Aracın virajlarda burulmasını önler, bu ne demek oluyor; araç kaskatı bir şekilde yola devam eder. Konfordan kayıp, yol tutuşundan kazanç getirir. Çok gereklimidir? bence hayır. Görsel olarak kaput açılınca yüzde bir tebessüme sebep verir.

ANGANS

0
Aracınız
[MENTION=5203]nokiac[/MENTION] örnek vericem;

olaki aracına "sağ" önden darbe yedin, yada sen vurdun fark etmez. Bu demir yüzünden sol tarafında yamuluyor. Demir o tarafıda itiyor ve 2 katı masraf çıkıyor. Arkadaşımın arabasını vursu soldan. Sağ taraftaki çamurluk yamuldu.

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
[MENTION=5203]nokiac[/MENTION] örnek vericem;

olaki aracına "sağ" önden darbe yedin, yada sen vurdun fark etmez. Bu demir yüzünden sol tarafında yamuluyor. Demir o tarafıda itiyor ve 2 katı masraf çıkıyor. Arkadaşımın arabasını vursu soldan. Sağ taraftaki çamurluk yamuldu.

İstemsiz bi gulme aldi gecmis olsun

iPhone cihazından CivicTR mobile app tarafından gönderildi.

nokiac

0
[MENTION=785]Martenzit61[/MENTION] hocam yorum için teşekkür ederim. Herşey zıddı ile kaimdir derler ya misal; güçlü motor istiyoruz ama yakıt düşündürüyor, vergi düşündürüyor yakıt tasarrufu istiyoruz düşük motor hacmi...turbo istiyoruz lpg sıkıntı takılsa da tasarrufu ne kadar olur o da ayrı bir dert...yol tutuş isterken arabada ki konfordan da oluyoruz demek ki...bilgi için sağolasın.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Kule gergisi motor gücü yüksek araçların zaman içerisinde kule kısımların da oluşabilecek yatmaları ve yol tutuşuna olumlu etki sağlaması için kullanılıyor, 125 hp civic için gerekli mi bence değil :)

ANGANS

0
Aracınız
Ayrıca kule gergisi takıcaksanız çok iyi lastikleriniz olmasını tercih etmelisiniz. Çünkü araba yatmayacak ve kullanırken virajlarda daha hızlı girebileceksiniz. Limitleri artıyor gibi gelicek. Sizde 50 yerine 70-80 ile girmeye başlayacaksınız. Bu yüzden lastikler ansızın yoldan kopabiliyor.

nokiac

0
Kule gergisi motor gücü yüksek araçların zaman içerisinde kule kısımların da oluşabilecek yatmaları ve yol tutuşuna olumlu etki sağlaması için kullanılıyor, 125 hp civic için gerekli mi bence değil :)
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] hocam yorumun için teşekkür ederim. İlerde 3.2 V6 alırsaaaaamm o zaman taktırırız [MENTION=2589]ANGANS[/MENTION] kardeşin dediği de mantıklı aracın önden bir tarafı hasar görse diğer tarafı da hasar oluşturacak..takmamak takmaktan hayırlı anlaşılan

Ayrıca kule gergisi takıcaksanız çok iyi lastikleriniz olmasını tercih etmelisiniz. Çünkü araba yatmayacak ve kullanırken virajlarda daha hızlı girebileceksiniz. Limitleri artıyor gibi gelicek. Sizde 50 yerine 70-80 ile girmeye başlayacaksınız. Bu yüzden lastikler ansızın yoldan kopabiliyor.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Bu yorumlardan sonra çok da ehemmiyetli bir parça olmadığına kanaat getirdim

Geri