Fd 6 kendi kendine korna çalıyor

Aracınız
Arkadaşlar aracın alarmı var sanırım fabrikasyon mudur nedir bilemedim bazen araç durduk yerde düt düt korna çalıp 4 lüleri yakıyor kumandadan kilitlemeye basınca susana kadar ötüyor.Kapıları filan da kapalı yani açık unuttuğum kapı filan da yok o an etrafında dokunup öttürücek bişi de göremiyorum ama merak ettim ne olabilir sebebi ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

esaret

0
Ayrıntıyı bilmiyorum ama uzak doğu arabalarında gördüğüm bişey var. Motor kaputunu içerden aç sonra cık dışarı kilitle arabayı. Sonra git manuel kaputu kaldır alarm öter. Tüm kapılar kapalı deyince aklıma tek o geldi olabilir yani veya elektriksel bi hata.

fd6 2008

Aracınız
Aynı şeyi lastikleri değiştirirken de yaptı kapılardan biri açıktı birden başladı düt düt ötmeye bakalım dediğini yarın bi denicem olmadı bi de servisi arayıp sorucam bu arada bende de 2008 var.Senin araç lpg li mi hocam benimki 32 kr civarı yakıyor ş.içi lpg 3.11 den almıştım en son 29 ltyle 280 km civarı gittim.Sizin değerler nasıl?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Nasıl yani motor kapudunda açıklık mı var yoksa bi yerde onu kilitleyen bi kısım mı var?

Motor kaput kilidin de güvenlik switchi var, kapılardaki switchlerle aynı mantıkta çalışıyor, kapı açıldığı zaman alarm devreye girdiği gibi kaputta açılınca alarm devreye giriyor.
Sizin kaputun kapalı olduğuna göre ya switch arızalı ya da yerinden sökülmüş olabilir.

Aracınız
Bagajı da kilitli.Peki bu güvenlik switchi benim görebiliceğim yerde mi yoksa servise ya da elektrikçiye mi götürmeliyim.Gerçi çok sık yapmıyor ama yine de kafama takılmış durumda araç sürekli gözümün önünde olmasa saatlerce öyle bağırıcak belki de

Geri