Otm.elegance benzinli

Aradaki fark nedenini biliyor hocam da kullanan birinden ogrenmek daha mantikli geldi

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Araç 100 beygir ilk başlarda gerçekten sinirimi bozuyordu gitmemesi ama bunu bile bile aldık sonra araca speedbooster( gaz tepkisi arttırıcı) taktırdık şuan çok memnunum ağır kalma gibi bi durumu yok fakat bunda speedboosterin etkisi var sanırım

Aracınız
Arkadaşlar merhaba forum da yeniyim, şuan 1.33 corollam var onu satıp 1.6 civic elegance otomatik alıcam fakat aklımdaki en büyük soru yakıt. lpg büyük ihtimal takılıcak ama o benzindeki hazzı alamam diye korkuyorum çok fazla performans kaybı yaşatır mı?

lpg takacaksanız yakıt çok çok ekonomik olacaktır zaten. Biraz da dikkat ederseniz yakmıyor bu diyeceksiniz :D performans konusunda da tatmin edecektir bence sizi. 3500den sonra gaz tepkileri daha iyi oluyor ve üst devirlerde sürmek gerçekten çok keyifli. Vites değişimlerini F1 ile yaparsan tadına doyum olmaz :)

lpg takacaksanız yakıt çok çok ekonomik olacaktır zaten. Biraz da dikkat ederseniz yakmıyor bu diyeceksiniz :D performans konusunda da tatmin edecektir bence sizi. 3500den sonra gaz tepkileri daha iyi oluyor ve üst devirlerde sürmek gerçekten çok keyifli. Vites değişimlerini F1 ile yaparsan tadına doyum olmaz :)

Peki lpg de en iyi marka nedir (performans tüketim vs)

Aracınız
2012 elegance otomatik 35000 km yeni aldım. Depo yaklaşık 200tl ye doluyor. Ekran 650 km gösterdi ama hiç tutmadı, yaklaşık 500 km yol yaptım (tamamen şehir içi). Dün ise tek çizgi vardı 189tl ye doldu. Ekran 550km dedi. Ekran sadece bende mi tutarsız acaba?

Ekran yaklasik deger verir hocam zaten ben de bugun fulledim 630 yaziyor.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Yaklaşık dediğimiz 100 km yakın fark eder mi yav? 1 km de 20 km düştü

Son düzenleme:

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Yaklaşık dediğimiz 100 km yakın fark eder mi yav? 1 km de 20 km düştü
Yol bilgisayarı yaklaşık hesap yapar ve ortalama yakıt tüketiminize göre bilgi verir. Mesela hızlı gidiyorsunuz ortalama 4000 d/dk ve o an 300km yol bilgisi verirken devirinizi 2500d/dk ya indirin kalan km bilgisi 400 e çıkabilir. O ekranda 300 yazınca 300 gidilecek yanlış bir bilgi olur. Fazla da gidilebilir eksik de. Bu tamamen sizin ortalama istatistiklerinize bağlı. Yine mesela diyelim ki ortalamanız 7,5 lt/100km ve kalan km 300olsun. Uzun bir yokuşa vurdunuz ve anlık tüketiminiz 15lt ye çıktı ve uzunca yol devam ediyor. Yol bilgisayarınız artık bu ortalama ile kullandığınızı varsayarak 300 olan değeri 100km ye düşürebilir. Sayısal hesaplamaları tamamen ortalama. 1 depo ile kimisi 1000km yol yapıyor kimisi 600km. Bunun gibi. 400km fark nerede?

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
O ekran kesinlikle tutuyor tecrübe ile sabit :) Yılbaşı günü macera aradık az almadık benzin yol bilgisayarı 0km yazınca yinede 20-30 km gider dedim bayırda kaldı arac zorla çalıştırdık boşa attık istasyona vardık

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri