Marş Sesi

Sefa

0
Arac hergun minimum 50 km yapıyor.Yani Ankara içinde is icabı geziyoruz surekli oyle bir durum söz konusu degil Mars basmama felan olabilir de o ses aklıma takıldı hocam çözemedim arastirdim bayada

Bu ses ikinci marştamı geliyor eğer öyleyse marş motoru durmadan bastığın için olabilir eğer buda değilse marş dişlisini iten Selenoid mekanizmasında sorun olabilir bu mekanizma marş basınca dişliyi iter araç çalışınca boşa çıkarır eğer dişliyi itemiyorsa bu sesi yapar

Aracınız
Bu ses ikinci marştamı geliyor eğer öyleyse marş motoru durmadan bastığın için olabilir eğer buda değilse marş dişlisini iten Selenoid mekanizmasında sorun olabilir bu mekanizma marş basınca dişliyi iter araç çalışınca boşa çıkarır eğer dişliyi itemiyorsa bu sesi yapar

Bakcaz bakalım 14 bin'de araçta boyle bir ses can sıktı vallahi servise göturcem sonucu yazarım buraya

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
[MENTION=2423]erdoganbatu[/MENTION] Çalışan araca marş basma olayını her aracımda en az 3-4 kere yapmışlığım var, hiç bir sorun olmadı :)

:clap: 3-4 ten pek bir şey olmaz :) ama daha fazlası volan dişlisini veya marş motorunun dişlilerini yiyip boşluk yaratır :driver:

Sefa

0
Bakcaz bakalım 14 bin'de araçta boyle bir ses can sıktı vallahi servise göturcem sonucu yazarım buraya

Bence ilk dediğim ilk marşta almadı ikinci ye bastığınızda dişli henüz durmamıştı ve volanla birbirlerini tam karsilayamadılar bu normaldir aynı şeyi tekrarlamadığınız sürece sorun olmazsa eğer ilk sefer de almazsa biraz bekleyip öyle basın muhtemelen serviste bunu soylicek ama siz isterseniz gösterin içiniz rahatlasın

Aracınız
Bence ilk dediğim ilk marşta almadı ikinci ye bastığınızda dişli henüz durmamıştı ve volanla birbirlerini tam karsilayamadılar bu normaldir aynı şeyi tekrarlamadığınız sürece sorun olmazsa eğer ilk sefer de almazsa biraz bekleyip öyle basın muhtemelen serviste bunu soylicek ama siz isterseniz gösterin içiniz rahatlasın

Aynen göstertelim bakalım ne olur ne olmaz kul yapısıdır sonucta birsey de diyemeyiz :) Sagolun İlgıniz icin

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Tas direnc seti nedir hicbir fikrim yok

Sadece led görüyorsan taş direnç yoktur. Bazı ledler ise sürücü ile direnç kitine giriyor. Akım direnç üzerinden geçiyor ve avuç içi kadar bir makaron içinde oluyor. Bağlantı önce kite (dirençlere) oradan led e gidiyor. Ama dediğim gibi öyle bir şey görmüyorsan sadece led vardır. Mesela plaka ampulleri için gerekmez. Başka nerelerde var bilmiyorum tabi. Ama sıkıntı etme [MENTION=2737]Sefa[/MENTION]nın dediği gibi selenoid anlık bırakmamış olabilir.

Aracınız
Sadece led görüyorsan taş direnç yoktur. Bazı ledler ise sürücü ile direnç kitine giriyor. Akım direnç üzerinden geçiyor ve avuç içi kadar bir makaron içinde oluyor. Bağlantı önce kite (dirençlere) oradan led e gidiyor. Ama dediğim gibi öyle bir şey görmüyorsan sadece led vardır. Mesela plaka ampulleri için gerekmez. Başka nerelerde var bilmiyorum tabi. Ama sıkıntı etme [MENTION=2737]Sefa[/MENTION]nın dediği gibi selenoid anlık bırakmamış olabilir.

Sağolun servise gittim aracı bize bırakmanız lazım bir gün ama bir sıkıntı oldugunu zannetmiyoruz.Sizin içinde aciliyeti yoksa Musait zamaninizda bırakın felan dediler

frkn

0
Aracınız
Kullanıldığım Honda'larda hep bu problemi yaşamışımdır.Ozellikle sogukta ortaya çıkıyor. En son yaşadığım ise bunu hergun yasamaya başlayıp her calistirmada zor calisma ve cızt sesini duyunca bir sorun olduğumu ve bunun da kaciran Lpg regulatoru oldugunu buldum .Regulator değiştiğinden beri cicek .

Geri