2017 Honda Civic Type R’dan yeşil cehennemde hız rekoru

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV

Yeni çıkan her performans otomobilinin gerek test sürecinde gerekse rekor denemesi için gideceği ilk durak bellidir. Bu adres yaşanan kazaları ve zorlu virajlarıyla yeşil cehennem lakabını alanNürburgring‘den başka bir yer değildir. Volkswagen Golf, SEAT Cupra, Renault Megane RS, Focus RS ve*Honda Civic Type R*gibi hot hatch sınıfının en ateşli üyeleri olan bu araçlar arasındaki amansız mücadele sokaklarda olduğu gibi yeşil cehennemde de devam ediyor. Kendi sınıfında*ön tekerlekten çekiş altyapısına sahip araçlar arasında*kaydedilen rakamlarla her yıl değişen bu listede sürekli ilk sıraya çıkan Type R, yeni jenerasyonuyla da bu geleceğini devam ettirmeyi başardı.

7044c4192cc5bd1be06751b323354155.jpg

Yerini aldığı jenerasyona göre tasarımının yanı sıra 10 beygirlik artışla artık*320 PS 400 Nm*tork değerlerine sahip olan Civic Type R, Nürburgring’de elde ettiği*7 dakika 43 saniye 8 saliselik*derecesiyle Volkswagen Golf GTI Clubsport S’un yaklaşık üç saniyelik bir farkla önüne geçmeyi başararak yeni rekorun sahibi oldu. 2015 yılında piste çıkan eski versiyonundan neredeyse yedi saniye daha iyi bir değer elde etmeyi başaran Type R böylece aldığı geliştirmeler sonucunca geldiği noktayı rakamlarda da tescilledi. Honda’nın resmi Youtube hesabı üzerinden paylaşılan rekor videosunda da aracın geldiği noktayı gözlemlemek mümkün.

Alıntıdır...
Kaynak :http://www.log.com.tr/2017-honda-civic-type-rdan-yesil-cehennemde-hiz-rekoru-video/

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

onancc

0
Aracınız
son düzlükte 260 ile giderken dönemece 110 la girdi o arada ben fenalaştım adam gayet rahat vitesi 3 e falan alıyor sakince arabayı kullanıyor.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
O hız da o virajlara kalp dayanmaz :) adam parkuru nasıl ezberlediyse otomatik pilotta gidiyor :)

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Bazen çok gerildim bu virajı alamaz desem de sınırda döndü amca bir çok virajı.

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Profesyonel yarış pilotlarının çoğunluğu o pisti çok çok iyi biliyorlar :) Onun rahatlığı var bence. Honda'yı da tebrik etmek lazım, eski aracı sadece 10 bg güçlendirdi gözükmesine rağmen 7 sn. daha hızlı tur atmış, demekki öncekinden bile daha dengeli ve rijit bir şasisi var :) önceki Type R'de çok iyiydi çünkü.

onancc

0
Aracınız
kontolü kaybedecek gibi 1-2 yerde direksiyonu hızlıca sağ sol sağ sol yapıyor ya ben oralarda hep bi kalp sıkışması bi enfaktüs yaşamadım değil yani.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bence Şöförlük dediğin budur. Arabanın hakkını vereceksin. Hız=adrenalin=lezzet
Fakat herşeyin yordamı var her yerde böyle kullanılmaz. Trafik ahlaktır. ?

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Geri