Civic FB7 FB7 LPG Tüketimi

Aracınız
Ben Subap ayarı yaptıktan sonra bayagı fark ettiğini gördüm şimdiye kadar karışık kullanımda 400km yi (45lik depo ile 38-40lt lpg alıyor ) geçememiştim. Bu defa 100km şehir içi 440km oldu halen bitmedi lpg. ilk 180km sinde subap ayarı yapılmamıştı aynı depoyu kullanıyorum. Yol bilgisayarı 7.4lt ortalama gösteriyor karışık.

Aracınız
Burdaki değerler koşullara göre değişir yaşadığınız şehir yazarsanız daha anlamlı olur bir istanbul yogun ve stresli trafiği ile örnek bir denizli bir Sakarya bir mi bu nedenle aynı koşuşlarda belirtilmeli yani yakıt tüketimi değerlerinin yanında şehirde bildirilmeli

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Ergani de fulleyip-elazıg merkez 80km kadar şehir içi- ergani -çermik -siverek -urfa güzergahinda toplam 446km yol yaptım. Bu akşam subap ayarı sonrası ilk lpg alışımdı fulledim go petrolde indirimli idi 2.17tl den depom bitmeden aldım 36lt aldı. Şuana kadar aynı güzergahta 1lt ile 10km gidebiliyordum. Aracım elegance otomatik. Subap ayarından sonra yüzde 20 düştü yakıt tüketimi gördüğüm bu. Ama subap ayarını sonrası acayip rahatladı araç inişlerde rahat hızlanıyor v.s. bu arada yol bilgisayarı 7.4lt ortalama gösteriyordu lpg de ortalama 8.2lt yakmış. Bu soguk havada bu degerler süper benim için..aracım 65bin km de.

Aracınız
slm arkadasım yol bılgısayarı lpg yakıt tuketımını gosterıyormu

göstermiyor ama benim arabada çok fark olmuyor yol bilgisayarı 10lt gösteriyorsa maksimm 11lt lpg yakmıştır hatta son alışımda aynı cıkmıştı. arabayı kullanana göre çok degişiyor şehir içinde Eşim kullandı mı acemi biraz 100km de 13lt yakıyor sıfırlayıp ben kullanınca 9.8 in altına düşüyor direk ben daha hızlı kullanırım.

göstermiyor ama benim arabada çok fark olmuyor yol bilgisayarı 10lt gösteriyorsa maksimm 11lt lpg yakmıştır hatta son alışımda aynı cıkmıştı. arabayı kullanana göre çok degişiyor şehir içinde Eşim kullandı mı acemi biraz 100km de 13lt yakıyor sıfırlayıp ben kullanınca 9.8 in altına düşüyor direk ben daha hızlı kullanırım.
Kışın da 10un altına düşürebiliyomusun şehir içinde?

E6853 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri