Servis bakımında kalitesiz motor yağı kullanılmış olabilir mi?

Meraba arkadaşlar bugün aracımın servis bakımını yetkili serviste yaptırdım. 60 bin bakımı olduğu için ağır bakıma girdi ve şanzıman yağı da değişti. Sıkı bir pazarlık sonucu cam filmi de dahil 1100 tl ye anlaştık fakat listeyi incelediğimde motor yağının litre fiyatı 30 tl görünüyor. Daha 5 ay önce kuzenimin aracını aynı serviste bakıma götürdüğümüzde motor yağının litresine 48 tl yazmışlardı. Acaba benimkine kalitesi düşük farklı bir yağ mı konuldu diye düşünmeye başladım. Ayrıca polen filitresi de değişmesine rağmen listede görünmüyor fakat alt köşedeki hatırlatmalar kısmında yazıyor değişti diye. Polen filitresi karbonlu olunca renginin griye yakın olması gerekmiyor mu? Benimkine taktıkları bembeyaz. Yorumlarınızı bekliyorum :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bunlar da resimler
c71971c2397876661dd8f2a9c6edad8a.jpg

35d6e98feae5adcc57ed0d7777e0af6b.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çetin

0
Aracınız
Korkulacak bişey yok kardeş yağı enazından tam sentetik koymuşlar 0 20 ve 5 30 bunların yagıdır markaya fazla takılma servis kayıtlarıyla kanıtlıdır benim araca nerdeyse her markayı kullanmışlar motor canavar gibi bense motul 5 30 kullandım son degişimde dedigim gibi servislerin marka takıntısı yok polen filitresini bende beyaz taktırdım bi sorun olmaz altı üstü toz tutacak basit bi filitre ama yağ filitresini özellikle orjinal taktırdım toplamda tüm filitreler dahil 225 tl verdim ,yagın litreside 30 tl ye falan gelmişti

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Korkulacak bişey yok kardeş yağı enazından tam sentetik koymuşlar 0 20 ve 5 30 bunların yagıdır markaya fazla takılma servis kayıtlarıyla kanıtlıdır benim araca nerdeyse her markayı kullanmışlar motor canavar gibi bense motul 5 30 kullandım son degişimde dedigim gibi servislerin marka takıntısı yok polen filitresini bende beyaz taktırdım bi sorun olmaz altı üstü toz tutacak basit bi filitre ama yağ filitresini özellikle orjinal taktırdım toplamda tüm filitreler dahil 225 tl verdim ,yagın litreside 30 tl ye falan gelmişti

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Anladım hocam. Teşekkür ederim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri