Civic FB7 FB7 LPG Tüketimi

Aracınız
Aracı cuma günü aldım. Daha benzin hesabı yapmadım. Bu zamana kadar hep dizel araçlara bindim. Lpg ile ilgili kafamda hep soru işaretleri var. Güvenlik konusunda. İstanbulda önerebileceğiniz brc takan yer varmı.

GT-I9500 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Benzinli binsem 65 kuruşa yakın değerlerin yanında pek önemsemiyor hocam. Benzinden lpg geçen sürede yaktığı benzine bile tahammülüm yok.

Sonuna kadar haklısınız ben Antalya'da 30 litre LPG ile 320 km yol yapıyorum 1 haftada bitiyor bazen bu nedir arkadaş diyorum İstanbul insani hem maddi hem manevi yoruyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracı 1,5 seneden beri şehir içi ağırlıklı sehiriçi şehirdışı kullanıyorum... Hesaplamalarım her 100 km 9,5-genellikle 10 lt gaz kullandığımı gösteriyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Aracı cuma günü aldım. Daha benzin hesabı yapmadım. Bu zamana kadar hep dizel araçlara bindim. Lpg ile ilgili kafamda hep soru işaretleri var. Güvenlik konusunda. İstanbulda önerebileceğiniz brc takan yer varmı.

Ben antalyadayim bi yer öneremem ama LPG sistemi tüm dünyada uzun yıllardır kullanılan ve son derece güvenli bir sistemdir ki Honda gibi bir firma fabrikada LPG takip araç üretiyor eğer kayda değer bir risk olsaydi zaten bunu göze almazlardı hiç kafanıza takmayın gidin taktırın rahat rahat aracınızı kullanın

Trust

0
Aracınız

Yaptığınız km göre değişir lpg dönmek önceki araçlarınız dizel olduğuna göre km yapan birisiniz diye varsayıyorum.
Daha önceleri çok konuşuldu üstünden geçeceğim lpg ile ilgili.
Önceden klişe olmuş lpg on yargısı olanların tecrübe etmeden söylemleri yüzünden kulaktan dolma lpg ye hep bir tereddüt var ama ben şu an hem fd6 ve fb7 lpg li olarak kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım. Montaj yaptiracaginiz yerde 2a mühendislik altımda olan brc servislerine gidebilirsiniz.

Aracınız
Fd6 ile Fb7 kasalar arasında lpg tüketimi konusunda fark varmı acaba. Aracım Fd6 ama ben hep Fb7 kasalar ile ilgili yorumları okudum.

Trust

0
Aracınız
Sonuna kadar haklısınız ben Antalya'da 30 litre LPG ile 320 km yol yapıyorum 1 haftada bitiyor bazen bu nedir arkadaş diyorum İstanbul insani hem maddi hem manevi yoruyor

Antalya'dan dönüşte ispartadan depoyu 42 litre olarak fulledim yaklaşık 660 km yaptım.
gel gelelim İstanbulda normalde trafik yokken iş yerim 13 dakika 3. Köprü güzergahı yol çalışması derken şuan da 45 dakika sürüyor değerler 13.litre 15 litre arası gidip geliyor.
Şehir içi ve dışı arası ciddi bir uçurum söz konusu. Şimdi şehir içi 42 litre ile 320 km geçemiyorum.

Aracınız
Fd6 ile Fb7 kasalar arasında lpg tüketimi konusunda fark varmı acaba. Aracım Fd6 ama ben hep Fb7 kasalar ile ilgili yorumları okudum.

Ayni motor ayni şanzıman aralarında hiç bir fark yok yakıt değeri sizde bilirsiniz ki tamamen kullanıcı ve trafik yoğunluğu odaklıdır

Aracınız
Antalya'dan dönüşte ispartadan depoyu 42 litre olarak fulledim yaklaşık 660 km yaptım.
gel gelelim İstanbulda normalde trafik yokken iş yerim 13 dakika 3. Köprü güzergahı yol çalışması derken şuan da 45 dakika sürüyor değerler 13.litre 15 litre arası gidip geliyor.
Şehir içi ve dışı arası ciddi bir uçurum söz konusu. Şimdi şehir içi 42 litre ile 320 km geçemiyorum.
Ozaman istanbul içi lpg ile 41 - 42 kuruşu buluyor. Fena.

Geri