Honda Civic - 1.6 Executive ECO LPG

Aracınız
Honda Civic - 1.6 Executive ECO LPG araç almayı düşünüyorum ama aklıma akılan şeyler var.
Mesela yakıt tüketimi hakkında. Bu araca sahip olan kişilerin yazmış oldukları yorumlarda kiminin 32 kuruş kiminin 38 kuruş kiminin 42 kuruş yazdığını gördüm . Bayyi ise 28 kuruş yakar diyor.
Lütfen bu araca sahip olan kişiler yada manuel vitese sahip honda yeni civic sedan sahipleri tecrübelerini yazabilirlerse sevinirim.

Aracınız
Honda Civic - 1.6 Executive ECO LPG araç almayı düşünüyorum ama aklıma akılan şeyler var.
Mesela yakıt tüketimi hakkında. Bu araca sahip olan kişilerin yazmış oldukları yorumlarda kiminin 32 kuruş kiminin 38 kuruş kiminin 42 kuruş yazdığını gördüm . Bayyi ise 28 kuruş yakar diyor.
Lütfen bu araca sahip olan kişiler yada manuel vitese sahip honda yeni civic sedan sahipleri tecrübelerini yazabilirlerse sevinirim.

Merhaba;
Belirttiğiniz aracı kullanıyorum. Araç şu an 1900 km civarında yani daha yeni sayılır.
Bir depo LPG yaklaşık 34 lt alıyor. (LPG Tankı 43 lt) Tamamı şehir içinde 280 km'yi hiç geçemedim.
250-280 km arası değişiyor yani araç biraz yakıyor. LPG'yi ortalama 2,65-2,90 arasında bir fiyattan alıyorum.
Daha önceki kasalarda belirtildiği gibi şu an için pek ekonomik gözükmüyor. 32 ila 40 krş arası yakıyor.
Bunda LPG fiyatlarındaki artış ve kış şartlarının etkili olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda yeni civic eski kasa civiclere göre daha ağır,
yakıtta bunun da etkisi olur. Yavaş yavaş havalar ısınıyor, aracın motoru da açılıyor. Serviste 1000 km kontrolünde durumu belirttim,
araç biraz fazla yakıyor dedim, motor yeni olduğu için dediler. Aynı şeyi BRC servisinde bir abimizle de görüştüm o da motor yeni km yapınca değerlerin düşer dedi.
Zengin ya da fakir karışımı durumuna müdahale edemezmiyim dedim, olmaz dedi yeni Civic'ler kapalı devre şeklinde geliyormuş ve
bu tür ayarları BRC Kiti otomatik olarak yapıyormuş. Tecrübelerim şimdilik bu kadar. Tüm arkadaşlara kazasız belasız sürüşler dilerim...

Aracınız
Merhaba;
Belirttiğiniz aracı kullanıyorum. Araç şu an 1900 km civarında yani daha yeni sayılır.
Bir depo LPG yaklaşık 34 lt alıyor. (LPG Tankı 43 lt) Tamamı şehir içinde 280 km'yi hiç geçemedim.
250-280 km arası değişiyor yani araç biraz yakıyor. LPG'yi ortalama 2,65-2,90 arasında bir fiyattan alıyorum.
Daha önceki kasalarda belirtildiği gibi şu an için pek ekonomik gözükmüyor. 32 ila 40 krş arası yakıyor.
Bunda LPG fiyatlarındaki artış ve kış şartlarının etkili olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda yeni civic eski kasa civiclere göre daha ağır,
yakıtta bunun da etkisi olur. Yavaş yavaş havalar ısınıyor, aracın motoru da açılıyor. Serviste 1000 km kontrolünde durumu belirttim,
araç biraz fazla yakıyor dedim, motor yeni olduğu için dediler. Aynı şeyi BRC servisinde bir abimizle de görüştüm o da motor yeni km yapınca değerlerin düşer dedi.
Zengin ya da fakir karışımı durumuna müdahale edemezmiyim dedim, olmaz dedi yeni Civic'ler kapalı devre şeklinde geliyormuş ve
bu tür ayarları BRC Kiti otomatik olarak yapıyormuş. Tecrübelerim şimdilik bu kadar. Tüm arkadaşlara kazasız belasız sürüşler dilerim...

Arabayı LPG de kullanırken ECO fonksiyonunu açık konumda mı oluyor kapalı konumda mı ?
Benim edindiğim bilgiye göre ECO fonksiyonu benzinde kullanırken tasarruf sağlıyor LPG de kullanırken ECO fonksiyonunu aktif ederseniz araç benzinle kullanılıyormuş gibi algılayıp LPG tüketimini artırıyormuş. Bunu diğer kullanıcılardan öğrendim.

Aracınız
İstanbul şehir içi bir depoyla 350km kullanmaktayim, istasyona göre km de 22 ile 26 krs arasi yakiyor. Eco kapali

2017 Honda Civic Fc5 Executive Eco CVT

Aracınız
91cb99bfe2c1b10a659a9896b870627e.jpg

8aba02f56c08df0ef51ecd9ab89afa8c.jpg

28d03a530d5f370a03cf5ed37c043fd6.jpg

Aracınız
Arabayı LPG de kullanırken ECO fonksiyonunu açık konumda mı oluyor kapalı konumda mı ?
Benim edindiğim bilgiye göre ECO fonksiyonu benzinde kullanırken tasarruf sağlıyor LPG de kullanırken ECO fonksiyonunu aktif ederseniz araç benzinle kullanılıyormuş gibi algılayıp LPG tüketimini artırıyormuş. Bunu diğer kullanıcılardan öğrendim.

Eco fonksiyonu kapalı. Aracı aldığımda açıktı, gaza basınca aracın verdiği tepkiler çok hissisleşmişti bu yüzden daha sonra hiç açmadım.
Yukarıda bir arkadaş yazmış, değerleri gerçekten çok iyi. Ben LPG azaldı uyarı ışığı yanınca değil, tamamen bitince yani sesli uyarı devreye girince alıyorum gazı.(OPET ve Shell gaz kullandım başka marka gaz almadım) Yaklaşık hep 34 lt civarında aldım. Neredeyse tüketimim hep şehir içi hemen hemen hep aynı oldu.(260-280 km)
LPG göstergesi ya da şamandırası ile ilgili çok şükür bir sıkıntı yaşamadım.
Araç daha yeni sayılır 1900 km'de, biraz daha kullanalım duruma göre tekrar servisle irtibata geçeceğim.
Göreceli bir durum olmakla birlikte ben bu aracı isteyerek ve beğenerek aldım.
Hepimiz için hayırlısı olsun diyelim. Sizinde gönlünüze göre olsun inşallah. :)

Aracınız
Civic FC5 2017
823CF66A-2797-4596-9EB8-8708A153A668.jpg

Hafta sonu Çorum'dan lpg yi doldurup Samsun'a yola çıktık eşim ve çocuğumla. Bagaj 2 küçük boy bavul. Yol sürekli rampa ve iniş; düzü çok az. Hız 110-120 arası zaman zaman sabitleyici ile gittim. Klima sürekli 22 dereceye ayarlı otomatikte. Samsun içinde çok fazla trafiğe de takılmadan 50-60 km yol yaptık. Geri dönüş yolunda lpg ışığı yanmıştı. LPG ışığı yandıktan sonra 50 km yapmışımdır. Bu sabah lpg yi doldurdum. 33,42 LT aldı. 7,63 LT/100 km de yakıt tüketimi. 2,38 den aldım lpg yi 18 kuruş civarı km de. Şehir içi ölçümlerde 25 kuruş yakıyor. Bu arada econ fonksiyonunu hiç açmıyorum. Tüm yol boyunca da her zaman olduğu gibi kapalıydı.

Fotoğraftan da görüleceği üzere araç bu yolculuk sonrası 1250 km oldu.

Aracınız
Aynen verdiğim değerler, Lpg tamamen bittiğinde elde ettiğim değerlerdir. Sesli olarak ikaz duyduğumda tekrar doldurdum.

Aracınız
Ankara da yaşayan var mı beyler aranız da ?

Geri