Lpg depo kaç litre alır?

Aracınız
44 LT. Depomuz var. 40 litre alması lazım mantıken. Dün ben tamamen boş depo ile 32 aldırdım. Daha da zorlatmadım. Şamandra hasar alıyor yoksa vurdurunca.

Sizde kaç litre alıyor?

Dün hatta 34 lt. Alıyor Max. Diye gittim servise. Adamın dediği altına destek metali koymamışlar. Kim takmış bunu böyle dedi. Dedim 3 aydır burada isen sen takmışsındır diye. Şaşırdı eleman. Neyse taktı altına. Biraz kalktı Lpg deposu. Dedi şimdi terazili oldu. Şimdi alır. Bi gittim 32 lt aldı. Daha da bozmuş yani terbiyesiz.

Şamandradan ayarlanmaz falan filan cart curt etti.

Napabilirim?

odoker

0
Aracınız
Bende 2014 Executive Eco var,

Aralık ayında almıştım Adana'dan ilk aldığım zamanlar 41-42 L kadar alıyordu zaman zaman 43 L aldığı da olmuştu. Sonra soruşturdum zaten 44 L kapasitesi tehlikeli dediler Mersin'deki honda servisine götürdüm ayarlama yaptılar. Hatta gelirken aracın deposunu tamamen sıfırla, şamandra'nında kalibrasyonunu da yapalım demişlerdi. O zamandan beri 38-40 L arası alıyor. Bu durum basan pompanında basınç ayarı ile de alakalı. Mersin'deki servisin bana söylediği 40L'nin üzerine çıkma güvenlik açısından sorun olur şeklindeydi.

Akuscu

0
Aracınız
Benim aracımın deposunda 25 lt alıyordu dün brc mavi denizler lpg Ankara bölge bayine götürdüm lpg tankını teraziye aldılar ayrıca deponun altına şilte koydular bilginiz olsun araç muayenede şilte yoksa ağır kusur olarak geri göndermeye başlamışlar.Bu işlemlerden sonra depoyu fulledim 30 lt aldı ama daha sonra artar dediler.

onancc

0
Aracınız
Evet arkadaşlar Nisan ayının başından itibaren yeni bir uygulama yürürlüğe girmiş, lpg li araçlar muayeneye gidince tankın izolasyonu varmı diyorlar yoksa ağır kusurlu diyip bırakıyorlar 1 ay süre veriyorlar. izolasyon dedikleri ince köpük gibi olan şilte sanırım yanmaz özellikte. tabi izolasyon yaptırınca bu sefer tankın söküldü yeniden takıldı yeni sızdırmazlık alman gerekiyor diyorlar. muayeneniz yaklaşıyorsa peşin peşin lpg bayii ne gidip izolasyon yaptırın ki tekrar sızdırmazlıkla uğraşmayın.

Trust

0
Aracınız
949c2fc2b8d6795d8eb311fdb79c9f74.jpg

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=6539]OSMAN ÖZER[/MENTION] 43 lük yada 44 lük depo bulunuyor,
[MENTION=6]Trust[/MENTION] İsmail hocam seninki boşluksuz :D

Trust

0
Aracınız
[MENTION=6539]OSMAN ÖZER[/MENTION] 43 lük yada 44 lük depo bulunuyor,
[MENTION=6]Trust[/MENTION] İsmail hocam seninki boşluksuz :D
Ben bizim orjinal olanlarin 48 litre olduğunu duymuş idim ama bilemiyorum turgut hocam.
Olurda bu işin sonunda ölürsem beni bu paylasimlarim ile hatırlayınız :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Ben bizim orjinal olanlarin 48 litre olduğunu duymuş idim ama bilemiyorum turgut hocam.
Olurda bu işin sonunda ölürsem beni bu paylasimlarim ile hatırlayınız :)

Allah korusun hocam :)
Orjinali 48 ise sıkıntı yok boşluk var :)

Geri