Civic FB7 5 tane ariza lambasi yanda bir anda düz yolda giderken

Aracınız
Selamlar acil bir sorum var 2012 fb7 civic elegance lpg econ araçla memlekette seyir halindeyken hiz 110 civariydi birden abs vsa lastik basinci işiği el freni işiği direksiyon işiği yandi.sürüşte hiç bir değişiklik olmadi araba normal gidiyor.eskişehir ufuk servisinde pc ye bağladi vsa sensöründe ariza gözüktü ama emin olamadi yarin arabayi bize birak detayli inceleyelim dedi.yani sorun nereden kaynakli belli değil.ben uzun zamandir benzin koymuyordum.yani tamamen bitmiş olabilirdi bundan kaynaklanabilirmi.başka nereden olur bilgisi olan varsa yardim ederse sevinirim.

Aracınız
Bende 2013 model civic eco otomatik araç var. Benim araçta da 4-5 tane arıza lambası yanıyordu.Servislere bu yüzden 7 kere gittim.Bir çözüm bulamadılar.Baştan savma cevaplar, uygulamalar ... derken Gebze'den Teknisyen çağırdılar. O tek. en sonunda sağ arka tekerlek forya bilyesinde sorun olduğunu söyledi.Garantiden değiştirdiler...
Sorun halloldu....
4 ay sonra yine aynı sorun....Honda Türkiye ye cd - mekup gönderdim...bir daha aracımı servise aldılar...
Bu Hondalar binilecek araç değil, size söyleyeyim. İçindeki ışıklar ve dış güzelliği var.Bu özellikler şimdi bu zamanda hangi araç da yok ki?
Bir tek otomatik şanzumanı için alınabilecek bir araç...Kalite SIFIR.Ses gürültü olduğu gibi aracın içinde.
Araç daha ilk günden itibaren silecek lastiği gıcırdaması sorunu var. Aracı ilk aldığımda ben gıcırdamasına mı bakıyorum heyecandan...Servislerdekilerle tartışa tartışa sileccek lastiğini ücretli değiştirdim. Adam lastiğin gıcırdadığına inanmıyor ya...Sesi duyunca da "sabun sür geçer" demediği kaldı.
Direksiyon simidi soyulmaya başladı.Kullanıcı hatası diyorlar.
Kapı döşemeleri cam açma kapatma esnasında pelikan kuşlarının kursağı gibi şişip şişip iniyor, BERRRRRBAAT bir döşemesi var.
Bagajındaki halıfleks döşeme öğrenci evlerindeki gibi özensiz.
VW ticari araçta bile var olan kumandadan cam kapatma (açma değil haaa) yok.Servise 250 TL verip de böyle bir özelliği taktırıyorsunuz.
LPG ile ECO özelliği çalışmıyor.
LPG ile yol bilgisayarındaki yakıt göstergesi iptal.
Araç hala serviste,, 3 gün oldu.Benim sorunumu çözün araç sizde 1 ay kalsın dedim onlara....Daha önce aynı sözleri yine söyledim.Yine yapamadılar aracı..Araç bir keresinde aralıksız 7 gün onlarda kalmıştı.Sorunu yine çözemediler...

Aracınız
Üstteki mesajıma ekleme yaptım

Bende 2013 model civic eco otomatik araç var. Benim araçta da 4-5 tane arıza lambası yanıyordu.Servislere bu yüzden 7 kere gittim.Bir çözüm bulamadılar.Baştan savma cevaplar, uygulamalar ... derken Gebze'den Teknisyen çağırdılar. O tek. en sonunda sağ arka tekerlek forya bilyesinde sorun olduğunu söyledi.Garantiden değiştirdiler...
Sorun halloldu....
4 ay sonra yine aynı sorun....Honda Türkiye ye cd - mekup gönderdim...bir daha aracımı servise aldılar...
Bu Hondalar binilecek araç değil, size söyleyeyim. İçindeki ışıklar ve dış güzelliği var.Bu özellikler şimdi bu zamanda hangi araç da yok ki?
Bir tek otomatik şanzumanı için alınabilecek bir araç...Kalite SIFIR.Ses gürültü olduğu gibi aracın içinde.
Araç daha ilk günden itibaren silecek lastiği gıcırdaması sorunu var. Aracı ilk aldığımda ben gıcırdamasına mı bakıyorum heyecandan...Servislerdekilerle tartışa tartışa sileccek lastiğini ücretli değiştirdim. Adam lastiğin gıcırdadığına inanmıyor ya...Sesi duyunca da "sabun sür geçer" demediği kaldı.Sayısını unuttum kaç kere silecek lastiğini garantiden değiştirdim.Gebze'den Giresun'a gelen teknisyen "orjinal silecek lastiği böyle yapabiliyor" dedi.Yan sanayi silecek lastiği takıp gıcırtıyı önleyeceğini söyledi.Kabul ettim. 4 ay sonra yine aynı gıcırdama sesi.
Direksiyon simidi soyulmaya başladı.Kullanıcı hatası diyorlar.
Kapı döşemeleri cam açma kapatma esnasında pelikan kuşlarının kursağı gibi şişip şişip iniyor, BERRRRRBAAT bir döşemesi var.
Bagajındaki halıfleks döşeme öğrenci evlerindeki gibi özensiz.
VW ticari araçta bile var olan kumandadan cam kapatma (açma değil haaa) yok.Servise 250 TL verip de böyle bir özelliği taktırıyorsunuz.
LPG ile ECO özelliği çalışmıyor.
LPG ile yol bilgisayarındaki yakıt göstergesi iptal.
Araç hala serviste,, 3 gün oldu.Benim sorunumu çözün araç sizde 1 ay kalsın dedim onlara....Daha önce aynı sözleri yine söyledim.Yine yapamadılar aracı..Araç bir keresinde aralıksız 7 gün onlarda kalmıştı.Sorunu yine çözemediler...

Aracınız
ilk bahsettiğiniz arıza ışıkları bendede olmuştu ama bendeki araç kazalıydı ve kendım yaptırmıştım.
Yukarıda yanan ışıklar ABS ile alakalı ışıklardır. ABS beyni mutlaka bi yerde bi hata görduğü zaman bahsedılen ışıkları yakıyor.
ABS Sensörlerine ve Beynine bakmakta fayda var

Arkadaşlar ayni sorunun tipkisinin aynisi var. Servis cozum bulamadi 6 kere gidip geldim 3 ay oyaladilar, en son abs beyni degisecek dediler bu sefer de aracin garantisi doldu diye cevap verdiler. Aracin garantisi biteli 1 hafta oldu üstelik. 6 sene garantili diye sattilar arabayi, imzalı şartname de var. Davalık olacağım ama basit bişey ise disarda yaptirip geceyim diyorum

Aracınız
gösterge paneline baktırdınız mı. Sorun sadece abs de olmadığı için frnle alakalı olmayabilir. Gösterge panelindeki bağlantılarda soğuk lehim oluşmuş olabilir.

Geri