Açıklık yardım arkadaşlar

S.a öncelikle herkese yaklaşık 2 ay öncesinde honda civic 1.4 ies 1997 model araç aldım aracın km 264bin de aracın tüpü 10.yili doldurdu değiştireceğim şimdi sormak istediğim şu geç mı lovato mu yoksa atiker mi daha iyi olur
Araçta atiker takili sürekli tüp aldiğimda tüp göstergesi yanlış gösteriyor bu bir sorun mudur
Bu konuda acemiyim değerli desteklerinizi beklemektykm hangi marka tüp ile değiştirmeliyim tankı

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=8658]Alonewolf89[/MENTION] Lovatoyu veya atikerin son serisi grand'ı tavsiye ederim. Lpg isiklarinin yanlis gostermesi lpg tanki ve montajla alakali. Simit tupler genelde yaniltiyor. Bu sorun cogu kiside oldugu gibi bende de var. Lpg sistemi atiker grand obd2. Tavsiye ederim.

[MENTION=8658]Alonewolf89[/MENTION] Lovatoyu veya atikerin son serisi grand'ı tavsiye ederim. Lpg isiklarinin yanlis gostermesi lpg tanki ve montajla alakali. Simit tupler genelde yaniltiyor. Bu sorun cogu kiside oldugu gibi bende de var. Lpg sistemi atiker grand obd2. Tavsiye ederim.

peki performans ve yakıt konusunda dediğiniz model iyi midir?
Ayrıca 10 yıl oldu tankı değiştireceğim sadece tank değişimi yeterli olur mu yoksa komple değişim mi yapılması gerekli?
Çünkü sade tank değişimlerine ortalama 400 tl derler iken komple değişime 1900 e kadar söylüyorlar

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=8658]Alonewolf89[/MENTION] ben performansindan memnunum benzini aratmiyor. Yakit konusuna gelince yakitla ilgili sorunlarim oldu subap ayari ile cozuldu. Full sehir ici arada agresif kullanimlarla 33 kurus yakti. Benim aracim 2008 fd6 diger taktiran 3 arkadasim gayet yakitindan memnun. Sistemi yenilemeniz daha iyi olur. En basta guvenlik acisindan. Zaten filtre degisimine sadece 50 tl aliyor cogu yer. Lpg tankina 400 civari istiyorlar.

[MENTION=8658]Alonewolf89[/MENTION] ben performansindan memnunum benzini aratmiyor. Yakit konusuna gelince yakitla ilgili sorunlarim oldu subap ayari ile cozuldu. Full sehir ici arada agresif kullanimlarla 33 kurus yakti. Benim aracim 2008 fd6 diger taktiran 3 arkadasim gayet yakitindan memnun. Sistemi yenilemeniz daha iyi olur. En basta guvenlik acisindan. Zaten filtre degisimine sadece 50 tl aliyor cogu yer. Lpg tankina 400 civari istiyorlar.

Yanı komple değişimi mı tavsiye ediyorsunuz

Birde komple değişim de ön düzenek ile beraber mı değişim yapıyorlar detaylı bilgi verebilir mısınız

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=8658]Alonewolf89[/MENTION] Diyelimki sadece tanki degistin. Yarin oburgun regulator bozulacak yok beyin arizalanacak yok lpgnin map sensoru bozulacak hortumlar catlayacak gaz kacacak rolanti dengesizligi silkeleme tekleme olacak vs. Vs. bunlari yasamaktansa komple degistirin. Ben olsam komple yenilerdim. Karar sizin. Komple degisim istersen lpg hortumlari, regulator, lpg ecu, map sensoru lpg filtreleri lpg düğmesi lpg tanki lpg ile ilgili akliniza gelebilecek herseyi degismesini soyleyin.

Son düzenleme:

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Bu arada sadece lpg tankini degistireceksen herhangi bir markanin onemi yok her marka uyar.

Aracım 97 model 1.4 motor km 264 bin de yarın birgün aracı satar ise. Yaptığım masraf fazla olmaz mı sizce
Çünkü komple.tup değişimlerine 1000 veya 1900 arası fiyat çekiyor lar

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Eger uzun vadede binecekseniz yaptirin. Bir kac yil biner satarim derseniz sadece lpg tankini degistirin. Lpg ile ilgili bir problem sikayet var mi.

Eger uzun vadede binecekseniz yaptirin. Bir kac yil biner satarim derseniz sadece lpg tankini degistirin. Lpg ile ilgili bir problem sikayet var mi.

Sıkıntın sadece şu gösterge yanlış gösteriyor herhalde örneğin 20 tl aldığım da 2 dis 40 tl aldığım da 3 dis gösteriyor sonra 10 dakika sonra tek dise iniyor ardından tekrar çıkıyor 3 dise şamandıra da sıkıntı olabilir mi
Birde 20 tl yukledim.gecen 57 km yaptı çok az değil mi ortalama 35 krş yaktı km de 1.4 motora göre

Geri