Motor subob ayarı

Aracınız
Arabamı 87.000 km de aldım.şu anda 94.500 km arkadaşlar.Arabanın subob ayarının yapılmadığını hiç bilmiyorum ama aldığımda ustalar motor durumunun iyi olduğunu söyledi.Servisi aradım 250 tl dediler.Arabanın subobları zarar görmüşmüdür ?

SM-G800H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=3706]kamil can[/MENTION] kardes yakit tuketimi nasil sehir ici ve sehir disi oranlar. Aracin cekis problemi var mi. Motordan sıkırtı seklinde ses geliyor mu. Bicak bicaga vurur gibi

Son düzenleme:
Aracınız
Arkadaşım şuanda kastamonudan lpg yi fulllemiştim şimdi yine fulledim 295 km ye 25.500 lt gaz aldı.yani lt de 11.8 km gidiyor.Arabayı aldığım arkadaş subob ayarı yaptırmadığını söyleyince arabanın pistonlarını zarar gelecek diye korkuyorum.Çarşambaya randevu aldım ama bayramda da korkarak sıkıştırmadan kullanıyorum.

Aracınız
Araç aşırı gürültü çalışmıyorsa devirde düzensizlik yoksa korkmayın rahat rahat binin. Çarşamba günü sibop ayarını yaptırırsınız.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Kamil bey
Benim özel servis ustamdan ögrendiğim. Sadece benzinde 80.000 km. Kadar subap ayarları gider. Lpg de 20.000 km. Bir bakılmalı ısı yüksekliğinden dolayı.
Bunlar normal kullanım. Yüksek devirli kullanımda km. Düşer ben 10.000 km. De Bozduğumu gördüm.
Nasıl anlarız?
Motor sesi değişir.
Yakıt sarfiyatı artar.
Performans düşer.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Bugun gittim araba hiç servise girmemiş.Heralde bakımları özel servislerde olmuş.usta 95000 ümotora subob ayarı istemiyor dedi.Gayet güzel dedi.Şanzuman yağı değişti.Fakat Lpg beyni yanlış yerde dedi acil düzeltir dedi.Hondanın anlaşmalı Brc ustasına gönderdi.600 işçilik istediler yaptırıyorum.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=3706]kamil can[/MENTION] kardes aracim 57 bin k.de 3 bin k.dir lpgli kullaniliyor ben de tuketim sorunu ile bir ozel servise gittim usta bana arac saat gibi subap ayarina gerek yok dedi ama ben yine de farkli bi yerde subap ayari yaptirdim. Sonuc performans artisi ve yakitta dusus 38 kurustan 29 kurusa dustu yaptirmani tavsiye ederim

Aracınız
Tüketim sorunum yok 1 lt ile karma 12 km gidiyor.Devir saatindede titreme yok.Honda efe yetkili servis gerek yok subob ayarına dedi.Araba devrinde kullanılmış saat gibi dedi.175 tl şanzuman yağı değişti vitesler pamuk gibi oldu verdiğim paraya değdi

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaslar uzun arastirma sonucu youtube de civic fd6 nin subap ayarinin yapilis videosunu buldum. Türkce degil ama gayet aciklayici. Triger kasnaginda "up" 1.piston 1.ve2.subap ayarlaniyor. Cevirince 3.piston 5.ve6.subaplar cevirince 4.piston 7.ve 8.subaplar tekrar cevirince 2.piston 3.ve 4. subaplar ayarlaniyor. Öndekiler emme subaplari arkadakiler eksoz subaplari. Emme 0.20 eksoz 0.25 mm. olarak ayarlanmasi gerekiyor. Ben bugun subap ayarini yanlis yaptigimi ogrendim ve tekrardan yaptim. Ilk yaptigimda kasnaktaki numaralara dikkat etmemistim kalkan subaplari ayarlamistim. Konu ile ilgili ayrintili bilgi forumlarda yok. Arkadaslarima ışık olur diye paylasma geregi duydum. Aracin ses ve titresimleri sifira indi. Ilk subap ayari sonrasi kullandikca ses artmisti.
Iste o link
https://youtu.be/mMbR9lsGBbk

Geri