Lpg + yokuş + klima =zorlanma

yau

0
Son günlerde aklima takilan bir konu önceden böyle bir şeye rastlamadim. Arac rampada yokusta epey dik duraksarken traftikte kalkista gucluk cekiyorum devir 4bin civarina gelip gelip gaz kesiyor ileri geri sallaniyoruz haliyle arac icinde motorun bu kadar zorlanmasi normal gelmedi sizce nedir ?

Aracınız
Çünkü siz hissetmeseniz bile patinaj çekmeye başlayınca araç kendi çizgisinden çıkmaya başlıyor. Sensörlerde aracın savrulduğunu algılıyor. Bu sebeple ESP devreye giriyor.
Yanlış anlaşılmasın, niyetim sizi bozmak değil. Amacım doğru bildiğimiz yanlışları düzeltmek.Zaten forumun amacı da bu değil mi? Türk halkı olarak okumayı sevmediğimiz için doğru bildiğimiz yanlışlar maalesef çok fazla...

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sizin vsa, rampada patinaj çekince fren mi yapıyor? Gaz mi kesiyor?

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Lpg ayarı filtrelerin degişimi buji ateşleme bobini ve klima kompresöründeki sorynlar buna yol acabilir.bende 96 model 1.4i euro civic aracıma çıkma klima taktırdım ama araç rolantide stop ediyor yolda giderken klima acıyorum bu sefer gazı bırakınca araç stop ediyor kafayı yiyecem 2000tl yi çöpe atmış oldum

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Lpg ayarı filtrelerin degişimi buji ateşleme bobini ve klima kompresöründeki sorynlar buna yol acabilir.bende 96 model 1.4i euro civic aracıma çıkma klima taktırdım ama araç rolantide stop ediyor yolda giderken klima acıyorum bu sefer gazı bırakınca araç stop ediyor kafayı yiyecem 2000tl yi çöpe atmış oldum
Klimayı açınca devri yükselten bir parça olması lazım. Biz kamyon üretiyoruz eski Euro 1 ve 2 kamyonlarda "idle up" diye bir parça vardı. Bu söylediğim işi yapıyordu. Yani klimayı açınca devri yükseltiyor kapatınca devri düşürüyordu. Bence senin aracının bu parçaya ihtiyacı var.

Ya da hiçbirşey yapamıyorsan klimayı açınca el gazı varsa aracında devri biraz yükselt.

Aracınız
İdle dediğin rolanti hava kontrol valfi araçta var ama tam düzgün de çalışmıyor olabilir yüke binince tam ayarlama yapmıyor olabilir parçayı çıkmacıda bulamadım deneyemedim olmazsa dediğiniz gibi tipolarda olan manuel jigle koyup halatla manuel rolantiyi yükseltmeyi planlıyorum açıkçası otomatik olsa satarken sıkıntı yaşamazdım

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
İdle dediğin rolanti hava kontrol valfi araçta var ama tam düzgün de çalışmıyor olabilir yüke binince tam ayarlama yapmıyor olabilir parçayı çıkmacıda bulamadım deneyemedim olmazsa dediğiniz gibi tipolarda olan manuel jigle koyup halatla manuel rolantiyi yükseltmeyi planlıyorum açıkçası otomatik olsa satarken sıkıntı yaşamazdım
Bence senin problemin tamamen bu dostum. Dediğin gibi en kolay yol el gazı uydurmak senin işini görecektir.

Aracınız
Civic FD6 2008
2008 cıvıc arabamda Çok az da hissedilse cekis sorunu Vardı. Ayrıca klımada rolantı ve düşük hızda Soğutmama vardır. Önce lpgciye gittim cekiş sorunu klımacıyada ondan sonra gidecektim. ayar yaptılar git bir tur at gel tekrardan pcye bağlayacagız dedıler. Arabanın çekişi gidişi ve bazı sesler düzelmişti. Lambada fark ettimki klimada düzelmiş :) başka lambalarda durdum klıma buz gibi üflüyor. Diyarbakırda günesli yer 42 derece. İnanmadım saga cektim 5 dk durdum halen soğuk üflüyor. 10 gun falan oldu hiç bir sorun yok. Durumu paylaşmak istedim belki arıza sandıgımız sey lpg ayarıda olabılır.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Geri