Civic FB7 Sigorta ve Kasko Ücretlerimizi Burada Paylaşalım

Aracınız
2006 makyajlı kasa allianz sigortadan 493 TL yaptırdık. Biraz abartılı hasar kaydı olduğu halde.

Sent from my iPhone using Tapatalk

byAkif

0
Aracınız
Geçen hafta 2016 model sıfır aldık. Annemin üzerine. sigorta 790 tl kasko 1200 tl.

2015 elegans kasko 765 tuttu arkadaslar allianzda

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bir ay önce bingöl plaka elagance aldık sıfir sigorta 1200 kasko 1400 tuttu

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Türkiye gibi trafik canavarları ile dolu ve bu kadar çok trafik kazası olan bir ülke için primler çok düşüktü bence. Ortalama turkiyenin herhangi bir yerinde günde en az 2-3 kişi trafik kazalarında oluyor. Bu sadece basına düşen sayı. gerçek ise muhtemelen bunun en az 5 katıdır. Ortalama bir insan için her bir ölümün sigorta şirketine sadece maddi tazminat maliyeti ortalama 80 bin lira civarı. Hasar pert vb. hariç. Sadece bir ölümün maliyetini karşılamak için sigorta şirketinin yaklaşık 100 arabayı sigortalaması lazım. Hasar vb. şeyleri de katarsanız daha da yüksek bir sayıya ulaşır. Şu anda normal bence. ne zaman gelişmiş toplumlar gibi bir trafiğe, şoförlere sahip oluruz, sigorta şirketlerinin risk oranı düşer o zaman gelişmiş toplumlar gibi sigorta oranlarımız olur.

Enviado desde mi Nexus 5 mediante Tapatalk

Hangi sigortada çalışıyon

Aracınız
Şu sigorta şirketlerini övenlere şaşıyorum.Bir kere akıl var.Bu ülkede milyonlarca araç var.Bu araçların illaki küçük bir kısmı kazaya karışacak.Sen trafikteki araçların %90 ından fazlasından sigorta alıyorsun zaten.Kaskoluları demiyorum bile.Mesela sıfır km aracım kaza yapmıştı tahminen 4 bin lira zararım varken ikinci el değer kaybı için dava açtığımda bana 1250 lira ödeniyor.250 si avukata gidiyor 100 lirası noter vekaleti 900 TL bana kalıyor.Bu adalet mi ? Devletimiz sağolsun sigorta şirketlerine özel bir formül geliştirmiş.Bu formül yüzünden ikinci el değer kaybı hesaplanırken çok düşük meblağlar çıkıyor.Bence sigorta şirketleri samimi değil.Bakarsanız %99 uda yabancı sermaye.Sigorta primleri hala YÜKSEK.Bu yüzden aracımı satmayı düşünmüyor değilim.MTV+ TRAFİK SİGORTASI+ KASKO + VİZE derken aldığımız araç ne kadar az yakarsa yaksın bir şekilde zarara uğruyoruz.Güzelim ülkem insanlarına yazık gerçekten.Bu millet bunları hak etmiyor..

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
315 TL ye yaptırdım yeni çıkan bir sigorta şirketiymiş, 8. Ayın 22 sinden geçerli

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Ethica sigorta

Geri