Değerli Tavsiyelerinize ihtiyacım var

S.a öncelikle arkadaşlar

benim 1997 1.4 model honda civic aracım var ve araç km 265bin de

Bu araç gerek kalkısta gerek ise performansta biraz durgun gibi

Diğer çoğu araç beni performans olarak geçmekte

Bu performans ile ilgili olarak araçta yapılması gereken işlemler var mıdır veya araçta herhangi bir sorundan kaynaklı performans kaybı olabilir mi?

Araç lpg ve 1.4 olduğu için mi performansı zayıf?

Değerli desteklerinizi beklemekteyim, aracı satma eşiğine kadar geldim

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=8658]Alonewolf89[/MENTION] Hava filtresi ve buji bakımlarını yaptırın, onun haricinde aracın motorunun yaşı itibariyle performansının bir miktar düşmesi normal. Son olarakta ilk defa honda kullanıyorsanız aracınız atmosferik motor, performans alabilmek için yüksek devir çevirmeniz gerekiyor.

[MENTION=8658]Alonewolf89[/MENTION] Hava filtresi ve buji bakımlarını yaptırın, onun haricinde aracın motorunun yaşı itibariyle performansının bir miktar düşmesi normal. Son olarakta ilk defa honda kullanıyorsanız aracınız atmosferik motor, performans alabilmek için yüksek devir çevirmeniz gerekiyor.

yüksek devir çevirmeniz gerekiyor derken gaz ayarlarını mı arttırmam gerekiyor tam anlamadım açıklayabilir misiniz?

Aracı bir teste sokturun motor yüzdelerini vereceklerdir bub üstünden bidaha konuşulur.

SM-N9000Q cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ARacı alalı yaklaşık 2 ay oldu ekspere soktuğumda sadece motor kısmını soktum ve yüzde 75 gibi birşey çıktı exper dediki değer 7-13 arasında olmalı sizin araç 9-11 arasında çıktı yani iyi dedi ama

speed

0
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] ın demek istediği araçı devirli kullanmalısınız mesala performans istiyorsanız en az 4bin devirigörüp sonra vites atın yada daha çok istiyorsanız 6bin devirden sonra vites geçişlerini sağlayın.

[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] ın demek istediği araçı devirli kullanmalısınız mesala performans istiyorsanız en az 4bin devirigörüp sonra vites atın yada daha çok istiyorsanız 6bin devirden sonra vites geçişlerini sağlayın.

Peki öyle yapınca yakıt tuketimi. Ve motor zorlaması artmaz mı
Gerçekten performans düşük çoğu araç 90 da beni geçiyor honda gibi aracın geride kalmasıçok kötü ne ümitlerle aldım

Aracınız
Acaba bi subap ayarlarini mi kontrol ettirseniz. Birde performans istiyorsaniz, yakit artacak elbette. Zorlama kismida devamli 6000 devirde gezerse uzun vadede belki zarari olabilir. Ama ihtiyac aninda vites kucultup ivmelenmenin bir zarari olmaz. Birde aracinizin 1.4 lpg li oldugunu unutmamamk lazim. Sonucta o hacimde olupta turbosuz pek arac yon artik.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri