Kuş pisligi

Aracınız
Evet konu hort olmuş.

Bu arada kuş pisliği gerçekten asitli olduğu için boyaya zarar veriyor. Hele kurumuş şekilde biraz durdun yakma yapıyor. Daha evvel metalik boyada verniği yanık yapmış bir araç gördüm. Opak boyada da illa zarar verir.

Aracınız
konuyu hortlatayım. Çok pis sövüyorum o kuşlara. Araba siyah olunca sövmenin şiddeti daha da beter.bagaj kapağında var benim de. Mübarek pislememiş sıvamış o bölgeyi. sonuç rezalet bir leke. geçmiyor da. birlikte yaşıyoruz artık. ben nereye o oraya.

mezardan babanem çıksa siyah araba almam , dilim çok yandı 6 yıl boyunca. :) ben de asitten oluşan erime de vardı aracı satarken zorlanmadım ama tavanda oldugu için 2 3 seneye tepeden su alır araç :) Allah kimseye siyah araba vermesin :)

( ek not olarak , kaputun elyaf koruması vardır kaldırınca görürsünüz siyah renkde , arabamda da şahit oldum erimişti :) siyahın verdiği başka bi olumsuz olay )

Şimdi herkes orayı kontrol eder .muha.

honda civic 2012 aracımın kuş pisliği lekesi..ustalar bişey olmaz bu şekilde kalır dedi..sizce bu şekilde kalır mı?verniği yakmış dedi..acil cevap bekliyorum..pasta cila seramik kaplama fayda eder mi?ne yapıp ne yapmamam lazım?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=2361]pierson[/MENTION] Hocam vernik yanmış, zımpara ve tekrar vernik atılmadığı sürece düzelmez, bence hiç bir şey yapmayın bu şekilde binin.

Aracınız
[MENTION=2441]AHMETAKGUN[/MENTION] Hocam en sağlamı görünce temizlemek, riske atmamak.

Hocam İstanbulda temizlik yaptırabileceğimiz titiz çalışan biryer varmıdır? önerebileceğiniz aracı aldım bir temizleyeyim dedim verdiğim yer adeta yalandan silmiş süpürmüş bu yüzden sağlam ve iyi bir temizlik yapan yer aramaktayım önerinizi bekliyorum

Saygılarım ile

[MENTION=2361]pierson[/MENTION] Hocam vernik yanmış, zımpara ve tekrar vernik atılmadığı sürece düzelmez, bence hiç bir şey yapmayın bu şekilde binin.

sevgili NoFear..öneclikle teşekkür ederim..birkaç usta da aynı sizin dediğiniz gibi dedi..fakat bu şekilde aklıma geldikçe ufakda olsa bazen dert ediyorum?kesin olarak bu izler büyümeyecekse ve derinleşmeyececekse hiç dokunmam..vernik ve zımpara bu ikisi iş görürü mü?boya olmamz mı araca?vernik ve zımpara yapılsa tavana işlem yapılduğı belli olmaz mı?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=4486]Oflu.6161[/MENTION] hocam Istanbulu bilmiyorum, imkan var ise en güzeli kendiniz yikamaniz.
[MENTION=2361]pierson[/MENTION] Büyüyeceğini düşünmüyorum kafanıza takmamaya çalışın

selam..arkadaşlar videoyu göndremedim ama youtubede şöyle bir video var.. (( (Bird Droppings On Car (clear coat damage)))
bilmiyorum izleyniniz oldu mu?kuş pisliğinden meydana gelmiş olan vernik yanığını sprey ve macun gibi birşeyle hallediyor..bu türkiyede yapılmıyor ve ya yapılamıyor mu?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
selam..arkadaşlar videoyu göndremedim ama youtubede şöyle bir video var.. (( (Bird Droppings On Car (clear coat damage)))
bilmiyorum izleyniniz oldu mu?kuş pisliğinden meydana gelmiş olan vernik yanığını sprey ve macun gibi birşeyle hallediyor..bu türkiyede yapılmıyor ve ya yapılamıyor mu?

Hocam videoda zımpara yapıyor daha sonra pasta cila ile parlatıyor, vernik üzerinden hiç bir değişim yapmıyor, üzerine biraz daha aşındırıyor :)

Geri