Honda civic Elegance 2014 LPG hakkinda bilgilendirme

Aracınız
27 litre alıyor benim simit tüp. Aracım fabrika çıkış lpgli. Teknik olarak 40 litre miymiş? Yüzde 80ini alması gerekiyosa gerçekten ozaman bi 5 litre az alıyor benimki yani 50 km daha erken gidiyorum benzinliğe. Kocaeli ankara 330 km lanet olsun bi depoyla gidemiyorum ankaraya en iyi ihtimalle 270.km de bitiyor (hız ortalama 140)

HUAWEI NXT-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
%100 olması 47 litredir %80 ı kullanılacak olması demesi 38 40 lt arası birsey olması gerek adam diyor ki eğer sürekli kullanıyorsan %100 bile kullanabilirsiniz diyor ama önlem amaçlı %80 olması lazım dedi

Simit 47 LT tamamı

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Genelde %85in üzerinde dolum yapılmamalıdır. Gemide ne kargo tankları ne de yakıt tankları %85 doldurulmaz. Genleşme oranı düşük yükler için bile en fazla %95-98 doluma çıkılır. Yani özetle %85 lpg için normal ayar. Bence bu ayarla oynamamalısınız. Araçlarınız ve dolayısıyla lpg tanklarınız yeni. Ama 5-10 yıla kalmaz bu dolum oranları pişmanlıkla sonuçlanabilir. Ben 1250 km yolda 3 kere lpg alıyorum. Bu çok da yorucu değil. Anlamsız bir tehlikeye girmeye gerek yok. Saygılar.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Genelde %85in üzerinde dolum yapılmamalıdır. Gemide ne kargo tankları ne de yakıt tankları %85 doldurulmaz. Genleşme oranı düşük yükler için bile en fazla %95-98 doluma çıkılır. Yani özetle %85 lpg için normal ayar. Bence bu ayarla oynamamalısınız. Araçlarınız ve dolayısıyla lpg tanklarınız yeni. Ama 5-10 yıla kalmaz bu dolum oranları pişmanlıkla sonuçlanabilir. Ben 1250 km yolda 3 kere lpg alıyorum. Bu çok da yorucu değil. Anlamsız bir tehlikeye girmeye gerek yok. Saygılar.

Kaptan BRC yetkili servisinde ki ustanın söylemesine göre hergün kullanıyorsan % 100 bile yapabilirsin diyor tabi bu biraz atmaca oluyor ama söylenen öyle bi taksiciysen diyor mesela

Bu arada belirtmiş olduğun KM yi hangi şehirde yapıyorsun 3 depo kullanarak ben istanbulda 1 Depo ile ( 29.700 lt ) ile 255 km yapımda neredeyse hiç sıkıştırmadan bir diğer sorum sizin depo kaç lt yakıt alıyor ?

Saygılarımla

Rize Burdur arasında yaptım. Uzun yol olduğunu belirtmemişim sanırım.

Depo hemen hemen her seferde 33 lt civarında alıyor. Benzine geçmeden tekrar lpg dolumu yapıyorum. 2 yetişkin, 2 çocuğumla, klima sürekli açık, bagaj full, klima sürekli açık, econ açık. Hız sabitliyeci sürekli devrede. Hız 110un altına düşmüyor. Arasıra hızlanmalarda ve araç geçmelerde 120 - 130 km. Yokuş yukarı yollarda hız sabitleyici ile giderken devir düşüyor diye alt viteslere geçiyorsa araba s moda alarak 5 vites 90 km düştüğümde oldu.

Ben civicin lpgli halinden ve yakıt sarfiyatından çok memnunum. Bunuda belirtmek isterim. Aymosferik motor ve vtec in çlışma prensibini kavramamız gerek. Alt devirler cansızdır kabul ama zaten vtec yüke girdimi yani üst devirlerde motor performansını gösterir. Hızlı gitmeyi istiyorsak bunun bedeli de (ister turbolu motorlar olsun, ister turbo dizeller, ister bizim hondalarımız) fazla yakıt tüketimidir. Sürdüğümüz arabada güvenlik, sorunsuzluk, gaza yüklenirsek yeterince hız hepsi var. Biz yeterki kullandığımız aracın ne tür bir özelliği olduğunu bilelim. Japonlar herhangi bir yerde yanlış yapmamışlar, bence biz sürüş alışkanlıklarımızı vtec veya econ moda uyarlıyamıyoruz. Saygılarımla.

Aracınız
Ben civicin lpgli halinden ve yakıt sarfiyatından çok memnunum. Bunuda belirtmek isterim. Aymosferik motor ve vtec in çlışma prensibini kavramamız gerek. Alt devirler cansızdır kabul ama zaten vtec yüke girdimi yani üst devirlerde motor performansını gösterir. Hızlı gitmeyi istiyorsak bunun bedeli de (ister turbolu motorlar olsun, ister turbo dizeller, ister bizim hondalarımız) fazla yakıt tüketimidir. Sürdüğümüz arabada güvenlik, sorunsuzluk, gaza yüklenirsek yeterince hız hepsi var. Biz yeterki kullandığımız aracın ne tür bir özelliği olduğunu bilelim. Japonlar herhangi bir yerde yanlış yapmamışlar, bence biz sürüş alışkanlıklarımızı vtec veya econ moda uyarlıyamıyoruz. Saygılarımla.

Ustat bizde memnunuz sadece lpg tankının alması gereken kadar almasına çalışıyoruz hepsi bu yoksa yakıt tüketimi güzel değerler veriyor

Mousto

0
Aracınız
merhaba arkadaşlar 224km yol yaptım şehir içi 72tl lpg(2.99tl/lt) 26 tl benzin(5.20tl/lt) yaktı.Aracım 2016 fb7 kasa 4000km de.Sizce bu yakıt değeri normalmi acaba?

Geri